Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

Andrix

#2340
Juče po preuzimanju Logana, odmah na preobuku. Stavljene 4 x Hankuk icept3, po 7040 d/kom. U startu mi se činile tvrde ali kad sam prekontrolisao pritisak na pumpi bili preduvali i vratio na fabr. 2.4/2.3 i odma deluju mekše. Mala neprofesionalnost kod Kemoimpexa, došao sam na zakazanu promenu, na stanju kažu ima 20 kom oni ne mogu da nadju nijednu. I ja bio u potrazi po prostorijama i posle oko 20 min na kraju nadjoše 5 kom, a kažu ima i za sutra zakazano u toj dimenziji prepakivanje. Nisam žurio pa se nisam ni nervirao. Na licu mesta našao i komplet ratkapni u vrlo sličnoj boji za 3xxx din i nabacio. Namučio se dečko dok ih je stavljao a ja posle isto kad sam duvao gume, jer su malo deblje pa nisu ventili baš lako dostupni.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Capriolo

Ja za jedna kola uzeh neki dan zimske Good Year Ultra Grip 9+ (jer u toj dimenziji (185/60x16) nije bilo dobrih all season ) i to preko "Internet prodaje guma". Jedan dan poručeno poručeno, sledeći stiglo i gume relativno sveže ( 32 nedelja ove godine ). Ne razumem otkuda im niže cene nego god ostalih ( kod njih 13.050, a kod sledećeg najpovoljnijeg (Planeta guma) preko 14.500, a neki "lupaju" i 17.800 ), ali, uzimao sam već preko njih ( a i neki prijatelji) i nije bilo bilo kakve greške ili kasnije reklamacije.

Turbo

Citat: Andrix poslato 30.12.2022. - 22:03
Mala neprofesionalnost kod Kemoimpexa, došao sam na zakazanu promenu, na stanju kažu ima 20 kom oni ne mogu da nadju nijednu.

Ha,ha ista situacija pre dve nedelje.Ista guma ista dimenzija,imali  8 na stanju.Reko trebaju mi 4 komada.Kaze covek sedite ovde trebace nam sat vremena,guzva je.Ok sacekacu,kad on posle pola sata kaze,izvini druze imamo samo 3kom. :bonk:
Inace autic je super.Nek je sa srecom.

Zoran

Kažu stručnjaci da one pruge različitih boja označavaju dimenziju gume? 
Sam svoj gazda - vazda.

Andrix

Citat: Turbo poslato 31.12.2022. - 17:10
Ha,ha ista situacija pre dve nedelje.Ista guma ista dimenzija,imali  8 na stanju.Reko trebaju mi 4 komada.Kaze covek sedite ovde
Inace autic je super.Nek je sa srecom.
:to:
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Capriolo

Citat: Zoran poslato 31.12.2022. - 17:20
Kažu stručnjaci da one pruge različitih boja označavaju dimenziju gume?

"Ne kontam" :) Pomozi :)

MitarMrgulic

Nisam o tome razmisljao, Zoki vjerovatno kaže da prema "šifri" kojom su složene boje na gaznom dijelu gume, se može pročitati dimenzija, bez da se guma izvadi i pogleda dimenzija na bočnoj strani.... :)

Andrix

Ime na youtubu sta znace te oznake, mislim da nisu vezane za dimenzije. Izmerio dubinu na Hankuku 8 mm-pocetno, mada ne deluje da su toliko duboke.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

LeNgenda

Te linije su uvek smaknute na jednu stranu, po pravilu spoljnu stranu gume, da pri montaži ne moraš da juriš natpis outside na spoljnom zidu.

Ako je guma sa usmerenom šarom, onda juriš smer rotacije.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Andrix

Etto resssenja
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Keka

https://rosava.com/en/useful_tips/sho-poznachayut-kolorovi-krapki-na-shinah

Linije na gazecoj povrsini predstavljaju interne proizvodjacke sifre, dakle ne predstavljaju nacin montaze, dimenzije i slicno.

Tacke na bocnoj povrsini gume predstavljaju repere za pontazu u odnosu na ventil. Medjutim to niko zivi od vulkanizera niti zna niti postuje.

Sad nazad na zimske gume.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


speedo

Moj Hankook icept rs3 je nešto malo preko 8 milimetara na najdubljem dijelu šare, baš sam gledao odmah po montaži. Mjerač mi je starinski, milimetarski, ali odokativno bih rekao 8,2 ili 8,3 milimetara. Nažalost do sada im je najveća prepreka bio pomalo vlažan asfalt.

kiconix

Zimske 8mm letnje 6mm.
Tako je bilo. :ne:

Andrix

Malo o Hankuku Icept 3. Po vlaznom i suvom dobro drze, nisam jos terao po snegu. Deluju mi tvrdo pa sam krenuo da smanjujem pritisak sa 2.4 i stigao sam do 2.1 i dalje isti osecaj. Poredeci ih sa letnjim i sa Kleberom za sva god.doba, koja sam imao na ranijim kolima.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Keka

Friski testovi

https://www.autobild.de/produkttests/winterreifen-test-10811081.html

Kleber prijatno iznenadjenje, Tigar nepokolebljivo los sa 7 metara dužim kocenjem na mokrom u odnosu na prvoplasiranog (31,4/38,4), zbog cega je diskvalifikovan iz daljeg testiranja.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!