Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

miki-bgd

Tigar Winter1, kupljene krajem 2012, sada su u sezoni 7. Presle 34000 km. Sara 5mm.
Do 2018 vozene samo zimi, onda sam uzeo da ih oljustim preko leta jer sam planirao da menjam, ali kako je doslo hladno vreme ja ih probao i dobre su.

Super drze, ne klizaju, nisam osetio nikakve probleme. Naravno, po snegu umerena voznja. Testirao sam ABS po sneznom vremenu pre nekoliko dana, palio se pomalo samo pri maksimalno pritisnutoj pedali (maksimalno kocenje), na 50km/h. Na suvom ABS se ne pali. Za zimske uslove jos uvek dobra.

Aleks

Teško da može da se oljušti za jedno leto.
Meni su te gume bez problema na prednjim točkovima prelazile po 50k km.  Posle ih prebacim pozadi a za napred kupim nove. Odlično su bile,  nikada me nisu izdale,  ni leti ni zimi.

Lazar@


miki-bgd

Citat: Aleks poslato 14.01.2019. - 09:59
Teško da može da se oljušti za jedno leto.
Meni su te gume bez problema na prednjim točkovima prelazile po 50k km.  Posle ih prebacim pozadi a za napred kupim nove. Odlično su bile,  nikada me nisu izdale,  ni leti ni zimi.
Htedoh da ih bacim, imale 6mm sare pa reko aj preko leta da ih iskoristim. Nisam ih stedeo. A sara se stanjila na 5mm.  :D

@Lazar
Kod tebe skroz zabavno  :2023:

Lazar@

#2089
Ma nije ovo tako ekstremno  :zloca: Cisto onako avanturisticki posao da vidim kako se ponasa auto
Snijega ima 40-50cm na vrhu gdje sam izasao, ali je prohodno, prolazi se ovim putem relativno cesto(samo kako vjetar duva nabaca na put, prodjes posle 15min, put izgleda totalno drugacije, a i pejzaz pored)...A imao sam i lance u gepeku u slucaju nuzde  :wave:


Ovo je oko 40min voznje od centra Podgorice, a imao sam koga da zovnem u slucaju da sam se zaglavio .




Mada se ne bih bunio da sam imao neke sarme sa mnom  :D :D

Loganovac

Danas sam po ovih 30cm snega i poledice (tamo gde je čišćen) svuda jako lepo prošao sa 9 dodina starim Fuldama KM3, bez klzanja. Išao kod ćaleta na brdo, ko je bio zna o čemu pričam, prtio neraščišćen sneg od dva pedlja (prednji spojler preživeo u ulozi raonika grtal'ce). Grešna mi duša za sve ono drvlje i kamenje koje sam osuo po svoijim starim ali i dalje dobrim zimskim gumama, koje bih svakom ko razmišlja o kupovini dobre zimske gume od sveg srca preporučio, Ja ipak više nisam u toj priči jer kad bude kinte u budžetu planiram da pređem na all season.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

glavonja3

Stare zimske Vintere skoro do minimuma potrosene idu po ovom snegu odlicno. Nijedna kola me nisu pretekla juce i danas, a ja sam sve njih :)

nik

Da se posavetujem sa vama.

Elem, stare Tigar Wintera su definitivno odradile svoje posle 11 (da, da jedanaest  :ha:) sezona. Šara je još uvek duboka bar 5mm na sve četiri gume, ne tresu i nema izobličenja nikakvih, ali je to sve što se može reći kao pozitivno. Posebno je osetan pad performansi na mokroj podlozi (da ne kažem minimalna bezbednost), a i u ostalim uslovima nije mnogo bolje.

Pikiram jednu od ove dve:
Hankook Winter i cept RS2
Fulda Kristall Montero 3

Po testovima blaga prednost za Fuldu, mada Hankook, imajući u vidu cenovni rang, "dominira" u testovima iz 2018. godine u kojima nema ove Fulde (na novijim testovima je najčešće Fulda Kristall Control HP2).

Sezona zimskih guma je gotova, ali nisam primetio da je došlo do značajnijeg pada cena. Cene obe su trenutno oko 5500 RSD.
Ono oko čega se lomim je da li da pazarim sada ili da čekam jesen sa mogućim višim cenama?

Loganovac

Znam za testove, nisam nikad vozio Hankook, ali od mene svaka preporuka za KM3.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

saša61beograd

Posle takvog iskustva sa Winterama,ja bih uzeo opet isto,ali novu verziju i to tek na jesen.

Zoran

Cijene zimskih guma u septembru znaju biti itekako povoljne
Sam svoj gazda - vazda.

mladja73

Citat: Loganovac poslato 06.04.2019. - 22:03
Znam za testove, nisam nikad vozio Hankook, ali od mene svaka preporuka za KM3.

+1
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Aleks

Citat: saša61beograd poslato 06.04.2019. - 22:14
Posle takvog iskustva sa Winterama,ja bih uzeo opet isto,ali novu verziju i to tek na jesen.
Takođe.

Keka

Tigar je znacajno jeftiniji (~4200 din), ali jos uvek nema relevantnih testova.

Vozim upravo pomenuti Hankook, potpuno korektan na suvom i mokrom, na snegu srednja zalost.

Za 5500 din treba uzeti u razmatranje i Kleber Krisalp3 (EU oznake C/B).
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


speedo

Ako su izjednačene po svim objektivnim i malo manje objektivnim mjerilima, ja bih uzeo tišu gumu.