Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

zimzelena

Hvala  vam na savetima.
Glasam za bezbednost na ustrb estetike, zbog svoje dece i tudje dece(male i mnogo odrasle) na koju mogu da naidjem.
Odlucila sam se za celicnu felnu 15 i pneumatik 185/65.....uza povrsina veci pritisak po snegu i bolji kontakt....jedino se i dalje mucim koju gumu da kupim.
Inace danas me je na semaforu iz Kneginje Zorke pristojno opomenuo mladji ploicajac za zimske gume.
Premisljam se ja kao kucu da kupujem.....ali stize hladno vreme i treba da se odlucim....

ivan-bgd

Ako imaš finansijskih mogućnosti kupi michelin ili neku drugu..a ako nemaš ,wintera ti je sasvim dovoljan izbor.Po meni :ne:

Ayrton

@Zimzelena:
Ne kupuješ kuću,ali i gume su bitne,pa bolje dobro razmisli i premišljaj se još par dana,jer sneg će (doduše slab) od nedelje.
Od one tvoje tri mogućnosti "najzvučniji" je Goodyear,ali će i drugi proizvođači raditi posao.
A što se policajca tiče,prosto ne mogu da verujem da je bio ljubazan.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

zimzelena

Policajac je bio ljubazan kada je video tri uplakana, nervozna deteta koja su se drala, hvala vam deco.

Inace Michelin prevazilazi budzet firme, da je po meni kupila bi Winteru, a razliku potrosila na benzin...

ivan-bgd

Eto jesam ti rek'o :too: .Ma stavi winteru i uživaj :whistling:

Andrix

jos jedan glas za winteru, teram ih vec dve sezone i leto izmedju i kotrljaju i dalje bez da se bunim  :)
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

neskafa

Citat: Ayrton poslato 27.11.2012. - 14:39
:-)1 :nono:
U februaru su temperature išle i do -20,a ovde ne prelaze -3.
+ februar nije imao 30 dana...   :dobro:
Možda nije februar, ali sigurno nije ni novembar.
When we are born, we cry that we are come to this great stage of fools.

zac

Citat: miki-bgd poslato 27.11.2012. - 03:28
Stavio sam na celicne felne te srafove pre mesec dana, juce bio sa zac-om ( :wave:) skinuo jedan da pogledamo. Stos je sto celicne felne imaju neki mali konus, recimo velicine 1/5 ili 1/6 od alu felne, tako da srafovi sa alu felni nalezu fantasticno. Bude pokrivena ta jedna petina ili sestina konusa srafa, a rezultat - felna uopste nije izgrebana  :aplause:

Da... da pojasnim, kod Mikija, konus na zavrtnju za alu. felnu je idetican konusu na celicnoj, samo je konus duzi... naravno posto je alu. felna "deblja" pa je i konus na njoj dublji, kod celicne je to svega 3-4 mm.  :wave:

Ayrton

E baš tako je i kod mene.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

alexv011

Citat: zimzelena poslato 27.11.2012. - 15:03
... danas me je na semaforu iz Kneginje Zorke pristojno opomenuo mladji ploicajac za zimske gume.

A zasto te je opomenuo ?!

slavko_bgd

#1165
@zimzelena:

U cenovnom rangu od 6500-7500din/kom može se naći u dimenziji 185/65R15(88T) pored Tigar Wintere i
-Sava ESKIMO S3,
-DEBICA Frigo2,
-BF GOODRICH G-Force winter
-Kleber KRISALP HP2

Nokian, Michelin, Dunlop, GoodYear su vrhunske gume ali postavlja se pitanje da li su potrebne ili ne. Između 5 gore pomenutih Wintera je najjeftinija, odlično se ponaša na snegu i na ledu, na bljuzgavici i mokrom zadovoljavajuće, na suvom je bučna i brzo se troši. U poređenju sa Winterama koje sam dosta dugo koristio svojevremeno, Kleber KRISALP je daleko bolja guma u smislu ponašanja na snegu, ledu, bljuzgi i mokrom asfaltu, tiša je na suvom od Wintere, skuplja je 600-700 din po komadu od Wintere i mislim da vredi taj novac. Ostale gume koje sam nabrojao nisam probao tako da ne mogu da dam ocenu, ali moj izbor poslednje 3 godine je Kleber Krisalp, definitivno.

Što se tiče pandura i opomene za gume-on može kada je kolovoz bez snega,leda ili poledice da Vas opomene, zamoli, klekne na kolena i napući usne ali ako na kolovozu nema snega i leda nisu obavezni zimski pneumatici. Ali, ako se ispune gore navedeni uslovi na kolovozu, e onda ...3000 kazna i isključenje iz saobraćaja (dok ne otopli, verovatno...)

"Pravilnik o izmenama i dopunama Pravilnika o podeli motornih i priključnih vozila i...." : http://www.mie.gov.rs/dokumenta/ od 31.10.2012.
(folderi "Sektor za puteve i bezbednost saobraćaja">"Opšte informacije")

g0sha

Hteo sam da uzmem winter1 ali odem do prodavca kod se uvek snabdevam gumama i rece mi da nemaju i da nece pre nove godine da dobiju i ponudi mi savu u goodyear ali posto bas nisam bio raspolozen savu da stavljam a goodyear mi je skup odem kuci. Kad cale me zove kaze neki prodavac ga ubedjuje da uzme neki blekston ili slicno, odem pogledam a na gumi MADE IN ROMANIA :) a montanu skidam sa felni,rekoh sebi necu opet rumune i bacim pogled i paznju mi privuce "BF GOODRICH G-Force winter" skuplja 300 din u stavim njih. Jel ima neko iskustva sa BF? Skuplja je od wintere nekih 400 din (6700 sam platio BF), nadam se da ce me dobro sluziti..proizvedene su  polovinom prosle godine, da nije zbog toga nesto niza cena posto je svda za bar 500 din skupllja..

zimzelena

#1167


Danas sam kupila cetiri Fulda Kristal Montera 3  dimenzija 185/65/r15 po  ceni od 7000dinara po gumi, ugradnja i balansiranje su u okviru cene, dodatno 400dinara za ventile. Garancija je 36 meseci.

Trazila sam prvo Winteru, ali rasprodato, tacnije ostale su im jos dve gume.

Jos jednom hvala svima na pomoci i sugestiji!
 

lovac

Zimzelena, je li u tu cenu ulaze i 15 colne felne, ili si ih dodatno platila?


ivan-bgd

Koliko vidim kupila je samo gume... :ces: