Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

bocca

Juče postavio nove Sava Eskimo hp2, 195/55 r16, cena 6550 din, proizvedene u Nemačkoj u maju ove godine. Za utiske je još rano. Nego, stare Save iz 2010. vožene 6 zima ali sa solidnom šarom, koje bi bacio da sam imao gde, mi je lokalni vulkanizer otkupio za 1000 dinara komad. A ja bio spreman da mu ih dam za 1000 dinara za sve 4!!! Prijatno iznenađenje.

Daniel

Ako si gledao nekad šta se pod "polovna dobra guma" u Srbiji nudi, ovaj vulkanizer je sa tvojom savom zabo premiju.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Lazar@

Stavljene sve 4 zimske Starfire w200, treca sezona

Zadnje na zakonskom limitu, prednje nekih 4.8mm mesa...

Interesuje me ima li ko od vas iskustva sa Minerva gumama?Na akciji su 36e komad(205-55-r16), model frostrack hp...
Za te pare razmisljam da uzmem 2 komada za pogonske tockove, pa da ih montiram samo u slucaju neke oluje ili izleta na skijanje?Izbjegavao bih da ih vozim stalno po kisi, jer vec imam ove starfire koje opet nisu neka ludacka guma, ali drze koliko-toliko...a za ove bas nisam siguran jer na internetu nema nista o njima, a znam da je zimskim gumama uglavnom problem zausavni put na mokrome, tako da bi ih vozio samo u specijalnim prilikama  :D


Keka

#1728
Ima po testovima, samo treba gledati u rubrici "krs, zlo i naopako"

http://www.autobild.de/bilder/winterreifen-test-2016-205-55-r-16-10816205.html#bild61
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


saša61beograd

Minerva? Jupiterova ćerka,boginja mudrosti,proklizavanja i akvaplaninga.

Keka

Rame uz rame sa Starfire ex Trayal plastikama u obliku gume.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Daniel

Meni nije jasno gde vadite sve te marke? :ces:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

sibelius

drugari,
pre nekih 5-6 dana dobijem cirkularnu poruku od AC Markovic sa sadrzajem da je trenutno akcija za zimske gume 20% a za kupljene 4 dobija se fraj montaza
u prevodu cene su sledece za pneumatike u dimenzijama 185/65/15
wintera    4243din
sava s3+  4285din
michelin a4  5193din

ako nekom treba mislm da bi valjalo iskoristiti. na 4 gume usteda je oko 3000 dinara /nije za baciti

Aleks

Baš povoljno, samo da nisu bajate.
Pitao sam pre mesec dana u AK Francuz da li će biti neka akcija vezana za zimske gume , rekoše mi tada da neće.
Kupio sam u Dunav centru 4 Vintere 195-65-15 za oko 4.900 din po komadu.

lovac

Citat: Daniel poslato 14.10.2016. - 20:43
nije jasno gde vadite sve te marke? :ces:

Iz novčanika!
Kol'ko para tol'ko muzike!

Keka

Uvek bilo, ali razlika u zaustavnom putu od 10 ili vise metara, odnosno 30% je nedopustiva, bez obzira na cenu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Daniel

Citat: lovac poslato 15.10.2016. - 20:04
Iz novčanika!
Kol'ko para tol'ko muzike!
Ma daj ovde se radi o 50eur razlike na ceo set guma mozda i manje, koje ces voziti narednih minimum 4 gidine..Keka je sve rekao u vezi performansi.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

sibelius

nisam pametan  :conf:
do sada sam terao Sava eskimo s3+ ali me sad nesto mami Michelin A4
u kompletu je razlika 3000 dinara tj sava bi bila 17200  a Michelin 20772
sava mi se pokazala dobrom,nikad problem sa njom a opet me mami da se opruzim za kvalitetniju gumu

udelite savet neodlucnom meni

shole

Danas nazvah AC MARKOVIC da provjerim,kazu nemaju na stanju i u roku 2-3 sata mogu da nabave. Navodno ovogodisnji DOT i do 1.11.akcija. Ja zainteresovan za michelin,ali mi nesto previse niska cijena. U iduci ponedeljak porucujem, valjda nece biti bajate.

sibelius

Citat: shole poslato 17.10.2016. - 10:06
Danas nazvah AC MARKOVIC da provjerim,kazu nemaju na stanju i u roku 2-3 sata mogu da nabave. Navodno ovogodisnji DOT i do 1.11.akcija.
tako su i meni rekli a zvao sam dva puta. znaci da se drze price  :Smiley:
danas sam zvao oko 10 i rece momak ako se sad naruci stici ce oko 2 popodne