Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Obavezno! I puštaj im ozbiljnu muziku.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Iskljucivo Mocarta. Ako budu dobre pusti im film Amadeus da odgledaju a pre spavanja ne zaboravi Q10 antiwrinkle.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


david

Sve sam primio k znanju  :hihi1:

DrJekyll

Ja sam moje gume stavio u onu veliku kesu, zatvorio i lepo spakovao u podrum. Mislim da je bolje to nego da stoje i suše se :wink:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

MajorSoul

Jedan par guma drzim u podrumu samo naslagane, a drugi par drzim na tavanu isto samo nasaglane bez ikakvog suskanja, mazenja i ostalog  :Smiley:
:wind:
..need more buttons..

Deda

ko je rekao da prodeje onu rezervnu gumu, novu sa felnom?

Kupio bih, a kupio bih i onog čopavca da imam za zamenu.
Tako bih kompletirao zimske 4 i rezervne za leto,lol...Jednu rezervnu imam. To je ona (plasticna-toliko je losa da mi deluje da je od plastike,lol ), koja ide uz auto kad kupite..

Stepway

Koje gume kupiti i gde,za Stepway-a
Nisam naisao na informaciju koja guma pase na felge Stepway-a
195/55/16  87h ili
185/65/15 88h

Loganovac

1. Informaciju ćeš naći na točkovima svog auta
2. Sigurno ti ne treba H indeks brzine, nego T - one jeftinije.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Andrix

#578
Po meni Wintera je sasvim ok, i kupio sam 2 za proslu zimu, a ove cu jos 2.Inace celo leto sam ih kotrljao na zadnjim tockovima i zadovoljan sam.A i sto bacati pare na izvikane marke kada se zimi i ovako laganije vozi.Kada je drug stavio Winteru na micubisi evo 5, sto je fabricki trkacki auto a on reli vozac i zadovoljan je njima sta ja dalje da pricam.
A sto se tice skladistenja strucnjaci kazu da se gume sa felnama drze u vodoravnom a bez felni u uspravnom polozaju.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

mrsp

Ja sam kompletirao winteru sa felnama pa kad dođe zima samo prebacim.I za naše uslove i standarded je super barem meni pošto sam kompletirao letnje i zimske gume sa felnama. :whistling:

Loganovac

#580
Koliko da se ne zanosimo da vozimo "narodni" auto, "jeftino ovo, jeftino ono" - danas u Metrou naletim na wintere 145/80/13 za 3.420 dinara i kupim ženi dva komada da joj kompletiram stojadina za sledeću zimu po novom zakonu. DOT 5010. A koliko koštaju naše petanestice? :banghead:
Usput se zapitam (jeste off) pošto li je "set zupčastog" za keca...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Andrix

@saša61beograd, mozete li mi reci kako se ponasaju i da li se vidno trose Sava adapto, nameravam da ih pazarim za sledecu zimu, ali i preko leta da ih kotrljam jer ne prelazim mnogo godisnje.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Andrix

hvala na iskustvu. cekam sezonu i kupujem.Za 15-ticu sara je slicna ribljoj kosti, dok za manje profile je usmerena na jednu stranu, trebalo bi da je bar kvalitet isti.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Loganovac

Citat: saša61beograd poslato 07.08.2011. - 22:53
Malo je nezahvalno preporučiti nešto što nije najbolje rešenje,već kompromisno rešenje.

Cela filozofija je u tome kako se postave kriterijumi. Verovatno je ovo najbolje rešenje za striktno definisan budžet - nema kupovine još jednog seta guma/felni, nema prepakivanja/balansiranja, troškova čuvanja... a zadovoljava propise uz solidnu bezbednost. Ništa nije vrhunsko, ali su troškovi minimalni, bar na kraće staze.
Inače, pozdravljam veoma korektno iznesena zapažanja i izvedene zaključke.  :to:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

mixim

I ja razmišljam o SAVA Adapto, ali sam u dilemi zbog zemlje porekla, jedni pričaju ovo, drugi ono tako da ako mi neko kaže da poljska Sava dobra verovatno kupujem i to 185/70 R14.