Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

dekiv68

2 Wintere se voze na Puntu već 5 zima bez problema. Do duše voze se pozadi, prešle su samo 20.000 km i u dimenziji su 13". sledeća će im biti 6. zima

Keka

Svaka roba ima kupca.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Logan1.4MPI

tako je, svaka roba ima kupca, ja vozim SEAT medju gumama, a ti VW  :write: :respect:

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Logan1.4MPI

#1864
nikakva sujeta, samo kazem, kao i ti, da svaka roba ima svog kupca
npr. nekom je Nokia 3310 mnogo bolja od poslednjeg smartphone-a jer mu treba takav telefon
tako nekom i solidna jeftina guma vise odgovara (jer ide tim i tim brzinama, po takvom i takvom putu, vozi toliko i toliko km...) nego neka preskupa sa boljim performansama

moj deda npr. uopste ne vozi po snegu/kisi, al eto uzme winteru da ima ako ga slucajno uhvati sneg u povratku, prelazi 5000km godisnje i vozi 60km/h po magistrali :)

nije OK da predstavis gumu kao losu jer tebi ista ne odgovara

Keka

Izvini sto su mnogi testovi doticnu gumu predstavili kao katastrofalnu, necu nikad vise predstaviti Winteru kao losu gumu.

Izvini sto Wintera ima 10-15 metara duzi zaustavni put po mokrom od skupih guma, necu nikad vise predstaviti Winteru kao losu gumu.

Izvini sto su se moje Wintere raspale posle prve godine i sto se na suvom i mokrom pri malo jacem kocenju ukljucivao ABS, necu nikad vise predstaviti Winteru kao losu gumu.

:amen:



Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


miki-bgd

#1866
Izgleda je bilo raznih serija wintere, jer neki imaju izuzetno losa iskustva, dok je drugima ok.

Ja moje (185/65/15) teram od kraja 2012. , ovo im je bila 5. sezona. Presao negde oko 20 kkm sa njima, sare ima jos bar po 5mm na svakoj.
Vrlo verovatno cu ih voziti i sledecu sezonu, nisam imao losih iskustava do sada. Ali 6 sezona je maksimum koji bih vozio bilo koju gumu.

Jos nisam stavio letnje opanke jer treba da kupim 2 nove prednje letnje gume, pa da odradim sve odjednom, tako da sam jos uvek na zimskom setu. Mada kako je krenulo s vremenom, necu ni morati da stavljam letnje  :D

Abs mi se nije palio po suvom, na mokrom jednom i to je vise bila moja krivica jer sam se zaleteo i kasno krenuo da kocim pri skretanju u T raskrsnici.

Sve u svemu, moja iskustva su pozitivna, i kupio bih je ponovo  :to:

kiconix

 :ne:
Sa winterom samo dobra iskustva imam.

hobbista

Na Cliu se ponašaju i dan danas vrlo pristojno, iako su Winter1 gume ušle u 7. godinu.
Opet, na MCV-u su bile blagi užas. Klizam se po mokroj travi, da ne kažem ostajem zaglavljen, pa me svi čudno gledaju. Jedino gde se pokazala dobro je po dubljem (neugaženom) snegu.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Loganovac

#1869
Citat: miki-bgd poslato 25.04.2017. - 21:10
Izgleda je bilo raznih serija wintere, jer neki imaju izuzetno losa iskustva, dok je drugima ok.

Ja moje (185/65/15) teram od kraja 2012. , ovo im je bila 5. sezona. Presao negde oko 20 kkm sa njima, sare ima jos bar po 5mm na svakoj.
Vrlo verovatno cu ih voziti i sledecu sezonu, nisam imao losih iskustava do sada. Ali 6 sezona je maksimum koji bih vozio bilo koju gumu.


Ovako stoje stvari: Fulda Kristal Montero 3, kupljena u jesen 2010. godine, vožena 6 punih (čak i produženih) zimskih sezona. U savršenom su stanju, ne skidaju mi se sa auta i ne pomišljam na zamenu. Nisam tačno pratio kilometražu, ali procena je bar 40.000km. Zimus su se opet iskazale, još uvek su na kolima - vozim se slatko autoputem, baš kao da su letnje. Za ono prijavljeno proklizavanje zimus ipak nisu one bile odgovorne već "nevidljiva" poledica, mikronski sloj na naizgled suvom i čistom asfaltu. Na identičan način sam zimus roknuo ko džak u self service perionici, a na nogama sam imao Asics GEL, prešle par desetina kilometara...  :laugh1:

Kad bih opet kupovao zimske gume tražio bih iste. Međutim, sve su mi kraći intervali zamene letnjih i zimskih točkova, omatoreo sam valjda šta li, pa će sledeće 99% biti neke pervezno dobre (the best u odnosu na all the rest) all season, ne mogu "svaki čas" da menjam točkove...  :kava:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Logan1.4MPI

Winter, 5 sezona sa 25.000 km, besprekorna guma, lepo koci i po mokrom i po suvom i po snegu, abs se ukljucuje onda kada bi se sa svakom gumom ukljucio
bacio je u aprilu iako je izledala kao nova sa 5mm sare, al ajd, nek ide na neku prikolicu il nesto

pre toga sam imao neke Continental, nikakva primetna razlika, jedino neka koju neki preskupi placeni mozda i namesteni test moze da dokaze
evo poslednjih 4-5 komentara svima odlicne gume ne znam sto si navukao hejt al ono - nadam se da imamo i mi pravo na misljenje a ne samo ti i tvoji testovi
ako ti se gume (bilo koje) tako brzo raspadnu a nama nikom nisu onda te je neko zeznuo pa prodao reciklirane ili ti je los stil voznje, a mozes da odes i na centriranje trapa i optiku  :Smiley:


kocenje nek je duze i 300metara, al ja kocim sa normalne brzine prilagodjene uslovima puta i nikad se nisam ni zabrinuo da li cu bezbedno da se zaustavim

al eto, Keka vrv pije Evian vodu jbg, lose mu ove ostale po testovima minerala u vodi...

miki-bgd

Citat: Loganovac poslato 26.04.2017. - 07:23
Kad bih opet kupovao zimske gume tražio bih iste. Međutim, sve su mi kraći intervali zamene letnjih i zimskih točkova, omatoreo sam valjda šta li, pa će sledeće 99% biti neke pervezno dobre (the best u odnosu na all the rest) all season, ne mogu "svaki čas" da menjam točkove...  :kava:
I ja sam poceo da razmisljam o all season  :dobro:
Ali, 2 letnje su mi skroz otisle, moram sad da menjam. A ne uzimaju mi se all season sad jer imam zimski set za jos jednu sezonu. Pa moram da razmislim jos malo, vidim cene i ostalo...

jasho


Andrix

zanimljiva sara
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Zoran

Baš izgleda dobro
Sam svoj gazda - vazda.