Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Jes' malo glupo da pretpostavljam Savu Michelinu, ali moje iskustvo sa letnjim gumama apsolutno ne ide u prilog ovom znamenitom brendu. Motiv je bio da na nove šmekerske felne stavim kvalitet, tražio sam Fuldu ali se te godine nije uvozila pa sam se "izuo" za Michelin i šta sam dobio - jesu tiše, možda se manje troše, ali nema govora o kontaktu sa podlogom, nema šanse da onako kočim kao sa rumunskim Continentalom  :doh: , bez problema podupravljaju (nos beži iz krivine) čak i po čistom i suvom asfaltu, jedino gde su se dokazale je duboka voda - nema akvaplaninga ni kad sa 120km/h na autoputu uletim u baru. Šta hoću da kažem - ako si sa S3+ bio zadovoljan, to mi iz ovog ugla izgleda kao sigurica.  :ne:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Poredite letnje i zimske gume.

Ako je razlika 3000 na toliku cifru, onda nema razloga za razmisljanje.

Da li imaju i 185/60R15 po te pare?   :D
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Jok brate, poredim brend sa brendom  polazeći od toga da imaju biznis strategiju bez obzira na proizvod u portfoliu. Takođe, pre nego što sam se odlučio za Energy Saver svi su ga hvalili, kao što hvale i raznorazne Alpin varijante. Uostalom, čovek je tražio savet i ja sam predložio siguricu. Šta ti predlažeš?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

sibelius

#1743
epilog price
juce sam zvao da rezervisem 4  michelin-a....danas u 14 da dodjem da montiramo .....pre 15 minuta zvoni telefon: " dobar dan..ovde taj i taj iz AC markovic ..znate imamo jedan problem...u magacinu vise nema ovih guma...na stanju pise da ima 4 ali fizicki ima samo jedna....dobro nista onda dajte Savu i gotova stvar.....e pa znate  ni Save nema vise...tj isto pise da ima 4 ali fizicki ima samo jedna....."   :badmood:

msm, sta reci?

**obavili smo jos jedan telefonski poziv.." kakve su sanse da dobijete uskoro novu turu guma?....pa moglo bi da se desi tek oko 25-og ali tesko da cemo dobiti Michelin po toj ceni....a kakva je situacija sa Savom? hocete li nju dobijati? Najverovatnije da hocemo u sledecoj turi oko 25og......odlicno dajte onda ostavite rezervaciju na 4 Save pa da oposlimo sta imamo..."
a tada momak nastupa sa pricom da mu ostvaim vremena da mozda uspe da pronadje 4 save negde kod "kolega" pa da tako zavrsimo posao
prosto nisam pametan sta da kazem i zakljucim iz svega ovoga


Daniel

Uhh ovo sa greskm u sistemu mora da je neki virus u Srbiji.
Racunar svugde kaze ima, ali Mile magacioner kaze nema.
Mozda Miki moze da nam pojasni gde je greska u kodu. :Smiley:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

speedo

Ima i drugih prodavnica...nisam ljubitelj takvog "vozanja".

gromovnik

Citat: sibelius poslato 18.10.2016. - 08:51
**obavili smo jos jedan telefonski poziv.." kakve su sanse da dobijete uskoro novu turu guma?....pa moglo bi da se desi tek oko 25-og ali tesko da cemo dobiti Michelin po toj ceni....a kakva je situacija sa Savom? hocete li nju dobijati? Najverovatnije da hocemo u sledecoj turi oko 25og......odlicno dajte onda ostavite rezervaciju na 4 Save pa da oposlimo sta imamo..."

To se meni desilo kada sam hteo da kupim toster za 3500 din u Comtrade-u, dok taj isti model kod svih drugih košta 4500. Prvo me 2 dana zavlačili da čekam da kontaktiraju uvoznika da bi mi posle 2 dana rekli da mogu da nabave ali za 4500. :) Na kraju sam kupio po većoj ceni ali u drugoj prodavnici iz principa.

bugi

Off topic, al i nije...
Mene AC Markovic zavrnuo drugom pricom... Dogovorili da sipamo elf ulje, ja ostavio auto, a oni sipali kastrol... Tako da nece me videti neko vreme, zato sam sad otisao lepo i sam kupio ulje, da bar znam sta sipam....

miki-bgd

Citat: Daniel poslato 18.10.2016. - 08:56
Mozda Miki moze da nam pojasni gde je greska u kodu. :Smiley:
Nema greske, nije to slucajno  :D

Citat: gromovnik poslato 18.10.2016. - 10:36
To se meni desilo kada sam hteo da kupim toster za 3500 din u Comtrade-u, dok taj isti model kod svih drugih košta 4500. Prvo me 2 dana zavlačili da čekam da kontaktiraju uvoznika da bi mi posle 2 dana rekli da mogu da nabave ali za 4500. :) Na kraju sam kupio po većoj ceni ali u drugoj prodavnici iz principa.
Sto se tice toga sa cenama. Winwin ima akciju da ako nadjes nesto negde drugde po manjoj ceni, dobijes po toj ceni (mislim da imaju i drugi, ali ne reklamiraju toliko). Potrebno je samo da posaljes mejl sa linkom gde ima jeftinije, i dobijes po toj ceni (4-5 puta sam do sada probao, i nisam imao problema - cak je cucnuo i pokloncic).

Sa gigatronom sam imao 2 iskustva.
Pre par godina pitam preko mejla za neki hdd, recimo da je bio 9000. Kaze nema u radnji, moraju da poruce pa ce biti sledece nedelje. Ja porucio. Taj dan nadjem isti hdd za 1000-1500 dinara jeftinije. Posaljem jos jedan mejl, sa linkom, izvinim se i pitam jel moze po manjoj ceni jer mi je znacajna razlika. Kaze "S obzirom da je nas slogan "Najbolji po svaku cenu"..."  da mogu da dobijem po toj ceni i "Ukoliko sam Vam kasno poslao mejl i porucili ste na drugom mestu nikakav problem,nadam se buducoj saradnji.".
Posle nekog vremena, bio u njihovoj radnji u Uscu, i neobavezno pitam kakva je procedura ako nadjem jeftinije i zelim po toj ceni. Zahtev se prosledjuje njihovoj sluzbi, i odobrava se popust samo ukoliko je proizvod na tom drugom mestu odmah dostupan za kupovinu (lik mi je objasnio, ili sam ja tako razumeo, da proizvod po toj ceni mora da bude dostupan u toj radnji, nije dovoljno da bude dostupan preko neta).

Keka

Citat: Loganovac poslato 18.10.2016. - 08:26
Jok brate, poredim brend sa brendom  polazeći od toga da imaju biznis strategiju bez obzira na proizvod u portfoliu. Takođe, pre nego što sam se odlučio za Energy Saver svi su ga hvalili, kao što hvale i raznorazne Alpin varijante. Uostalom, čovek je tražio savet i ja sam predložio siguricu. Šta ti predlažeš?

Kao i uvek predlazem da se pogledaju najsveziji testovi.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mladja73

Molim vas da se pridrzavate teme. Ovde se bavimo zimskim gumama. Hvala!
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Andrix

do sada.sam prepakivao gume gde me odvede sajt popusti...kupim vaucer i samo zakazem. proslu sezonu sam, a i juce opet proverio, bez vaucera za ful cenu prepakuju sa balansiranjem, u servisu sve za auto u cvijicevoj 1. Cena 300 din po tocku, za celicnu felnu 15-ca.za neki dan opet idem....
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Zoran

Četiri komada Sava S3 spremne na felgama (vožene već dvije sezone). Balansirane i napumpane na 2.5 at. Čim najave snijeg će da ih postavim na auto.
Sam svoj gazda - vazda.

Andrix

Sa ovom zamenom od 1200 din po sezoni nikako da resim da uzmem 4 felne i stavim gume na nj.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Vihor

Postavljene, kom 4 sa felnama, NOKIAN WR SUV 215/65 R16  102T  XL, utisci kad zabeli.
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.