Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

Andrix

Meni prilikom montaze novih Wintera jednu nisu mogli da izbalansiraju i zameni se mi je drugom, kazu greska-desava se.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Keka

Citat: neskafa poslato 08.11.2022. - 18:09
Koje gume kupiti od ponuđenih:
(zimske 185-65-15 kod lokalnih vulkanizera)

- Dunlop 8590
- Tigar Winter 6890
- Riken Winter 6490
- Sava Eskimo S3+ 6990
- Fulda Kristall Montero 3  7100
- Nexen Winguard Snow G3 6540

Hankook Wintericept RS3 ali kasno stize odgovor.

https://www.internet-prodaja-guma.com/hankook-185-65-r15-winter-i-cept-rs3-w462-88t-1028355.html
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mali.alen

Citat: neskafa poslato 09.11.2022. - 12:57
Kupljene, montirane Nexen Winguard Snow G3 (DOT 2222)

Kako se uvek iznenadim (tišinom, mekoćom) kada krene prva voznja sa novim gumama.
Nadam se da će sledeći novi  komplet biti sa novim autom.  :ziveli:
Kad sam bio u Švicarskoj primjetio sam da tamo jako puno korsite Nexen. Ako valjaju za njihovu zimu i Alpe onda su sigurno dobre.

Keka

I u Rusiji koriste Kama gume, ali to ne znaci da su dobre  :Smiley:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Capriolo

Nema smisla štedeti na dobrim gumama. Sitna ušteda, a daleko je veća bezbednost sa bojim gumama. Koliko traje guma? U proseku, 60 hiljada km. Ako trošite 7 litara na 100 km i ako je gorivo 1,5 evro, za gorivo vam za 60 hiljada km treba oko 6.300 evra. I gde je tu, sa aspekta uštede za tih 60 hiljada km, značaj činjenice da li ste kupili set guma od 300 ili od 400 evra ? A ona jeftinija guma može imati npr. 5 ili 10% duži zaustavni put. To može biti razlika izmedju "katastrofe" ( mrtve glave) i "ništa se nije desilo". Tih 100 evra.

Lazar@

#2300
Citat: Lazar@ poslato 24.12.2021. - 19:51
Posto sam iscijepao jednu gumu, neplanirano sam morao da se isprsim za dvije nove...
Za smijesne pare sam uzeo online Kenda Icetec...

Jos nisam montirao(vozam se na rezervnu),   ovako na oko i "pod ruku" izgledaju kao zestoke mekane kramponke...
Vjerovatno ce zesce da se trose po gradu...
https://automotive.kendatire.com/es-es/find-a-tire/winter-passenger-car/icetec/


Montirane i ove sezone, celicne felne i rotkapne.
Prosle zime sam odrao mozda 1.5mm sa ovih Kenda guma,  ali opet ostalo i jace od 6mm.

Generalno mekana i udobna guma, nije bucna bas toliko koliko djeluje.Sto se mana tice jedino bih rekao da je neprecizna na volanu preko 70km/h...Valjda ima gomilu ovis sara i resa za snijeg pa se uvijaju.Malo kasni reakcija.Po mokrom kao i svaka budzet guma.

Cini mi se da sam je platio 40e komad 205-55-r16 nove, dok recimo ove godina tigar u toj dimenziji kosta 60e kod nas.

Zoran

Šara je baš za pravi snijeg.
Sam svoj gazda - vazda.

Andrix

Davno kada sam razmisljao o kupovini zimskih guma / pre 15 god/ vodio sam se cinjenicom da ako su dobre poznaniku na Micubisiju Evo /neki/ koji je vozio i trke, onda su dobre i meni. U pitanju su bile Wintere. Zimi se i sporije /bar bi trebalo/ vozi, tako da nisam ni za nejjeftijije a ni za skupe. Osim kome ne trebaju - da brzo vozi- po suvom, jer po snegu velika brzina nije normalna. Kada se uporede cene i kada se od uvoznih oduzme carina, neka srednja klasa je po ceni slicna kao i domaca. A kvalitet ? Uvek cemo raspravljati o tome, mislim da su iskustva opet meni najmerodavnija. Takodje ima i razlika u kvalitetu kod istih marki, vremenom...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

neskafa

Citat: Keka poslato 10.11.2022. - 15:45
Hankook Wintericept RS3 ali kasno stize odgovor.

https://www.internet-prodaja-guma.com/hankook-185-65-r15-winter-i-cept-rs3-w462-88t-1028355.html
Kupio sam ih relativno brzo jer sam imao slobodne dane.  Takođe, hteo sam da kupim one koje mogu uživo da vidim (šaru, mekoću, DOT), i odmah montiram.

Kupovina na daljinu (čekanje) nije dolazila u obzir.

Hvala za savet, letnje gume su mi Hankook.
When we are born, we cry that we are come to this great stage of fools.

DrJekyll

Vozio vintere ranije i kada sam prvi put se isprsio za goodyear shvatio sam sta znaci da se izvuces iz ulice koja je puna snega,a da ne moras da zoves negog da gura.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Loganovac

Brendu svaka čast, ali da nisi možda zaboravio kako izgleda nova guma?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

LeNgenda

Vrrrrlo moguće, na zimskim gumama je mnogo primetnija promena u upotrebljivosti sa protokom vremena.

Ako pričamo strogo o performansama na snegu u prvih par godina, Kama, Cordiant i Belshina su nenadmašne, pogotovo u odnosu cena/performanse.

Ali kad uračunaš druge važne faktore, onda je očito da ima drugih, ne nužno i u svemu boljih, ali izbalansiranijih modela.

E naš čovek taj balans nađe u Winteri preko cele godine.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Mare

Wintera ok prve godine, posle plastika.

dekiv68

Citat: Lazar@ poslato 12.11.2022. - 21:57
Montirane i ove sezone, celicne felne i rotkapne.
Prosle zime sam odrao mozda 1.5mm sa ovih Kenda guma,  ali opet ostalo i jace od 6mm.

Generalno mekana i udobna guma, nije bucna bas toliko koliko djeluje.Sto se mana tice jedino bih rekao da je neprecizna na volanu preko 70km/h...Valjda ima gomilu ovis sara i resa za snijeg pa se uvijaju.Malo kasni reakcija.Po mokrom kao i svaka budzet guma.

Cini mi se da sam je platio 40e komad 205-55-r16 nove, dok recimo ove godina tigar u toj dimenziji kosta 60e kod nas.
Čiji je brend Kenda :conf:

Keka

Tajvanski u vlasnistvu Kineza.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!