Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

Ivko

#1125
Za mladja04!

Celicne felne 15" u Vulko Jagodina po ceni od 3900 din (35 evra) i gume po ceni od 5900 din uracunato montiranje, balansiranje i ventili.

:ziveli:

zac

Citat: ivan-bgd poslato 03.11.2012. - 15:59
Danas namontirani zimski točkovi.Jedva sam skinuo prednje točkove sa alu felnama...morao je da radi čekić sa unutrašnje strane i drvena paklica.Zarđao prsten na glavčini i zapeko.Bilo je povuci - potegni....Zadnje sam skinuo lagano..... :ne:

Prsten na glavcini pre montaze namazi tovatnom mascu, i nikada ti se nece zapeci od korozije.  :ziveli:

DarioGTI

Dobro Žac kaže! Ja sam se isto prve sezone sa alu felgama namučio dok sam ih skidao (prednji), nagodinu i ove godine sam stavio malo masti na glavčinu, i skinuo sam alu felge bez ikakvih problema.
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

ivan-bgd

Prošle zime aluminijumke su sišle glat,međutim ove...da čovek ne poveruje.Toliko su zapekle i držale na glavčini  da šrafovi nisu ni trebali :bonk:

glavonja3

Citat: žac poslato 03.11.2012. - 20:19
Prsten na glavcini pre montaze namazi tovatnom mascu

Vec sam stavio zimske tockove a jedan letnji tocak jedva skinuo. Ima li neki predlog da opet ne zapekne od rdje a da se ne skida?

saša61beograd

Nemoj da voziš tamo gde ima vode,vlage,soli i kiseonika.
Ili ipak skini točak,nije to neki posao.Umesto pomenute tovatne masti:obriši sve,rđu i prašinu, suvom krpom,zatim naprskaj WD 40 na čistu krpu,umereno, pa prebriši.Pazi da ne umastiš diskove.

VaskezNS

#1131
S obzirom da je u NS totalna nestašica Wintera (pa nek mi neko posle kaže da narod nema para  :gun:), za Corsu (175/65/14) je upravo pazarena "rezervna" varijanta - (Bridgeston) Dayton DW510, za cifru od 5.250 kom. Jedna guma je 2010., ostale 3 su 2011. godište, što je sigurno i razlog ove "akcijske" cene (Wintera je inače 4.900).

S obzirom da je ovakva "nova" guma 8.500 komad, meni ali uopšte neće smetati da ih se skromno vozucka po zimi čak i uz to što će neko sada reći da su ovo "matore" gume i da je bolje da ih odma' bacim (verovatno bi ti isti voleli da to bude njima pod prozor)  :baeh:
Ovo je mesto za sLogan ;-)

staracstol

Al kad budes baco, da to bude sa montazom i balansiranjem.  :Smiley:

DrJekyll

Citat: žac poslato 03.11.2012. - 20:19
Prsten na glavcini pre montaze namazi tovatnom mascu, i nikada ti se nece zapeci od korozije.  :ziveli:

Čistom guščijom mašću :njanja:

Ja nemam tih problema, za sada (dok se ima) se ide kod vulkanizera pa nek se on pati sa skidanjem felni :bonk:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

staracstol

Meni se nije nikad dogodilo ali sam prisustvovao sceni kad je Mondeo mogao da ide napred-nazad (gurali smo ga) po dvorištu bez ijednog šrafa na točku.  Odvojio se tek kad je majstor došao sa nekim "radapcigerom" il kako god da se zove ta neka zeza koja je uprla međ al felnu i disk pa je njegovo veličanstvo čekić uspeo da pomeri stvari sa mrtve tačke. Predpostavljam da to i nije tako redak sličaj kad već postoji i alat za take stvari. Ja na čelične felne (zim set) ništa ne stavljam a kad stvaljam livenjake (letnji set), onda očistim žičanom i namažem srebrnu pastu za hladnjake od procesora. Nije da to ima nekog smisla ali ja volim da mislim da se tako poboljšava hlađenje diskova.
PS: Nemojte se ni truditi da mi objasnite kako je to glupost, znam to i bez vas ali ću svejedno to nastaviti da radim jer mi se može.

Svarog

Prošlog vikenda sam menjao gume kod Tadića i jeste mi negde lebdeo neki znak pitanja šta će biti sa zadnjim točkovima pošto nikada nisu skidani, a Logan ima tri ipo godine. Na sreću točkovi su skinuti bez ikakvih problema.
Inače, vintere su bile 5.890 dinara, što je za nijansu jača cena od nekih drugih, ali u cenu ulazi ful zamena, tj. nema doplate za balansiranje i ventil. Tako ispada da sam prošao oko 150 do 200 dinara jeftinije po točku nego kod drugih. Oni rade na zakazivanje pa nisam mnogo čekao.

Daniel

prodate wintere, porucena fulda kristal montero 3
cena 6720rsd po komadu
:lux:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Sir Oliver

Montirane BF g-force winter od prošle godine. Drugi auto u odnosu na fabričke kamenjarke.
Sad mirno čekamo sneg i idemo po slavama!!!  :hat:
I drink to make other people more interesting.

Daniel

spremajte gume

The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

saša61beograd

Sponzor prognoze "Tigar" Pirot.