Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

Lazar@

Citat: miki-bgd poslato 26.10.2016. - 00:45
U kom smislu je toliko velika razlika u odnosu na winteru? Koristim wintere vec 5 godina, nisam imao nikakvih problema, po snegu isto ide super...  :ne:
Vozim u  gradu 95% gdje je zimi temperatura  0-15 stepeni, i uvijek je kisa...snijega vrlo malo imamo
Tigar po kisi ne moze da se zaustavi, kad ti treba 100 metara da stanes na glatkom bulevaru sa 50km/h
O bjezanju preko nosa u kruznim tokovima sa 20km/h necu ni da pricam...Treca stvar, guma je toliko mekana da ne daje nikakav osjecaj na volanu...mogu da dam razloga koliko hoces  :rtfm:
Po snijegu i ledu je stvarno dobra guma, bas zbog toga sto je premekana...ali ja ne zivim na sjevernom polu gdje je stalno snijeg, guma prvenstveno mora da bude dobra po suvom i po mokrom iako je ona zimska...


Starfire daleko da je od najbolje gume, ali je se za moje uslove voznje mnogo bolje pokazala od tigra...A najbolja zimska koju sam vozio je bila Michelin Alpin A3, bukvano sam oci trazio po instrument tabli kad legnem na kocnicu  :aplause: Ali opet, ta jedna guma kosta koliko 3 wintere ili 3 starfire-a


Aleks

Citat: Lazar@ poslato 27.10.2016. - 14:15

...Tigar po kisi ne moze da se zaustavi, kad ti treba 100 metara da stanes na glatkom bulevaru sa 50km/h
O bjezanju preko nosa u kruznim tokovima sa 20km/h necu ni da pricam...Treca stvar, guma je toliko mekana da ne daje nikakav osjecaj na volanu...mogu da dam razloga koliko hoces ...


Brate, srvarno preteruješ! Daleko od toga da je savršena guma, ali čitajući ovo ispada da se ovakva guma ne sme naći u slobodnoj prodaji.
Ako je stvarno ovako kako pišeš, to je ili do auta ili do vozača.
Nemoj da se ljutiš, ništa lično.

Lazar@

Citat: Aleks poslato 27.10.2016. - 16:41
Brate, srvarno preteruješ! Daleko od toga da je savršena guma, ali čitajući ovo ispada da se ovakva guma ne sme naći u slobodnoj prodaji.
Ako je stvarno ovako kako pišeš, to je ili do auta ili do vozača.
Nemoj da se ljutiš, ništa lično.
Nema ljutnje, to je samo moje licno misljenje. :cool:
Ali ta guma u Podgorici ne radi svoj posao, i vrlo se malo vozi(obicno na kola vrijednosti do 500e)...Uostalom jesi li ikad cuo da je neko ko je vozio bolju gumu rekao ista dobro o tigru?

Nego da opet ne otvaramo raspravu , ko zivi malo nize i 90% vremena   :badmood: neka uzme starfire, ko zivi na sjeveru gdje je bas cest snijeg neka uzme tigar

Aleks

Citat: Lazar@ poslato 27.10.2016. - 16:52
...Uostalom jesi li ikad cuo da je neko ko je vozio bolju gumu rekao ista dobro o tigru?

Isreno, i jesam i nisam, ali je vecina komentara bila dosta realnija.

Citat: Lazar@ poslato 27.10.2016. - 16:52
.. ko zivi malo nize i 90% vremena   :badmood: neka uzme starfire, ko zivi na sjeveru gdje je bas cest snijeg neka uzme tigar


To je tvoje misljenje, sto svakako ne treba uzeti "zdravo za gotovo", kao ni moje naravno.

Uostalom, ja da sam verovao u sve sto ljudi pisu i komentarisu, nikada ne bih vozio Daciu, kupio LG televizor, Lenovo mobilni i sl. i ne bih letovao u Grckoj jos od 1982... a na kraju ne bih ni kupio Renoa sa dCi motorom koji je najlosiji dizel trenutno bez obzira sto se ugradjuje u "A" klasu, jer nisam obavesten da ni Mercedes nije sto je nekada bio kada je spao toliko nisko da uzima motore od Renoa...  :ziveli:  :friends:

Zoran

Sve četiri sa felgama Save S3 treću zimu. Postavljene večeras.
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

#1775
Obuvene cizme, Hankoon Wintericept RS2. Prvi utisci-mekana, tiha, udobna. Po suvom korektna.

Gume 4x5697,00 din
Montaza/demontaza 4x100
Balans alu felna 4x300
Pumpanje azotom 4x100

Ukupno 24.788,00

Agrohim (Kemoimpex) Novi Sad.

Zakazao termin preko interneta. Korektna usluga.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


VaskezNS

Citat: Keka poslato 28.10.2016. - 19:45

Montaza/demontaza 4x100

Agrohim (Kemoimpex) Novi Sad.

Pa kako meni pre nedelju dana naplatiše demontažu/montažu komplet točkova 150 RSD po točku  :conf:
Ovo je mesto za sLogan ;-)

Loganovac

Pa kad si banderaš - drugo su doktori...  :crazy:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

#1778
Nisi kupio gumice kod njih, jedna cena je za gume kupljene kod njih, druga za gume iz hotela, treca kad doneses svoje. Na zelenom radnom nalogu kod usluge D/M ima tri razlicite kucice, meni je obelezeno u D/M gume (ne tocka) A&K. D/M tocka je gratis.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Sir Oliver

Brijaju vas po prestonicama junački!
Ovde kod mene u selu, u firmi gde sam radio(a verujem da je tako i kod ostalih vulkanizera), ako kupiš gumu putničku/poluteretnu/suv, bilo da je čelična ili alu felna, m/d i felne i gume je gratis. A cene regularne, ništa napumpane.
I drink to make other people more interesting.

Keka

Da vidis tek akciju za zimske gume u Porseu  :Smiley:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Sir Oliver

I drink to make other people more interesting.

Aleks

Pa i kod mene je m/d besplatna ali balansiranje 200-300 dinara za čelične felne. Za aluminijumske je nešto skuplje.

VaskezNS

Citat: Keka poslato 30.10.2016. - 19:33
Nisi kupio gumice kod njih, jedna cena je za gume kupljene kod njih, druga za gume iz hotela, treca kad doneses svoje. Na zelenom radnom nalogu kod usluge D/M ima tri razlicite kucice, meni je obelezeno u D/M gume (ne tocka) A&K. D/M tocka je gratis.

Po toj logici - D/M gume + D/M točka bi trebalo da izađe 100 + 150=250 RSD (skuplje odvrtanje/zavrtanje 4 šrafa nego "presvlačenje" gume sa/na felnu)  :bonk:

A jesu li ti rekli kada dogodine budeš presvlačio zimske/letnje, hoće li i tada računati cenu za "gume kupljene kod njih" ?  :)
Ovo je mesto za sLogan ;-)

Sir Oliver

Naravno da će sledeće godine biti sveštanja za m/d/b letnjih gume. Jedino ako se ne kupe nove.
U Kekinom slučaju, on je kupio nove gume a oni ispali džukci.
I drink to make other people more interesting.