Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

shole

U petak nabavio preko prijatelja vulkanizera KLEBER KRISALP HP2 185/65 R15,4 kom., ovogodišnja proizvodnja, za 23500 din. Da li je neko od forumaša vozio sa njima u baš zimskim uslovima? Dok sam ih vozio na službenim autima par puta,kao za inat snijega nije bilo.

staracstol

Ja sam uzeo iste te prošle godine al 14" 185/70. Zimus sam išao po putićima Fruške gore prvi kroz sneg. Vozio sam bolje gume al su sve mnogo skuplje. Ako ih poznaješ na suvom, na snegu će ti se još više svideti. Po meni, jedina mana je što prenaglašavaju podupravljanje po suvom.

perke21

Lovac: Bolje i jeftinije rešenje je 4 nove felne 15" kod željka (3300 din komad) + 4 nove zimske gume (6300 din komad npr BF Goodrich). Cena za gume je od prošle godine, ali nema tu velike razlike. Za 400€ dobiješ ceo komplet. Da napomenem da ti trebaju i šrafovi za čelične felne koje možeš naći na otpadu za najviše 10€ za svih 16.

david

Prosle godine sam kupio c.felne i iste gume tj komplet 41600din kod Zive u Pancevu. Srafove nisam kupio vec montirao iste koji su na Alu felnama sad tako da po meni ne trebaju.

Loganovac

Lepo. Nego, kako su se pokazale te gume?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Andrix

@shole. u firmi od prosle zime kotrljamo Kleber kristal, od fabija do bmw-a, na svim kolima su ostale do sada - i po meni su OK. u toj ceni vrlo dobre, nisam primetio da se nesto posebno trose i leti.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

zac

#621
Danas u "Euro-guma" sam kupio dve zimske Wintere 185/70 R14   Garancija 3 god.

Guma           -      5.137 x 2 = 10.274
Balansiranje  -      170    x 2 = 340
tubeless ventili -     95     x 2 = 190
                                     ---------
                                    10.804 din   
                                           

bocca

nisam siguran ali mi se cini da su 14ice bile dosta jeftinije prosle godine?!?

Aleks

Pa sada je prilika "vršu" jer se bliži datum kada će svako morati da ima zimske gume, a narod naravno "izmužen" do maksimuma sve ostavlja za poslednji momenat! :-(

DrJekyll

Izvinjavam se ako je bilo spomenuto ovo pitanje....
Šta se desilo sa radnjom na dorćolu pored pijace? Kad je bilo okupljanje kod Kiće neko je doneo dve "sveže" Kleberke odatle, koliko se ja sećam, a sad koliko vidim tamo je radnja sa nekim sanitarijama. Sve mi se čini da ću opet uzimati BF Goodrich u radnji blizu 29. novembra...mislim da se zovu enerdžajzer ili tako neto.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Loganovac

 :cekicem:

"Neko" je Krle, gume su moje, kupio ih je Veterinar, jesu bile sveže ali nisu Kleber nego Fulda i nisu dve nego četiri. Suviše si mlad za ovakvu zaboravnost!
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

LeNgenda

I metla je ona ista vec 20 godina, drska je promenjena 45 puta, a cetka 67 puta. :D
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

neskafa

Priblizava se 1. novembar  :cap: , treba kupiti zimske pneumatike.  :1811:
Koju  gumu za zimu izabrati od ove 4 u dimenziji 185/65/15  (poredjane su po ceni):

1. BARUM  Polaris 3 (5575d)
2. Tigar Winter 1   (5620d)
3. Sava Eskimo S3  (5745d)
4. Kleber Krisalp HP2 (5835din)
5. ili imate svoj predlog
When we are born, we cry that we are come to this great stage of fools.

zac

#628
Sve cetiri varijante su ti po ceni slicne, poenta je u sastavu gume (odnos kaucuk-plastika), e sad tigar radi po michelin-ovoj tehnologiji, sto se tice sastava gume nesumnjaj u Tigar. A ove druge, bolje je da ti neko kaze iz svog licnog iskustva. Ja mogu da ti preporucim Michelin iz serije "Pilot", to su gume neprevazidjene, na njima sam vozio puuuuno kilometara, i po mom skromnom misljenju najbolje su. Ali zato i cena im je brrr. `se smrznes, za moj auto 14-ce kostaju oko 8500, kom. tako da ti to verovatno ne igra. Mislim da Tigar, a sobzirom da ga michelin nadgleda, zadovoljava nase potrebe, i ja sam ga uzeo.  :wave: Predlazem Winter 1

saša61beograd

Je li ovo sa interneta ? Obično je u prodavnicama ponuda slabija.Šta nađeš u realnom svetu to kupi,ovo je sve otprilike ista liga.Bitno je da sve četiri imaju isti DOT i to od ove godine.