Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

kiconix

Meni odlicna.

Lazar@

koju dimenziju vozis?

kiconix


Aleksandar

Citat: kiconix poslato 09.10.2020. - 20:35
205/65/15
Ja razmisljam da je kupim u toj dimenziji, imam Taurus (stara Wintera) iz 2015. Jos izgledaju dobro i imaju sare , voze se samo zimi ali razmisljam da ipak zamenim sve 4.Kakva je Wintera u novoj sari?

pjovan

Juce nabacene nove Cooper Tires WeatherMaster Wsc 215/70/16 americki brend Made in Srbija 5600 denari oko 11200 din komad https://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Cooper/WeatherMaster-WSC.htm
Utiske kada padne sneg i po ledu ako ga ove zime ima prosle godine nije ga bilo.

dragomix

Kao po starom srpskom običaju, gledao sam da prođem najjeftinije moguće prilikom odabira zimskih guma i pred sam početak zimske sezone nabacih Belshina Belorusku gumu, misleći da ću dobiti najgore moguće performanse, al opet bolje (sigurnije i legalnije) nego da vozim letnje gume koje su došle uz kola. Nisam mogao grdnije da se prevarim. Gume su za sada odlične, tihe i udobne za vožnju. Čekamo prvi sneg pa da vidimo i performanse na pravoj zimi. Ima li neki član foruma iskustva sa ovim gumama? Šta me čeka?

Raja

Ne bilo ti lenjo, javljaj se iz situacije u situaciju (suv sneg, mraz, poledica, kiša, bljuzgavica). Naravno sa tvojim mišljenjem i opisom vožnje. Interesantna informacija.

Zoran

Eeeee, Rusi imaju par guma posebne namjene koje su izvrsne u svom segmentu (gume za Ladu Nivu i baklava šara za kamione - blato i makadam )
Sam svoj gazda - vazda.

Aleksandar

Citat: dragomix poslato 02.11.2020. - 22:35
Kao po starom srpskom običaju, gledao sam da prođem najjeftinije moguće prilikom odabira zimskih guma i pred sam početak zimske sezone nabacih Belshina Belorusku gumu, misleći da ću dobiti najgore moguće performanse, al opet bolje (sigurnije i legalnije) nego da vozim letnje gume koje su došle uz kola. Nisam mogao grdnije da se prevarim. Gume su za sada odlične, tihe i udobne za vožnju. Čekamo prvi sneg pa da vidimo i performanse na pravoj zimi. Ima li neki član foruma iskustva sa ovim gumama? Šta me čeka?

Na Sanderu 1.0 su mi Viatti Brina čitaj ruska Kama, 2 sezonu, samo zimi se voze. Otac se kune u njih i kaže da su odlične.

Gde si našao Belshinu? Koliko novca? Pitam zbog drugog auta, možda nih menjao zimske na njemu....malo se vozi tako da mi ne treba premium.

dragomix

Moj otac na Puntu vozi Kamu, letnju, cele sezone. Kaže, nikad bolje prijanjanje zimi nije imao. Ja bio neverni toma pa pre dve sezone, kad je pao baš veliki sneg, uzeo auto da probam. Koči u mestu!

Ovde sam gume našao u lokalu, lik mi ih preporučio, kaže bolje od Kame a jeftinije. 4200 komad 205/55/r16.

dekiv68

Kama zimske gume odlične po snegu. Velika mana je velika buka po suvom kolovozu

dragomix

Ta smanjena buka me i iznenadila kod Balshine. Nije pojačana buka u kabini gotovo ni decibel u odnosu na letnje gume na suvom.

Aleksandar

Ja sam Viatti/Kamu Brina 521 samo zimi vozio na Sanderu, 185/65/R15, a kako napisah, otac je vozio češće i ima pozitivna iskustva. Meni je bila sasvim OK za zimu.

Tražim zimsku ili allseason u 205/65/R 15 da zamenim Taurus Winter, ulaze u 6 sezonu, opet samo zimi vožene.

silent

Немој да вас adac.de чује да користите те гуме...  :40:   :njanja:

kiconix

Pusti Adac, Keka mene brine.