Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

Aleksabgd

Vraća se izgleda moda. Liče na trayalovu  t-200i savinu s 2 gumu.
:hm:

Zoran

Savina S2 je bolje vukla po snijegu od ove S3.
Sam svoj gazda - vazda.

Veterinar

Lassa Smoways 3, 2017 godiste. Sara pri minimumu, ali ne i loša na početku sezone. Sada su "kramponi" poceli da se ljušte i guma se bukvalno raspada. Obe gume pozadi, zadnje. Problem je tako veliki da moram da kupim nove gume, iako ce preci samo 1000km do prodaje.

Zoran

Kupljene dvije Sava S3 , 185/65 R 15 i dva ventila. Ugradnja i balansiranje "gratis". Iznos 244 KM. Prodavnica Sava Stup (Sarajevo).
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


neskafa

Koje gume kupiti od ponuđenih:
(zimske 185-65-15 kod lokalnih vulkanizera)

- Dunlop 8590
- Tigar Winter 6890
- Riken Winter 6490
- Sava Eskimo S3+ 6990
- Fulda Kristall Montero 3  7100
- Nexen Winguard Snow G3 6540

When we are born, we cry that we are come to this great stage of fools.

Mare

Neven, Fulda ili Sava.

speedo

Dunlop, ako je model Winter Response. Samo pazi, ima i Dunlop zimska guma koja je zapravo preimenovana Sava Eskimo HP.

Zoran

Prvo pitaj na koje gume se dobije pisana garancija bar godinu dana. Ako nema garancije gume nisu 1. klase a niti 2. Klase...
Sam svoj gazda - vazda.

neskafa

3 godine garancije
When we are born, we cry that we are come to this great stage of fools.

Zoran

Savu godinama koristim. To su gume dobre konstrukcije, rijetko kada se deformišu. Ove ostale nisam vozio, pa i neznam.
Sam svoj gazda - vazda.

neskafa

Citat: Mare poslato 08.11.2022. - 18:12
Neven, Fulda ili Sava.

Kupljene, montirane Nexen Winguard Snow G3 (DOT 2222)

Kako se uvek iznenadim (tišinom, mekoćom) kada krene prva voznja sa novim gumama.
Nadam se da će sledeći novi  komplet biti sa novim autom.  :ziveli:
When we are born, we cry that we are come to this great stage of fools.

Mare

Nexen je odlična guma. S obzirom na cenu koji si naveo u postu, bestbuy.  :dobro:

Andrix

#2293
Sto se tice klasa, ja sam  na Winteru i to onu staru saru pre 7-8 god dobio mislim 3 god garanc. Nesto sam u premisljanju, kada se uz novi auto dobiju letnje gume, da li da dokupim samo zimske, kako sam to radio pre 9 god i prepakivam sezonski ili ako dobijem 16-tice na kolima, dokupiti 15.tice felne+zim.gume ? A ja bih /kao i uvek najkomplik.resenje/ da kupim 15-tice felne i allseason gume / kakve sada teram/ a sa kola sve prodam, i gume i felne...? Pre bih terao gume koje imaju vise mesa na bokovima / 15/ a i vidim da su za 50 % jeftinije od 16, allseason zato sto malo prelazim a ne bolujem od izgleda za vecim tockovima - pogotovo ako su celicne....
Sad videh na Lasu ima 4 god garanc...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Mare

Na sve gume ide garancija 2-3 godine, ali to je relativno. Dešavalo se da mi uvale krive gume, skontam nakon par desetina km da to nije to ali sam uspevao da izboksujem ispravne. U većini slučajeva, s obzirom na stanje putne infrastrukture, retko gde se rekamacije uvaže.
Ako mi ne uvale fuš, obično te gume vozim dok ne potrošim. Vodim računa o rupama i kuda i kao vozim.