Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

Mare

#2265
Upravo tako - za našu klimu, uzeti "kišnu" gumu.

@ Lazar@, slažem se za tyrereview.co.uk, dosta korisnih utisaka se može pročitati. :dobro:

kiconix

Sava s3 i s3+ nisu za poredjenje, ova prva je bila katastrofa po mokrom.

Loganovac

Citat: Zoran poslato 26.09.2021. - 17:20
Konkretno, što se tiče vožnje po snijegu, najvažnija je dubina šare.

Ne znam, trebalo bi po snegu probati letnje gume sa dubokom šarom pa onda da zaključimo.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Lazar@

Da ova moje su Laufenn i fit, nije i fit +

Ko se  jednom na vareniku opece...

maximumx7

Zdravo svima. Kako nam se blizi 1. Novembar tako i razmatranje za novi set zimskih pneumatika. U uzi izbor su usli
KLEBER 185/65 R15 Krisalp HP3 88T i Hankook WINTER I*CEPT RS 2 W452. Koja su vasa iskustva sa pomenutim? Prednosti/Mane. Svaki vid preporuke je dobro dosao. Hvala

Aleksabgd

Imam kleber hp3 i fuldu kristall montero 3 u toj dimenziji.
Što se upravljivosti,vožnje na mokrom asfaltu i buke tiče fulda mi se pokazala bolje.
Kleber se bolje ponaša na snegu,ali je zato bučnija i češće mi se aktivirao abs na mokroj podlozi kada su one bile na prednjoj osovini.
U svakom slučaju bolje su od save,tigra i ostalih liw budzet guma
Subjektivni utisak mi je da je fulda tiša i od letnjih guma.

Midzi

Ja sam zadovoljan sa Kleberom...

Andrix

Ovih dana po kisi sve se vise ramisljm da menjam na zimsku obucu. Posto planiram da na prolece menjam na all season gume a ovih 4+4 da prodam bar za jednu movu. Samo bi mi trebala i rezervna, posto sam je odavno kao novu prodao, pa lagano idem u potraznju nekog copavca, mada imam komplet za krpljenje /onaj rucni/ sa kompresorom. A bic i felna viska.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

ajgor bejzik

Lik na netu prodaje felne i gume sa novog Dastera 2021 godište (17 inča, 215/60, 114,3).
Moj Daster je 2016, ali 16 inča felne i gume 215/65.

Da li bi pasovale felne sa novog Dastera od 17 inča bez problema na starijm Dasteru? Deluje da ne bi trebalo da bude problem.

Hvala
Ljuti se Francuz, a Švaba se buni, jer vozila za gangstere - prave Rumuni!

Lazar@

#2274
Razlika izmedju 215-65-R16  i 215-60-R17 je  0.7% u obimu, tako da ce ti felne pasovati bez problema.  :ces:
(naravno ako odgovara ET felne, tj provjeriti da li kaci na kociona klijesta, jer ne znam je li se sta ozbiljnije mijenjalo kroz generacije dustera)

Taj 17 tocak ce mnogo ljepse izgledati u gradu, ali 16 sa dobrim gumama ce biti mnogo bolji za zimu i off road  :too: (i udobniji)
Ja na stepway-u vozim 225-45-R17 ljeti  a zimi 205-55-R16


I naravno racunaj da su ti gume za R17 felne komad skuplje nego za r16, a i izbor moze biti dosta manji zavisno od dimenzije  :dobro:

ajgor bejzik

Hvala na informaciji i savetu.
Proverio sam za taj ET ....ima odličan inostrani sajt - https://www.wheel-size.com/size/renault/duster/2021/
Piše da je ET50 i za 2016 i za 2021.

Vidim ti cepaš i na 225 širinu, znači može, a i verovatno je i lepše :)
Ljuti se Francuz, a Švaba se buni, jer vozila za gangstere - prave Rumuni!

Lazar@

Ima li neko iskustva sa Lassa Snoways 4 gumom?

Ona, sava i tigar su isto para?

glavonja3

Citat: glavonja3 poslato 18.08.2021. - 21:29
Nabavio 4 zimske Lassa SnowWay 4 185 65 15 turske 27. sedmica 2021. godine DOT. Cena jedne 5.150 din.

Nisam nista neobicno dosada primetio na njima. Nove su pa su dobre. Nisam vozio po snegu i blatu pa da mogu reci nesto vise o tome. Rekao bih obicne zimske gume...

Lazar@

Posto sam iscijepao jednu gumu, neplanirano sam morao da se isprsim za dvije nove...
Za smijesne pare sam uzeo online Kenda Icetec...

Jos nisam montirao(vozam se na rezervnu),   ovako na oko i "pod ruku" izgledaju kao zestoke mekane kramponke...
Vjerovatno ce zesce da se trose po gradu...
https://automotive.kendatire.com/es-es/find-a-tire/winter-passenger-car/icetec/


Zoran

Baš izgledaju žestoko.
Sam svoj gazda - vazda.