Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

boban66

Pa sada kada sam već obuo Logija sa 175/70/14 video sam kroz kalkulator guma da je to za 3,1% manji obim od letnjih 165/80/14. sad osim manje brzine od pokazane na skali i za toliko malo više goriva za pređeni put, interesujeme dali ima još koja začkoljica ? Relativno veću potrošnju i mogu da podnesem pošto ne prelazim mnogo kilometara , pogotovo zimi. Valjda trapu ništa ne smeta? :(
Ko sebe osudi, služi doživotnu robiju.

Damir Oravec

Upao Duster u Michelin Alpin A4, 215/65/16.  Sada moze da padne kad 'oce. Mirna glava, čista savest i prazan štek.  :lux:

manijac

Šta bi onda trebali da kazemo u vezi potrošnje mi koji vozimo 185/60-15

ppejic

Citat: boban66 poslato 31.10.2012. - 20:42
Pa sada kada sam već obuo Logija sa 175/70/14 video sam kroz kalkulator guma da je to za 3,1% manji obim od letnjih 165/80/14. sad osim manje brzine od pokazane na skali i za toliko malo više goriva za pređeni put, interesujeme dali ima još koja začkoljica ? Relativno veću potrošnju i mogu da podnesem pošto ne prelazim mnogo kilometara , pogotovo zimi. Valjda trapu ništa ne smeta? :(

Pokazivace ti brzinu vecu od realne, kao i predjenu kilometrazu. Potrosnja ce ti biti ista, samo ce tebe slagati da je potrosio prosecno manje.

OStalih problema nema. Ja sam stavio 185/70/14, na vratima automobila pise da moze.


Ivko

Danas kupio 2 Wintere 185/65/15 i 2 celicne felne nove po ok ceni, namestio odmah, i sada sam kompletirao sve 4 zimske gume.
:woo-hoo:

mladja04

Citat: Ivko poslato 31.10.2012. - 23:29
Danas kupio 2 Wintere 185/65/15 i 2 celicne felne nove po ok ceni, namestio odmah, i sada sam kompletirao sve 4 zimske gume.
:woo-hoo:
Koliko te je iznelo ovo zadovoljstvo novih felni i guma (koliko kosta jedna felna, koliko jedna guma)?


I sam moram uraditi slicno. Trenutno na Stepway-u imam 195/55/r16, predlozio mi je sluzbenik iz servisa da kupim felne 15-tice gume 185/65/r15. Da li je to ok? Zamena 16 sa 15?

miki-bgd

#1116
@mladja24
Sasvim je ok. 185/65/r15 je adekvatna zamena za 195/55/r16, pise i na vozacevim vratima kada se otvore. Zimske gume 195/55/16 su ti preko 10.000, dok wintera 185/65/r15 moze da se pazari za manje od 6.000, + felna oko 3,5 - 4 hiljade i izadje bolja opcija.

slavko_bgd

Evo ako nekome treba link sa kalkulatorom dimenzija guma:

http://www.rondo-gume.com/kalkulator-dimenzija-guma.php


mladja04

Da li felne moraju biti original za Daciju-Renoa ili mogu bilo koje druge?
Video sam da ima 4 strafa itd... Postoji li negde online prodaja ili prezentacija neke firme sa gumama i felnama?
Nasao sam na Polovni automobili ponudu Online prodaja guma, i neki sajt pronasao, ali su cene nestvarne, hocu reci mnogo vece nego sto se moze nabaviti ovako uzivo..

kiconix

Mladjo, sve je već napisano, samo treba pročitati.

DarioGTI

Danas sam montirao zimski set. Što se mene tiće, snijeg može pasti, ali to ne znači da mora.  :D
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

mladja04

Da da, znam, ali vidoh da je neko iznad kupio pre neki dan pa rekoh napisace ;)

zac


ivan-bgd

Danas namontirani zimski točkovi.Jedva sam skinuo prednje točkove sa alu felnama...morao je da radi čekić sa unutrašnje strane i drvena paklica.Zarđao prsten na glavčini i zapeko.Bilo je povuci - potegni....Zadnje sam skinuo lagano..... :ne:

radan

 Stavljene zimske gume i celicne felne, sneg moze da pada. Ko kupuje felne da zna da su u Beogradu najjeftinije u TTD prodavnici gde je komad 3900 dinara a daju gratis 4 sigurnosna srafa, do su na ostalim mestima felne od 5900 do 6400. Gume montirane u servisu Reno sava, gratis ugradnja i montaza, usluga korektna. Komplet felne i gume Gleber u Hit autu 43000 dinra plus 500 po gumi za montazu i ugradnju,  i Reno Sava prodaje komplet gume i felne ali neznam koja je cena