Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

Andrix

Stavljene vintere, kaze covek sledece god. nove, jedva izbalansirao....a presle samo 8500 u tri sezone
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Aleks

Kako su skladistene van sezone?

Keka

Nije do skladistenja. Guma je drek.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Jelenko

Nebi se bas slozio da su "drek" kao sto kazes.Ako ih iko aka i po ljeti i po zimi jedan sam od njih,i mogu ti reci ja sam zadovoljani.Da se razumijemo,za ove pare nema bolje,ako ima rado bi da probam.
Samo treba imati na umu sta vozis i prilagoditi brzinu stanju puta i ostalo..

shole

Juce dokker van dobio zimsku obucu Hankook winter icept rs2 185/65r15 XL(ojacane,povecana nosivost) ,DOT 3416 ,7200 din.po komadu sa ugradnjom u Vulco servis AC Stojanovic.Danas sandero "obuven" u Nokian wr d4 185/65R15,DOT3616,4 kom.28200 din.sa ugradnjom u Pneumasteru.

szs

Turene Wintere (treća sezona) na starog Sandera 1.4. Šara još ok ali za sledeću godinu moraće nove.
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Andrix

To i meni rece covek, skladistene bez felni uspravno. Inace na ranijem loganu sam wintere terao 3 god, nonstop, i 4/te god se pojavile lagane osmice. Izgleda da im je rok 3/4 god kako god se terale
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

miki-bgd

Meni ovo 5-ta sezona. Sare ima 6mm pozadi i malcice vise od 4mm napred. Mada nisam nesto puno ni presao, recimo 20ak hiljada.

Citat: hibernacija poslato 11.11.2016. - 20:13
se pojavile lagane osmice.
Na kom delu gume si ovo video? Nisam ih specijalno pregledao, bacicu pogled, ali za sada nisam nista primetio...

Aleks

Nećeš ni primetiti na svojim gumama jer ih ne skidaš sa felni.
Od mnogih vulkanizera sam čuo da nije poželjna varijanta 1 komplet felni + dva kompleta guma. Kad se guma jednom namontira na felnu ne skida se dok se ne potroši.

miki-bgd

Mene je od varijante sa kombinacijom 1 + 2 posebno odbilo kad sam video kako se skidaju gume - ona presa pa dok ne popusti lepak. Deluje mi da tu guma, kao najslabija karika, mora bar malo da trpi  :ne:
Felne su me izasle 3500 din, gume nesto malo manje od 5500, pa sam na 4 godine cenovno prosao bolje nego sa jednim setom felni. Video sam da i sad felne mogu da se nabave za 3600 din.

A gume skladistim u kesama na otvorenoj terasi, naslagane jedna na drugu, uz spusten pritisak na oko 1.8 bar na svakoj.

jasho

Citat: shole poslato 04.11.2016. - 20:34
Juce dokker van dobio zimsku obucu Hankook winter icept rs2 185/65r15 XL(ojacane,povecana nosivost) ,DOT 3416 ,7200 din.po komadu sa ugradnjom u Vulco servis AC Stojanovic.Danas sandero "obuven" u Nokian wr d4 185/65R15,DOT3616,4 kom.28200 din.sa ugradnjom u Pneumasteru.

Veceras u Kemoimpexu sestra na Meganu štelovala trap i balansirala gume, došli do zaključka da Continentaal zimske koje je imala da su u lošem stanju, pa je uzela dve nove Hankook winter Icept rs2 dimenzije 195/ 65 r15 DOT 4416 cena 5400 din, koje je stavila napred a dva bolja Contia nazad, po meni vrlo povoljna cena! :zurka:

shole

#1811

Super cena. Mene su ove hankook skuplje izasle zbog povecane nosivosti. Ipak je teretni auto u pitanju. Sto se tice nokiana za sandero mislim da je super odnos cena-kvalitet. Pratio sam testove za nokian wr d4i navodno su se odlicno pokazale na mokrom putu,a i nalepnica na gumama pokazuje A na mokrom. Da nisam nasao nokian,uzeo bih goodyear ug 9.

Logan1.4MPI

stavio napred 4 godina stare zimske Continental (sve sa starog logana)
nazad 5 godina stare ... cuj sad... Tigar Wintera... nisam ih prosle sezone balansirao (jer su na felnama pa nekad sam zamenim) i gle cuda 0-0  0-15, izbalansirane bez problema

sara nevidjena, nisam merio al onako ima je bas, imam cak i one resice sa strane (prelazim oko 15.000 god, zimi i leti jednako vozim)

skladistenje u vlaznoj ostavi ispod zgrade, malo spusten pritisak, vise u vazduhu na nekom nosacu sto sam uzeo za 1200 din, prekrivene najlonom, oprane i povadjeni veci kamencici
dve vise ovako II a dve ovako E  :Smiley:

montaza/demontaza i balansiranje * 4 = 1.400 din u Coning d.o.o

Loganovac

Šta će u vazduhu, na nosačima, kad su već na felnama? Moje stoje u garaži na podu ovako: ////
I što bi ih svaki čas balansirao kad nisu skidane? Tek kad osetim vibraciju.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

miki-bgd

Citat: Logan1.4MPI poslato 14.11.2016. - 14:50
montaza/demontaza i balansiranje * 4 = 1.400 din u Coning d.o.o
Koliko su naplatili samo montazu/demontazu a koliko balansiranje, jel znas?
U Beogradu kod njih za isti posao 200 dinara montaza/demontaza, 300 balansiranje, sve me izaslo 2000 din.