Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

silent

I ja sam nanisanio Savu Adapto za sledecu zimsku sezonu (a i na dalje). Jedino imam dilemu kako se ponasaju tokom leta.

Veterinar

Citat: Tica poslato 16.03.2011. - 15:44
Koga je to od Vas policija pitala kakve gume ćerate?

Ne znam. Meni se čini da su bacili pogled. Od koga je policija tražila da pokaže svu neophodnu opremu? Od mene.
Da li se vozim povremeno deonicama gde su lanci obavezni? Da. Od Sotina do Iloka, recimo.
Ako kažem da me policija zaustavi u rutinskoj kontroli bar jednom mesecno, takodje mi niko nece verovati. Zakon je zakon i nastojim da ga postujem. Dovoljno je da se u slucaju udesa na klizavom utvrdi da moje gume imaju 1 mm plicu saru od dozvoljene, pa da zazalim. Zato delujem preventivno.

Koristim Pireli P400 gume za sve sezone, ne divljam i uzivam u voznji. Gume su trenutno presle preko 70000 km i imaju i dalje odgovarajucu dubinu sare.

Zoran

Pireli su dobre gume ali su u prošlosti htjele puštati vazduh između šara jer su im se žice zamarale i kidale. Neke od tih žica su prolazile na unutrašnju stranu pa se nije mogla postaviti ni unutrašnja guma nego se "ispravna" guma morala baciti. Nadam se da je to prošlost...Ni ostale gume nisu bez mane - (moje) Savine rado dobiju bubrege pogotovu ove zimske.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Pa nisu valjda baš sve Pirelli gume imale taj problem...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

david

Danas sam zamenuo zimske za letnje, sto kaze Mladja 1h posla.
Da li se meni cini  :ces: ili su zimske nize od letnjih ili su mekse pa su kola niza. Kad sam skidao npr prednju gumu i odvrnuo dizalicu taman toliko da mogu da je izvucem i podbacim pod drugu stranu da skinem drugu gumu morao sam jos da spustam dizalicu da bih je podvukao ispod  :ces:  :ha:.

krle

Može biti i da su različiti pritisci u gumama.

david

Sad kod vulkanizera letnje su bile na 2.4  :ljut:

Zoran

Normalno je da dizalicu moraš još spustiti, auto malo klizne, amortizer jedan teži da zadrži gornji položaj a drugi teži da zadrži donji položaj...jer je auto bio nagnut.
Sam svoj gazda - vazda.

sphex

Ako neko sazna da su na akciji/popustu/rasprodaji zimske gume u nekoj od BGD prodavnica, hoće li biti dobar pa da javne ovde? Hvala unapred ;)
we brake for nobody!

Deda

...popodne menjao gume sam.
Naravno, ranije sam kupio dve felne.
Sad postavio stare Kormoran pozadi a Winteru staru tri godine i u ok stanju napred.
Nove Wintere koje su bile napred, skinuo i stavio u garazu...
Planiram da kupim nove dve gume, ali sam u ovom trenutku odustao jer su Mishelin 8 soma, a nove Wintere 5k...

sphex

Kako mislite da je najpravilnije odložiti i držati zimske gume van njihove sezone / upotrebe?
we brake for nobody!

Saša

#521
Ako su na felnama - vodoravno, jedna na drugu.
Ako su bez felni - uspravno, jedna pored druge.

p.s. Ako nemaš gde, u Bg postoji "Hotel za gume".
Tamo ih za 1000 RSD mesečno maze, paze, čitaju poeziju, brišu prašinu i prekraćuju im vreme na druge načine do ponovne montaže...
:cool:

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Ayrton

Meni je vulkanizer rekao da gume ,ako mogu, stavim u najlonski džak, i ostavim na suvo mesto,onako kako je Sasa rekao:na felnama jednu na drugu - vodoravno(ne smanjivati prethodno pritisak u gumama), a bez felni jednu uz drugu- uspravno.
Dok sam vozio Forda, zimske gume,na felnama,sam držao obešene na neke šipke koje su virile iz zida (u podrumu).
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

sphex

hvala sasa i Ayrton :to:

Planiram kad kupim jednog dana zimske (sad još uvek drndam iste letnje conti), van sezone da ih okačim na zid garaže nekako, verovatno na kuke, pošto će biti bez felni. Kapiram da im garažno hladno i tamno mesto odgovara najviše.
A za "hotel" baš deru. Što će reći da van sezone trebaš da izdvojiš još jedno cc 6000-7000 din u Srbiji.... mnogo. Ali dobro, kad nemaš gde i to je rešenje.
we brake for nobody!