Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

strucnjak79

#465
Da, to sam otprilike i ocekivao. Zbunili su me komentari tipa "ODLICNA GUMA", za kako na kraju ispade ispodprosjecnu.  :banghead:

Hvala obojici!

MajorSoul

Ne znam koja je sada cena Winteri ali kada se pojavila i po ceni i po kvalitetu je bila guma koja je mogla da stane rame uz rame uz neku iz visoke klase.
Ako je cena jos uvek toliko niska, onda verujem da ce kupaca uvek biti.
Ja sam Winteru imao na Astri dok sam imao "normalne" dimenzije pneumatika 15", a sada kada imam 17" i niskoprofilne gume 225/45 Wintere nije bilo pa sam morao da pazarim Michelin.
:wind:
..need more buttons..

Sir Oliver

Citat: MajorSoul poslato 12.01.2011. - 10:25
niskoprofilne gume 225/45 Wintere nije bilo pa sam morao da pazarim Michelin.


Imao si Eskimo HP (13 951,00), nova Savina šara. Bezmalo pa duplo jeftinija od Michelina (sa kojim naravno da nisi pogresio, pogotovo ako si uzeo Alpin A4 (24 182,00), koja je nova šara i čuo sam mnogo bolja od A3).
Opet se igramo igrice cena - kvalitet.
Cene su bez PDV-a.
I drink to make other people more interesting.

Keka

Citat: strucnjak79 poslato 12.01.2011. - 08:01
Buduci da sam razmisljao o winteri 1, zanima me kako svi ovi koji je hvale objasnjavaju ovakve rezultate na testovima?

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2008_Winterreifen_Test_175_65_R14.aspx?ComponentId=29824&SourcePageId=31821

Snijeg i led prosjecno, ajmo reci da je to dobro, ali suv i mokar kolovoz uzas!!!

Dok ne probam lava, za mene je svinja kralj zivotinja.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ppejic

E, ja htedoh da kupim Kristall Montero KM3...al' nema u dimenziji mojih nogu.

MajorSoul

Pazario sam sve 4 zimske gume i za Dustera posto uskoro idem na zimovanje.
U pitanju je Michelin Latitude Alpin 98T. Testirane su sada po ovom snegu i ide ko podmazan. :)
Takodje sam pazario i Easy Grip lance  :to:
:wind:
..need more buttons..

Ayrton

I koliko je to zadovoljstvo koštalo?
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

MajorSoul

Papreno.. gume oko 48.000, a easy grip 12.500. Al sad bar imam za zimsku i letnju sezonu komplet guma za bar 3 godine.
:)

:wind:
..need more buttons..

Zoran

Jest skupo. Mislim da je to dobra investicija - guma glavu čuva. Gume nisu svemoguće zato je dobro što si nabavio i lance, sretna vožnja i lijep odmor.
Sam svoj gazda - vazda.

hemicar

@MajorSoul  super, nije skupo s obzirom koliko znaci, pogotovo sto ides na zimovanje.. Uzivaj u dobroj voznji   :to:

Kod mene ljetne gume, jutros krenuo na posao, izasao iz stana, a snijeg napadao par cm, malo klize, tako da, mora se paziti..  :dance: Uglavnom, izguracu jos nekako do kraja zimske sezone, a za iducu zimu kupovati punu opremu.  :kava:

Zoran

Hemičar, dobro se pazi ovo je dosta klizav snijeg, šteta bi bilo da razbiješ auto na kraju zime.
Sam svoj gazda - vazda.

hemicar

Zoka, hvala na savjetu.  :ziveli:

Nadam se da nece biti suvise strasno, a ako nista drugo, onda ako budu pretjerane hladnoce i snijeg, radije cu gradskim laganice, dok ne dodje lijepo vrijeme  :ne:

MajorSoul

Hemicar, Zoki je u pravu trebalo bi bar da pazaris zimske za pogonske tockove.
I danas testirane gume, auto ide odlicno (naravno max brzina je bila 50km/h) i ponasa se mnogo bolje nego sa onim m+s gumama  :cool:
:wind:
..need more buttons..

Zoran

Ako postaviš samo dvije zimske gume nemoj naglo krivudati...
Sam svoj gazda - vazda.

Damir Oravec

@Hemichar.. Uf..nemoj se zezati sa letnjim po ovom vremenu. Bolje ne pali auto par dana dok  ne prodje sneg.