Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

LeNgenda

Da li mi verujete da sam upravo procitao ovu temu od pocetka do kraja i nesto mi nikako nije jasno...

Meni (S3) i Loganovcu (KM3) na zimskim gumama je auto meksi, tisi i volan je laksi, a kod drugih, sa npr. Winter1 ili BFG je auto bucniji i tvrdji.

Ko tu koga i zasto?
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

saša61beograd

Zavisi i od toga kakve su bile prethodne gume(sa kojima poredimo nove).
Ne sviđa mi se neko preterano oduševljenje i samopouzdanje koje nam ulivaju nove zimske gume;nema opuštanja na ledu i snegu.
Srećno!

Loganovac

Citat: LeNgenda poslato 31.12.2010. - 12:01
Meni (S3) i Loganovcu (KM3) na zimskim gumama je auto meksi, tisi i volan je laksi...

I Krletu...

Citat: saša61beograd poslato 31.12.2010. - 12:15
nema opuštanja na ledu i snegu.

Apsolutno!  :to:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Za ove sto im je tvrd  :lau:

Proverite pritisak u gumama na nekoj krstenoj pumpi. Vulkanizeri znaju da promase preporuceni pritisak, a ni aparati im nisu skoro bazdareni.

Citat: LeNgenda poslato 31.12.2010. - 12:01
Meni (S3) i Loganovcu (KM3) na zimskim gumama je auto meksi, tisi i volan je laksi, a kod drugih, sa npr. Winter1 ili BFG je auto bucniji i tvrdji.
Citat: Loganovac poslato 01.01.2011. - 11:57
I Krletu...
I meni.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Daniel

Citat: Keka poslato 01.01.2011. - 14:00
Za ove sto im je tvrd  :lau:

Proverite pritisak u gumama na nekoj krstenoj pumpi. Vulkanizeri znaju da promase preporuceni pritisak, a ni aparati im nisu skoro bazdareni.
I meni.

I meni
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

ppejic

Kada sam napustio servis, obucen u prednje nove gume volan je bio lak kao city servo na Fiat vozilima. Sada vise nije. Unormalio se. Razlog su oni tehnoloski trnovi koji ostaju posle izrade gaznog sloja gume. Kada su se pojeli posle prvih 50km, volan je postao normalno tezak, ali i na debelim minusima je zimska guma meksa i udobnija nego li letnja po najvecim vrucinama.

Winter1

saša61beograd

Citat: ppejic poslato 02.01.2011. - 11:46
...Razlog su oni tehnoloski trnovi koji ostaju posle izrade gaznog sloja gume...

Winter1
Odllično objašnjenje! Inače nova guma počinje dobro da "radi" tek posle par stotina km,što zbog toga što je od nečega "masna",što zbog trnova(lil iglica ili dlačica, kako ih neko zove).Meni je trebalo skoro 500km da trnovi otpadnu sa prednjih a na zadnjim ih još imam!? Preko 1000km!Sava adapto.

hemicar

Pitanjce: Oni momci sto rade u salonu, saopstise mi da auto dolazi sa ljetnim gumama. Ne znam da li je zakonski (u r. srpskoj) obavezno imati sve 4 zimske gume, ili samo na pogonskim tockovima, zna li neko od vas? I drugo, koje bih gume uzeo, u pitanju su R16, ali se dvoumim, da li da stavim 195 ili 205  :ces:
Toliko za sada, sigurno cu vam jos dosadjivati  :cool:

ppejic

Za zimske uslove izaberi uzu gumu.

Keka

Citat: hemicar poslato 03.01.2011. - 01:33
Pitanjce: Oni momci sto rade u salonu, saopstise mi da auto dolazi sa ljetnim gumama. Ne znam da li je zakonski (u r. srpskoj) obavezno imati sve 4 zimske gume, ili samo na pogonskim tockovima, zna li neko od vas? I drugo, koje bih gume uzeo, u pitanju su R16, ali se dvoumim, da li da stavim 195 ili 205  :ces:
Toliko za sada, sigurno cu vam jos dosadjivati  :cool:

Naruci u tom servisu 4 felne i 4 zimske gume 185/65 R 15, izaci ce te jeftinije nego samo gume R 16. Vec je bilo reci o ovome.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


sds21

Imam jedno pitanje. Kada sam menjao letnje gume i ubacio zimske na prednjim tockovima nije bilo onih poklopaca za centralni sraf,a na zadnjim jeste. Da li je to normalno ili nije? :)

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


strucnjak79

Buduci da sam razmisljao o winteri 1, zanima me kako svi ovi koji je hvale objasnjavaju ovakve rezultate na testovima?

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2008_Winterreifen_Test_175_65_R14.aspx?ComponentId=29824&SourcePageId=31821

Snijeg i led prosjecno, ajmo reci da je to dobro, ali suv i mokar kolovoz uzas!!!

jasho

Gledaj ovako, zimi je bolja od bilo koje letnje gume, po snegu vuče sasvim ok, mokro zna da proklizava i treba da se pazi tada, što znači ako si svestan toga i pažljivija vožnja, držanje rastojanja izmeu vozila ispred, i naravno da ne zaboravim novce... Ako hoćeš da tvrdiš da je nabolja guma nije, ali odnos cena i posao koji treba da obavi je savim ok, ko ima xe-xe taj neće uzeti Winteru nego neki Michelin ili Conti i imaće osećaj kvaliteta i sigurnosti, na tebi je da proceniš lažnog ili pravog!?

Sir Oliver

#464
Citat: strucnjak79 poslato 12.01.2011. - 08:01
Buduci da sam razmisljao o winteri 1, zanima me kako svi ovi koji je hvale objasnjavaju ovakve rezultate na testovima?

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2008_Winterreifen_Test_175_65_R14.aspx?ComponentId=29824&SourcePageId=31821

Snijeg i led prosjecno, ajmo reci da je to dobro, ali suv i mokar kolovoz uzas!!!

Pored tabele koju si prikazao, pojavio se jos jedan problem kod wintere.
Od prvog dana pojavljivanja wintere pratio sam komentare, a i sam sam je kupio. Sve je bilo ok, čak šta više odlično. Meni bliski ljudi su je kupovali i prelazili po 50000, malo li je za tu cenu.
E sad, kupim pretprošle godine, ne pređem 10000 a ona se iskrivila, ne mnogo, ali dovoljno da završi na zadnjoj osovini, a ja iz džepa još keša za nove, ali sad BFG.
Kad je izašla wintera "kleo" sam se u nju, sada je, iskreno, ne bih nikome preporučio (iako radim u firmi koja je ove sezone prodala preko 20000 kom. Što bi rekli, ne mož' da ih navašaš. Mogli smo još, ali nema robe u fabrici  :fiju: ).
Neverovatno su pokvarili kvalitet.
Ali jbg, cena je cena.
I drink to make other people more interesting.