Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

astmario

Hankook iznad Continental i GoodYear, nisu bas toliko dobro prolazili prosle godine sa istim modelom na drugim testovima.

srdjoni

Da li iko pominje ruske "Kama", ili ima li iko iskustva sa njima?
Homesick for a place you've never been...

Keka

#2252
Kamu prodaje Kemoimpex, a ima ih i na internetprodajaguma. Distributer je Trayal corporation  :bonk:

Cenovno su u rangu Tigra sa upitnim performansama.

U istom cenovnom rangu je vrlo interesantna kupovina Laufen guma, model ifit lw31+, jeftini brend Hankooka, koje su dosta dobro prosle na testovima ove godine.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


samsung

Da probamo i te kineze...7850 dinara u Kemoimpexu dva komada...

pozdrav iz St.Pazove

srdjoni

#2254
Citat: Keka poslato 25.09.2021. - 19:53
Kamu prodaje Kemoimpex, a ima ih i na internetprodajaguma. Distributer je Trayal corporation  :bonk:

Cenovno su u rangu Tigra sa upitnim performansama.


Našao sam ih prilično jeftinije od Tigra (215/65/16 - 5400 komad). Što se performansi tiče, tešim se logikom da Rusi ipak znaju šta je zima  :cool:
Homesick for a place you've never been...

Zoran

Rusi su uvijek znali potrefiti šaru za snijeg i blato. Njihovu kamionsku baklava šaru nikada niko nije nadmašio. Gume za Nivu iz prve ugradnje isto  . Smjesu gume nebi komentarisao ali sam imao UAZove gume na TAMiću koje su bile izvrsne u svim uslovima pa čak i na mokroj cesti.
Sam svoj gazda - vazda.

Mare

Kama - odlična za sneg i led. Po suvom već izrazito loša.

Lauffen su dosta dobra kupovina. Pojavile se pre 4 godine i na testovima već pokazuju solidne rezultate.

Na Cromi u dimenziji 215/50/17 imam zimske Kelly - prezadovoljan sam sa istim (sneg, led, kiša, suvo) i preporučujem. Za Logana u dimenziji 195/55/16 planiram da uzmem nešto od Save, Kelly ili Lauffen. Ako se odlučim da zimski set bude 185/65/15, možda uzmem Fuldu ili Kleber.

Lazar@

Citat: Mare poslato 26.09.2021. - 11:55
Kama - odlična za sneg i led. Po suvom već izrazito loša.

Lauffen su dosta dobra kupovina. Pojavile se pre 4 godine i na testovima već pokazuju solidne rezultate.

Na Cromi u dimenziji 215/50/17 imam zimske Kelly - prezadovoljan sam sa istim (sneg, led, kiša, suvo) i preporučujem. Za Logana u dimenziji 195/55/16 planiram da uzmem nešto od Save, Kelly ili Lauffen. Ako se odlučim da zimski set bude 185/65/15, možda uzmem Fuldu ili Kleber.
Nikad, ali nikad mi nece biti jasni ovi testovi guma...Mozda su gume kao vino, sa godinama sve bolje?
Prije 3-4 godine sam vozio pomenuti zimski Laufenn i uzasan je bio, kocenje gore od tigra, buka velika, a nije isao ni nesto specijalno po snijegu...
Bio je medju poslednjim gumama, koje su bile za izbjegavanje...A sad je magicno u top 10? Ili se mozda potplatio auto bild?

Cak je i na forumu bilo komentara za podsmijevanje,  ja sam ih skinuo sa auta na 5-6mm i stoje na hrpi stvari koje cekam da bacim




Mare

Moguće da su poboljšali smešu, što da ne.

Moguće da je samo marketing.


Moguće da ne znaš da voziš.

kiconix


Lazar@


saša61beograd

#2261
Moguće je da se sastav smeše menja u toku proizvodnog veka nekog modela gume.Moguće je da se isti model gume razlikuje zavisno od toga gde je i kad napravljen.Moguće je i da su testovi ADAC-a i ostalih korumpirani.Moguće je i da su privatni utisci na kojekakvim forumima i tire review-evima takođe namešteni.Moguće je da neko naleti na mastan asvalt ili led ispod snega pa posle kuka da su gume loše.Moguće je da neko vozi pažljivo i ima sreće pa je zadovoljan i sa lošim gumama.
Neko će da kupi najskuplje jer se tako oseća sigurno.
Neko će da kupi najjeftinije jer je "sve to isto sr*nje".
Iz mog iskustva najvažnije u vezi zimskih guma je da zima bude topla i suva i da se prati vremenska prognoza.


Zoran

Konkretno, što se tiče vožnje po snijegu, najvažnija je dubina šare.
Sam svoj gazda - vazda.

silent

Citat: saša61beograd poslato 26.09.2021. - 17:04
Moguće je i da su testovi ADAC-a i ostalih korumpirani.Moguće je i da su privatni utisci na kojekakvim forumima i tire review-evima takođe namešteni.

Како се усуђујеш да помислиш овако нешто!  :40: :friends:

Keka

Konkretno za Laufen, prvobitni modeli su zaista katastrofalno prosli na testovima, pre svega zbog ponasanja na mokrom.

Modeli na novim testovima su "plus" sto znaci sa promenjenom smesom.

Isto su radili mnogi proizvodjaci (Sava Eskimo S3+, Michelin CC+, Good Year Ultragrip 9+).

Sara manje vise, bitna je smesa, pre svega za ponasanje na mokrom, sto je i najvaznije. Snega odavno nismo videli, a jos manje cemo.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!