Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

Keka

#1230
To je cena za 145/80 R 13

U svim dimenzijama su skuplji od Kemoimpexa bar 500 din i jos se reklamiraju. Kao Planetasport, digli cene pa obznanili popust 40%  :lau: lopovi
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ivan-bgd

Reklama ti je čudo....ko se ne razume u tematiku i ne uključi mozak i internet... :bonk:

mrmot12

#1232
Metnuo danas zimske gume. Ništa specijalno, Tigar Winter-1.  :1811: Neverovatno, ali auto mi se bolje ponaša nego što se ponaša po suvom i lepom vremenu sa letnjim gumama (Continental fabrički ugrađene). Bolje mi reaguje na kretanju, pogotovu na uzbrdici. :wind:

ps. u Beo-Car-u u Gandijevoj, platio 5590 RSD (185/65/15), džabe ugradnja kod Macure na Tošinom Bunaru, balansiranje 350 RSD po točku.

kiconix

Wintera je ODLIČNA guma, provereno.
Na kraju krajeva, vlasnik je Michelin.

ivan-bgd

Kad si pazario gume?

Veterinar

Nisam portparol, ali odgovor bi mogao biti: "Pre nekoliko stranica."  :laugh1:

srdjoni

Izgleda da mi sa 195/55/16 najviše muke imamo :banghead:. Jel zna neko da li se Wintera pravi u toj dimenziji, ne mogu nigde da je nađem na netu? Imam nameru da ipak zamenim samo prednje dve (original Continentalke su skoro nove, pa će se valjda panduri smilovati). I jedno krajnje laičko, ne zamerite - da li bih mogao da stavim i neku drugu dimenziju, a da to ima smisla?
Homesick for a place you've never been...

radan

srdjoni te gume iako su ti nove nisu uopste za sneg, znam iz licnog iskustva, tako menjaj gume zbog sebe a ne zbog policije. Meni je bilo jeftinije da kupim nove celcne felne i gume 15, nego 16 zimske gume

mrmot12

Gume sam pazario u prošlu nedelju (02.12.2012)... rade nedeljom i Beo-Car i Macura  :too:

srdjoni

Citat: radan poslato 08.12.2012. - 23:17
srdjoni te gume iako su ti nove nisu uopste za sneg,
Uh, znam, probao sam danas.
A 15-ice ne mogu da se stave na originalne alu felne?
Homesick for a place you've never been...

Aleks

 :-)1 Manje su za ceo "broj".

lovac

Srdjoni, wintere nema u dimenziji 195/55 16. Za 16 colne felne je najbliža dimenzija 205/55.

Ja sam kupio gume tih dimenzija - sve 4, odlično su legle na auto (pročitaj postove pre nekoliko stranica) - ali je to dosta skupa investicija. Teško da ćeš naći gumu dimenzije 205/55 16 ispod 90 evra po komadu.
Sa druge strane, pojedini forumaši se baš nisu složili sa idejom da se koriste gume 205 za stepway, zimi.

Međutim, ako se odlučiš za varijantu da menjaš i felne - da se prebaciš na 15 colne, na kojima ćeš stalno imati zimske gume, prva investicija (gume + felne) će te izaći skoro isto. Kasnije, kada budeš kupovao sledeći komplet guma proći ćeš jeftinije.

srdjoni

Hvala (nadam se da se vidimo u NS ove zime). Proveo sam deo prošle noći u iščitavanju 50-ak strana ove teme, pa sam sad nešto edukovaniji :lux:. Najpovoljnija varijanta koju sam našao su upravo tvoje Sportive, i verovatno ću uzeti njih. Ne bih da uzimam manje felne (ne znam ni gde bih držao četiri velika točka) radi neke daleke buduće uštede, kad ću i onako u ovo vreme dogodine već biti milioner (što i vama želim, naravno  :to:)
Homesick for a place you've never been...

lovac

Meni se čini da su spotive dobre gume, verujem da se nećeš pokajati ....


Keka

A gde ces drzati cetiri jos vece gume?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!