Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

perke21

#495
Prema sadašnjim propisima možeš da ih skineš ako ti letnje imaju dubinu šare od 4mm i u gepeku lance. Prema novom zakonu (od 1. novembra 2011.) skidanje zimskih 1. aprila 2012. :too:

MajorSoul

Moram da gulim jos 15 dana gume po suvom asfaltu.. strasno!
:wind:
..need more buttons..

Keka

Citat: perke21 poslato 15.03.2011. - 13:10
Zakonski od 1. aprila, ali ako pogledamo kroz prozor moze. :too:

Zakonski, i letnje sa sarom preko 4 mm prolaze.

Ja sam skinuo za vikend prednje zimske i stavio letnje.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Sir Oliver

Citat: perke21 poslato 15.03.2011. - 13:10
Zakonski od 1. aprila, ali ako pogledamo kroz prozor moze. :too:
Zakonski, gume će morati da se voze od 1.nov. do 1.apr. tek od novembra ove godine.
Tako da slobodno mogu da se skidaju zimske gume.
I drink to make other people more interesting.

david

Ja se isto mislim, cepam zimske od kraja oktobra i sad treba da ih skinem pa da mi drze predavanje ali moje su OK letnje svakako..

Aleks

Sacekacu jos malo, komsija rece da oko 20-og najavljuju sneg!? Cudi me temperatura je debelo u + -u?!

MajorSoul

Ako nece sneg da pada onda cu da ih skinem, i moje letnje imaju saru 4mm  :to:
:wind:
..need more buttons..

Deda

Za vikend odoh na neki putic (950 km), pa kad se vrnem, izuvam zimske i turam obicne...
Jos da kupim dve nove letnje, ihaaaa

Zoran

Samo kada se sjetim Kupresa i ostalih prevoja pa prikolice iza, zimske ne skidam do 15. aprila, a lance vadim iz gepeka tek krajem maja.
Sam svoj gazda - vazda.

david

Ja se mislim da ih danas skinem, videti cu kako su biti raspolozen, svejedno su mi kola parkirana do subote. Taman sa letnjima da se provozam do vulkanizera da proverim koliko su popustile. Kroz moju ulicu na gl.put pa desno prema Indjiji, 500m i nazad pa levo 500m pa kuci, ukupno 2km.

sphex

konačno i meni da svane što ne stavi zimske uopšte ;)
we brake for nobody!

gromovnik

Ja menjam u subotu. Propustio sam u prošlu subotu da to uradim zbog nekih obaveza, a žao mi je da ih trošim bezveze.

Tica

Ja bih Vaše pitanje postavio onako malo, poprilično bezobrazno, hipotetički nadasve, a koga je to od Vas policija pitala kakve gume ćerate?

Ako zakon kaže da se od sledeće godine sa datumom tim i tim podrazumeva da imate 2 seta guma - ok! Ako ja kažem da me do sada u životu 3x zaustavili nećete mi verovati. Logika je prosta, mora se imati dva seta guma pa kom obojci a kom opanci... Mene ni to ne brine ( mehanizam pumpanja para u budžet ili džep policajca ) brine me priča našeg čoveka koji igrom slučaja živi u PožeGi i radi u npr. MAXI - erdeleze, pa on svake zime čim zarudi sneg mora lance trpati trebali ili ne - ako je ko išao tim pravcem u zadnjih 6 meseci pa tamo stoji znak "izričito"...

Pre bih se osvrnuo na zimu pre "zimskih guma" i sveobuhvatnu edukaciiju stanovništva koje iste mora koristiti u nekom periodu, da shvate da je guma guma i da se sa njom ma kakva ona bila postižu skromni rezultati pred FAP-om, Rab-om i ostalima omovima...

mladja73

Ja sam upravo izuo prednje zimske i stavio sve cetri letnje Michelinke... Sat vremena posla s tim da sam izrotirao prednje i zadnje gume...
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Loganovac

Nigde ne piše da morate da imate dva seta guma, najmanje iz dva razloga:

1) Zimske je dozvoljeno voziti leti
2) All Season gume se mogu voziti zimi i smatraju se zimskom opremom, uz lance normalno, baš kao i zimske

Naravno, dubina šare mora da se ispoštuje u svim slučajevima.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.