Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

Aleks

Citat: Gagi1/2 poslato 29.10.2011. - 18:26
I nikako ne menjati smer rotacije  :-)1. Znači, zadnja leva - napred levo, a zadnja desna - napred desno.
To je ok  :dobro: , mada, gume ce se najravnomernije trositi ako se menjaju dijagonalno, zadnja leva-napred desno, zadnja desna-napred levo. Naravno taj poduhvat iziskuje skidanje gumi sa felne.  :agr:
Mada iskreno, ja to nikada nisam radio, ali moj matori je radio dok je bio mladji, tj. sve dok nije odrzavanje voznog parka prepustio meni.  :bonk:

Keka

Takva filozofija postaje komplikovana u savremenom svetu usmerenih i asimetricnih dezena guma. Dodatno je zakomplikovana postojanjem zimskog i letnjeg kompleta.

Ja tu nista ne bih dirao. Povremeno prekontrolisati pritisak, na'raniti prasice i ne dirati.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Veterinar

Ali, sta znaci zamena guma na svojim felnama? Zamena tockova? "Rotiranje" prednjih i zadnjih?

ppejic

#753
Pa znači da imam na dve felne dve Winter1, koje montiram napred zimi, a leti čuče u podrumu. Kada dođe sezona menjam u kompletu sa felnama.

Aleks

@Keka
Prevideo sam asimetričan dizajn šare. Kod dijagonalne promene guma promenio bi se smer okretanja, tj. prethodni smer trošenja gume.

david

Jučer sam stavio 4 zimske, zadnje napred, prednje nazada, balansero nisam. Tako sam i letnje u aprilu, zamenuo mesta. Sve sljaka dobro, jucer sam se provozao 100km.

Veterinar

Citat: ppejic poslato 29.10.2011. - 22:22
Pa znači da imam na dve felne dve Winter1, koje montiram napred zimi, a leti čuče u podrumu. Kada dođe sezona menjam u kompletu sa felnama.

OK, stavio tockove sa zimskim gumama. Bespotrebno je balansirati.

sibelius

narode ,ima li ko kakvih iskustava sa SAVA ESKIMO S3?
dobio sam ih kad sam uzeo auto. ranije sam slusao dosta da su letnje dosta "plasticne " i da se na kisi klizaju kao blesave
ne bih bas sa ovim zimskim da izvodim piruete
do sam sam imao wintere i bio jako zadovoljan

Loganovac

Ako ti znači, u svim testovima je bolje ocenjena od wintere. Iako nemam iskustva ni sa jednom od pomenutih (bar ne na Loganu), verujem da su nijanse u pitanju.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Ja vozim Sava eskimo S3 već treću godinu. Jeste klizava na mokrom i nije neka na ledu a po snijegu je solidna dok je nova. Sava S2 (nema u našoj dimenziji) ima sve ove osobine za nijansu bolje (imao sam ih na R5).
Sam svoj gazda - vazda.

sibelius

Citat: Zoran poslato 30.10.2011. - 14:10
Sava S2 (nema u našoj dimenziji) ima sve ove osobine za nijansu bolje (imao sam ih na R5).
hoces da kazes da se bolje klizaju?  :Smiley: :Smiley:

Zoran

Baš sam nejasan - S2 ima bolje osobine od S3 . S2 bolje prijanja a manje se kliže od S3. To je moje pisanje iz iskustva a šta bi rekli testovi  :ne:.
Sam svoj gazda - vazda.

sibelius

ako su, kako kaze Loganoviac, za nijansu bolje od wintere ja cu biti zadovoljan

ppejic


kapsid

Kupio četiri  TigarWintere 185/65/15 po 40 evra sa montažom.Sava eskimo 3 su za cirka 10 evra skuplje po komadu.Ipak na kraju dao winteri prednost :too:.
Ne može somun bez najmanje četiri kifle da balansira!