Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

lovac

#1275
Bravo Srdjoni, i ja kažem da je za stepway prava mera 205/55 16. Bolje leži, još je malo viši, lepše izgleda, gura kao traktorče, km sat manje laže pošto je obim guma veći ..... Kad sedneš u njega, a on sa sve 4 velike gume - prosto stekneš samopouzdanje.
Ja ne znam odakle rumuni iskopaše 195/55?

Sale

Evo da se i ja pohvalim svojom srećom :) pre dva dana sam po navici gledao oglase i alufelne kad ono nov oglas za 4 čelične 15-ce sa zimskim gumama 185/65 R15  Michelin Alpin A4, šara preko 7mm i to sve u kompletu za 200e :D
Odma sam pozvao čoveka i rekao da šalje za BG, sve stiglo sutra ujutro,pravac vulkanizer i sad jedva čekam da malo ali malo padne sneg da se provozam. Na kraju ukupan trošak sa montažom i kupovinom ratkapni sa dacia znakom 230e.

Keka

A nekom auto place na klocnama.....
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Sale

ma jok iz priče sa čovekom sam skonto da sam ga viđo po Kikindi dok je vozio logana,a sad je uzeo pasata pa mu taj rezervni set ništa ne znači...svet je ipak mali,a ja sam imao mnogo sreće :)

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


saša61beograd

Počele rasprodaje zimskih guma.Ja im želim da ostanu zatrpani neprodatim gumama kad se setim kako su bezobrazno digli cene kad je u decembru počeo sneg.

alexv011

... prodace ih iduce godine   :cool:

Loganovac

Ali moraće nekog da oderu zbog gubitka na zarobljenom kapitalu...  :hm:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Sir Oliver

Prodaje se zimska i tokom godine, nije to baš zarobljen kapital... A generalno, guma nije mnogo ostalo.
I drink to make other people more interesting.

Jelenko

Prodace oni ovakvim kao sto sam ja... :c:

Ja vec 3-u godinu za redom godisnje kupim sve cetiri zimske gume i vozim dok ima sare... :cul: :c:

Zoran

To je u Bosni vrlo česta praksa.
Sam svoj gazda - vazda.

lovac

Jelenko, ako sam te dobro shvatio ti se preko cele godine vozaš na zimskim gumama.
To je ustaljena praksa mnogih vozača ''prosečnog imovinskog stanja'' posvuda u okruženju.

Ali, nije mi jasno zašto svake godine moraš da kupiš novi komplet guma - nije valjda da se u toku godine potpuno pojedu. Koliko km pređeš u toku jedne godine?

Jelenko

Recimo kupim nove 2 gume u zimu vozim citavo proljece ljeto i jesen i onda u zimu kombinujem,prednje stavim nazad a naprijed nove i tako svake godine.Sara dodje do te mjere da u zimskom periodu ne mogu proci teh.pregled.Winter1 se ljeti trosi nenormalno brzo sve zavisi i od stila voznje...

Predjem nekih 12.000 km otprilike  :wave:
Citat: Jelenko poslato 16.01.2013. - 14:53
Prodace oni ovakvim kao sto sam ja... :c:

Ja vec 3-u godinu za redom godisnje kupim sve cetiri zimske gume i vozim dok ima sare... :cul: :c:

Ovde sam pogresno napisao kupim 2 nove zimske gume... :c:

glavonja3

#1288
Ako oni sa "prosecnim imovinskim stanjem" jednu gumu vozaju 12 hiljada i onda kupuju novu, sta li sam ja koji vozam iste (najjeftnije) gume tri ili cetiri puta vise, a pri tome uvek mogu proci tehnicki ili policijski pregled?

Loganovac

Kome je upućeno pitanje, otkud ti 12000 kilometara i jedna guma?  :ne:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.