Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

Preddrag

#735


Onda su me pogresno informisali u prodavnici. A pitao sam tri puta da li je to zimska guma. Hvala na pravoj informaciji.

skiter69

juče montirao 4x zimske wintere,na čelične 15" 
sada zima može da stigne  :driver:

Bole

Danas postavljene 4 Good Year Ultra Grip 8 gume :D

Od kako sam kupio auto vozio sam na onim glupavim Montana gumama, i skupio pare i kupio sada zasita kvalitetne gume, a planiram ako Bog da i na leto da kupim 4 kvalitetne letnje gume i da narednih 5 godina ne razmisljam o gumama posto ne prelazim neku veliku kilometrazu :D

Ayrton

Još kad bi imao posebne felne za letnje,a posebne za zimske,to bi bila prava stvar! :ziveli:
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Bole

Ih kako ne bi :) I jos kada bi te 4 felne za letnje bile alu  :D  :lux:

Ayrton

Ma ne mora alu,nego da se ne cimaš,i plaćaš,kod vulkanizera (skidaj jedne ,stavljaj druge)za svaku promenu sezone. :ziveli:
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Bole

Da, znam da je zbog toga bolje, nego rekoh alu jer ipak lepo cuce :D

Sir Oliver

Stavljene pre neki dan 185/65 R 15 BF Goodrich g-Force winter x 4 kom. Kao što sam već negde napisao, gume su kao naše Dačije, u odnosu cena/kvalitet. Koliko sam ih platio, nije realno da pišem, jer firma zaposlenima daje po nabavnoj ceni. Generalno, cena im je ok. To mi je već druga garnitura (imao sam ih i na Cliu), prezadovoljan sam bio čupanjem po snegu i uopšte ponašanjem po suvo/mokro/led/sneg situacijama.
Što se tiče udobnosti, nemam reči. Tek sad sam osetio koliko su fabričke Conti tvrde.
To je to, svakom bih ih preporučio.
Evo i kako izgleda šara.
I drink to make other people more interesting.

Raja

Negde sam video preporuku da je potrebno na svakih desetak hiljada kilometara promeniti mesta gumama radi pravilnijeg trošenja pneumatika. Znači: prednje pozadi a zadnje napred. Tom prilikom
obaviti i balansiranje.

Gagi1/2

I nikako ne menjati smer rotacije  :-)1. Znači, zadnja leva - napred levo, a zadnja desna - napred desno.

Subotičanin

i obavezno optika

kiconix

I meni 100 evrica, naravno na svakih 10000 km. :)

ppejic

Danas prilikom zamene guma koje su na svojim felnama, pokušali da me ubede da treba da ih balansiram... rekoh... a da možda ne teba i ventile da im promenim... na šta su oni odradili samo ono što sam tražio.

Što bi se reklo: APP

Zoran

Pa ipak da sam na tvom mjestu ja bi ih balansirao - tako samr adio uvijek kada sam imao dva seta felni.
Sam svoj gazda - vazda.

ppejic

Guma je stajala na felni, napumpana, prešla 4 kkm? Zašto balansirati?