Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

glavonja3

Vintera x 4, 2 godina. Macva - danas, gradski, seoski, magistralni putevi.

Voznja po hladnom suvom = odlicna (100km/s),

voznja po mokrom sa malo snega = odlicna (80km/s),

voznja po nimalo neociscenom putu sa skroz belim snegom koji je delimicno ugazen a delimicno (5 cm) je u mekanim kolotrazima = auto se povremeno zanosi kao da se ljulja ali ne treba nista dodatno ispravljati (65km/s),

voznja po mokrom debelom ledu koji je ispod ugazenog snega = malo kliza pri kretanju i zaustavljanju (gradska voznja 20km/s),

voznja po kvrgavom ledu (delimicno cista podloga, delimicno led u kolotrazima/brdima) = auto spada sa kolotraga/brda ako guma ne naleze celom povrsinom, tako da auto cas ide levo cas desno bez da pita vozaca sta misli o tome, mogucnost cesanja drugih ucesnika u saobracaju (40km/s).

zac

@glavonja: Zanima me na koliko obrtaja ti se vrteo motor kada si vozio po suvom 100km/s   :whistling:

glavonja3

#1262
@zac 100km/h, izvinjavam se sto sam jedva prikocio do ispred Meseca  :whistling:

Valjda mi je od velike hladnoce u glavatoj glavi prebacilo sa h(our) na s(at)  :bonk:

mladja73

Citat: Ljuba82

Citat: ivan-bgd poslato 11.12.2012. - 22:53
Ista ti je cena kao da si kupio gume i felne 15''.Sad su wintere 60e,što će reći 240e,i felne  oko 120 e,malo skuplje ali po meni bolja kombinacija.Štediš vulkanizerske usluge i čuvaš alu felne, a  i gume.

Ne moze tako da se posmatra....posmatraj bas model gume koju sam uzeo samo u manjem precniku. Jos sam uzeo siru gumu! Usteda je nekih 15 %, trenutna naravno rekoh , jos vise ako ne bi bilo preko neta (sto je doduse ukljucivalo malo zezancije). Naravno slazem se za guljenje felni i sl...zato cu gledati da u dogledno vreme nabavim novi komplet felni, moja zelja su alu, ako ne, onda celicne sl god u ovo vreme.


Inace Eskimke super rade posao, udjem sa sva 4 tocka u 20 cm snega bez problema.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Lazar@

#1264
Hyundai i Tigar winter1,prezadovoljan gumama nisam ih isprobao u nekim ekstremnim uslovima,10tak cm neugazenog snijega bez ikakvog problem...Led bez ikakvih problema,citav grad okovan uglacanim ledom,bez mnogo problema svuda prolazim...

Stepway i polovne Michelin Alpin A3, proklizava ali sve  je kontrolisano bez ikakvih problema...Ne znam je li to samo kod mene ili autu hvali par stotina kg da bi mogao dobro da prijenja na podlogu?(posto je prilicno lagan auto,sigurno nekih 300-400kg laganija od hyundaia)...Ili je problem to sto je auto prosto nemoguce vagati na kvacilo barem na ledu i snijegu?Cim taknes gas odma krece i u startu prokliza,ili to valjda kako su mu nastelovali obrtni u nize obrtaje(ili mi izgleda jos nije "razgazen" auto jer je presao svega 31k km za 2.5 godine  :ziveli: )...Ne znam ali u glavnom bolje gazi hyundai sa tigrom neko stepway sa michelinom...Ali uzmimo u obzir da je michelin polovni i da je guma osjetno tvrdja na dodir od tigra...Ako bog da sledece godine nesto novo na prednje tockove,a pozadi ovaj michelin...

Nego,kod nas neko vozi kao ludak  sivi stepway 1.5dci ,na 205-50-r17 i continental extreme winter contact gumama...Prosto nevjerovatno dobro izgleda taj stepway,slikacu ga ako uspijem

ljutikrilo

#1265
evo ja sam upravo pazario dve poslednje wintere 185/65 R15 u beocar-u u gandijevoj. neka žena ih rezervisala pa nije došla da ih pokupi   :too:
6050 po komadu... sa obzirom da sam ih tek sad pazario, dobro sam prošao. nema ih nigde po sličnoj ceni. macura u tošinom bunaru traži oko 6900, ako sam dobro čuo...

kemoimpex nema wintere, a i neće da ih naručuju, nešto im se tu ne dopada.
pored keme je i conning, oni su sinoć dobili wintere ali se to rasprodalo. imaju u toj dimenziji barum, za čini mi se 5900.
kad sam ćaleta pitao za njih, kaže da su to dobre čehoslovačke gume koje su rađene po uzoru na continental

miki-bgd

U jbt, ja kad sam pazario krajem oktobra bile su oko 5600...  :too:

lovac

Lazare, je li greška u pitanju za dimenzije guma za taj sivi stepway (205/55 r17) što ga spominješ?


Lazar@

#1268
ne,neki nabudzeni,prosto leti kroz grad...Neke alu 17 i odlicne kontinental gume...Bas sam zagledao,vrhunski mu r17 lezi ...I primijetio sam da ima mnogo veci precnik izduva nego ja,valjda je to ovaj novi dci od 90ks

mrmot12

#1269
Citat: ljutikrilo poslato 13.12.2012. - 21:43
evo ja sam upravo pazario dve poslednje wintere 185/65 R15 u beocar-u u gandijevoj. neka žena ih rezervisala pa nije došla da ih pokupi   :too:
6050 po komadu...

Imaju kontinuiranu dostavu. Ja sam recimo uzeo poslednje 4 tog dana. Koliko vidim porasla cena, ja sam 02.12. kupio po 5590

srdjoni

Posle silnih preračunavanja, a uz silne i nepredviđene porodične zdravstvene troškove, zaključio sam da u bilo kojoj varijanti novih guma (s ovim ili onim felnama), ne bih preživeo do kraja januara (a znate kako se isti oduži). Našao mi je dever u Šidu polovne Goodyear Supergrip 7 plus, 205/55/16, sa vrlo solidnom šarom, za po 20 evra.
Bio u Šidu, odmah tamo i montirao. Pošto me susjedi nisu pustili da se preko Iloka vratim sa svojim letnjim u gepeku ("Polovne gume ne mogu u Hrvatsku!"), imao sam idealnu priliku da ih probam preko Fruške, uz još malo snega. Sa širim gumama, auto bolje "leži", a kroz sneg (doduše, sasvim raskvašen) gura kao traktor i bez zanošenja.
Uglavnom, ova godina je premošćena. Dilema - petnaestice ili šesnaestice, 185 ili 205 - odložena za dogodine (a možda i za 2014 :) ).
Homesick for a place you've never been...

Ayrton

#1271
Što se tiče guma, vidi datum proizvodnje, da nisu previše stare, bez obzira na dobru šaru.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Damir Oravec

#1272
Proveri DOT. Ne bi bilo dobro da, mada imaju dobru šaru, godina proizvodnje bude 2002.

Loganovac

Šta je - tu je, čovek pazario i vozi se...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

srdjoni

#1274
 Gume nisu Supergrip nego Ultragrip 7+.
Guma je 2007. godište. Po lošem vremenu voziće se samo od Novog Sada do Sremskih Karlovaca, izdržaće valjda toliko dok ne ode sneg i led...
Homesick for a place you've never been...