Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

srdjoni

Iskreno, ne znam, možda ću pokušati da ih nekako okačim na (zatvorenoj) terasi. U svakom slučaju, adaptibilnije su i mnogo lakše bez felni.
Ali, posle jučerašnje vožnje Stepveja po snegu sa letnjim gumama, zaključio sam da je nekako život bio mnogo lakši i bezbrižniji sa Renoom 4 i Stojadinom. Stizao sam gde god mi je padalo na pamet i bez obzira na vremenske uslove i na vrstu i stanje guma :wind:
Homesick for a place you've never been...

ivan-bgd

Gume su gume ma koji da je auto...bez njih ne ide

radan

Danas isprobane nove Wintere po Beogradu, tj. do Vince gde neke ulice nisu ciscene uopste, ja prezadovoljan, jer znam da sam se prosle godine sa letwim na prvom snege zaglavio na parkingu hard diskonta. Kada sam se odlucivao za zimske gume 16 su bile oko 12.000 dinara dok su 15 bile 6000+ 3900 celicne felne, i usteda 4000 godisnje za montazu i demontazu da sam kupio 16 zimske.P.S. Cetiri gume i ne zauzimaju tako puno mesta, samo izbegavati ostavljanje istie
u podrume zgrade jer ih cigani tamane

Loganovac

Posvedočiću na ovom mestu da Doravec-ov prašinar sa četiri nove Michelinke Alpin A4 grebe po snegu kao da ima lance!  :jea: :hall:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

kiconix


srdjoni

Uzgred, Željko više felni 15-ica nema...
Homesick for a place you've never been...

Ljuba82

#1251
Preko interneta porucene i danas konacno montirane 4 205/55 R16 Sava Eskimo S3+. Malo je potrajalo jer sam prvo narucio Sava Adapto all season gume, pa su mi javili da ipak nema na lageru, da bih ipak narucio zimske i nadam se da se necu pokajati! Decko koji radi kaze da se Adapto bucne i da se prebrzo trose leti, a sam kaze da je stavio iste Eskimo zimske i da su bolje od  Miselinki, ali da se obavezno menjaju leti jer se i one nenormalno trose.

Tenkic je spreman za zimu!

Citat: bind poslato 30.11.2012. - 09:09
Svrati popodne ,znas gde mi je parkiran auto. Videces  na njemu  zimski set ,celicne felne  i ratkapne. Pa prosudi .

Ovako izgleda otprilike,vide se jos i vezice.


Mada mi se sa slike nije svidelo, prosao sam, stao i bas zagledao...odlicno deluje. Ipak za sada sam to malo jeftinije resio ovako, pa cemo videti...ili stalno menjanje ili ganjanje celicnih 16-ica...a Boze zdravlja mozda i alu 16-ica u buducnosti.
Pozdrav za komsiluk.  :respect:

ppejic

Jucerasnje putesestvije je potvrdilo da je WINTER1 odlicna za sneg, poledicu...

ivan-bgd

Citat: PPejic poslato 10.12.2012. - 12:12
Jucerasnje putesestvije je potvrdilo da je WINTER1 odlicna za sneg, poledicu...

Potvrđujem.I odličan odnos cena-kvalitet :too:

mrmot12

Citat: ivan-bgd poslato 10.12.2012. - 12:16
Potvrđujem.I odličan odnos cena-kvalitet :too:

Ja ipak imam i vojničko ašovče (onaj stari tip sa drvenom drškom) u gepeku, tako da sam nezaustavljiv. JNA rules! :bobs:

ivan-bgd

Drugar kupio 185/60r14 sava eskimo  4800 din kom. sa montažom i balansiranjem

lovac

Ljubo, zaboravio si nam kazati pošto su sava eskimo u toj dimenziji?

Ljuba82

Pa nije da ne boli glava...350 eur svi troskovi sa sve internet popustom, sto mu  opet dodje povoljnije trenutno nego da sam ganjao 4 celicne felne R15 sa gumama. Razmislajo sam se i da uzmem samo dve, ali da se ne zezam. Pa cu videti...ili cu stalno da menjam.....ili cu pojuriti celicne 16-ice...a voleo bih alu, videcu od situacije.
Povoljnije je, sad jeste malo zezanje oko toga dok ti narucis (pogotovo sto sam prvo narucio Sava Adapto kojih ipak nije bilo na lageru), dok ti posalju predracun, dok uplatis, registruju uplatu, isporuce gume tebi ili vulkanizeru, montiranje...potrajalo je nedelju dana...ali se zato to radi na vreme... :banghead: ovako me je sneg iznenadio kao nase putare  :lol1:, pa je bilo malo sankanja, a plasticnu lopatu sam izlomio.

Zato Eskimke rade posao, auto ide kao zver, izgubio sam strah danas, sve je pregazio...caletovo JNA asovche sa lopatom ostaje na tavanu  :lazy:

ivan-bgd

Citat: Ljuba82 poslato 11.12.2012. - 22:40
Pa nije da ne boli glava...350 eur svi troskovi sa sve internet popustom, sto mu  opet dodje povoljnije trenutno nego da sam ganjao 4 celicne felne R15 sa gumama.
Ista ti je cena kao da si kupio gume i felne 15''.Sad su wintere 60e,što će reći 240e,i felne  oko 120 e,malo skuplje ali po meni bolja kombinacija.Štediš vulkanizerske usluge i čuvaš alu felne, a  i gume.

vozdovcanin

#1259
Želim da podelim sa vama jučerašnja Beogradska iskustva sa snegom.
Jako sam zadovoljan sa Vinterama (sve 4 gume), gledao sam kako proklizavaju vozila (pogotovo GSP) na uzbrdici od Rakovice do Vidikovca (u blizini McDonald restorana), ja sam oprezno prolazio. Tu sam stajao i kretao na uzbrdici gde su daleko bolja vozila zastajkivala i sklanjala se  ili se zaglavljivala i pravila kolone. Dacia sa vinterama nijednom nije proklizala, mada sam bio jako pažljiv sa gasom i kočnicama. Slična situacija se dešavala i na Voždovackom kružnom putu od Molove pumpe u ul. Braće Jerković do Vojvode Stepe. Imao sam i situaciju da se Mercedes zaglavio na parkingu, dok je moja Dacia bez problema izašla sa parkinga iako je parking na kosini i bilo je snega izmedju 40-60 centimetra, po neočišćenom parkingu.
Jedan savet za sledeće dane: oprezno ulazite u skretanje sa očišćenog puta u neoćišćeni deo ulice jer je ispod led i tada hoće ako se brže "uleti" da prokliza. 
Pozdrav svima koliko vas ima