Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

brave

A mogu i letnje sa sarom po propisu i ako Misko vozi 20 km/h.

Keka

Po ovom kijametu napolju, ni zimske ne pomazu  :ranting:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


MajorSoul

#482
Meni pomazu  :njanja:

:wind:
..need more buttons..

Ayrton

Ma imam ja zimske gume,al' se plašim onih koji ih nemaju!
Moram danas u tazbinu (Mali Zvornik),pa sam,za svaki slučaj,stavio i lance u gepek.Ko ne mora da  :driver:,neka  :lale1: ili  :1811:.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

MajorSoul

Nije da se ne plasim, svako ko je nekad igrao lambadu po snegu i ledu taj zna da mora biti oprezan jer imao i zimske gume i lance za sekundu ne paznje auto moze da ode u pravcu kojem mi ne zelimo i eto stete  :cekicem:
:wind:
..need more buttons..

david

Danas sam sa nekim ljudima oko 10h isao za grad i bas komentarisemo kako su opasni ovi sto imaju letnje ili jos gore celave gume. Ovo do BG slabo ocisceno a grad je OK..

Keka

Citat: MajorSoul poslato 25.02.2011. - 09:01
Meni pomazu  :njanja:



To su mislili mnogi na putu za Suboticu jutros, na posletku im nisu pomogle da izadju iz kanala pored puta.

Od letnjih guma po snegu su daleko opasniji vozaci sa zimskim gumama koji misle da su zbog toga svemoguci.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mladja73

Jednako su opasni i jedni i drugi...
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Daniel

Pomazu gume do neke granice.
Danas mi po prvi put nije poslo za rukom penjanje iz garaze bez prethodnog ciscenja snega. :(   :ne:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Keka

Ja sam se popeo unapred uz uspon gde su drugi gurali unazad :whistling:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kiborggg

Bijeljina-Zagreb-Tuzla-Bijeljina oko 750km. Zimske gume odradile odličan posao. Jedna stvar stoji 205/55 R16 je preširoka zimska za stepway-a. Malo plovi po nanosima snijega. S toga preporucujem neku užu varijantu. Ovi što su uzeli 15-ke felme i uže gume se sigurno nisu prevarili, sad to vidim. Meni je estetika bila na prvom mjestu. Nema veze, drugi put pametnije. U svakom slučaju pravo lice gume su pokazale na majevici i njenih 7% uspona. Gdje su uzvlačile bez problema uz čvrsto držanje upravljača.

Zima u Bijeljini :Z


Zoran

Široka guma na snijegu potroši i više goriva.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Baš kao i na asfaltu...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

LeNgenda

Preobusmo se neki dan, Sava u spajz, a Conti na put, kod AC Markovica je (de)montaza i balansiranje 360 dinara po tocku i ako treba 50 dinara po ventilu, ali nije trebalo... :hihi1:

Majstor je radio i radio i radio, pa sigurno pola sata, da bi smo na kraju, pored radnog naloga ( :cool:) i fiskalnog racuna na 1440 dinara, dobili i papir sa onog Renault semafora, kao kontrolni pregled najbitnijih sklopova vozila i sve je, naravno, stiklirano kao b.o.
Da je stvarno sve pregledao, ne znam, a i ne verujem, ali ako je bar bacio pogled i da je video da nesto smrdi, sigurno bi nam rekao, tako da koliko god da je gledao, dobro je.

Nisam 100% siguran, ali mislim da nalepnica deluje u vrlo pozitivnom smislu. :cool:

A sto se guma tice, plakacu ja za Savom i njenom tisinom, mekocom i udobnoscu...
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

david

Jel vreme da skidamo zimske gume?  :ces: