Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

Slavisica

Sto se ove nove "verzije" zakona tice, jedna rec:debilno! Toliko o tome.
Mislim da je jasno kako i zasto imam takav stav.
A samih guma sto se tice, nemam previse iskustva.
Proslu zimu uzeo sve 4 Winter1. Sta reci...prezadovoljan! Pazario u Coning-u, za 4900 komad.
Nekoliko puta se promuvao do Letenke (Fruska Gora) po neciscenom putu.
Msm, ovo je manje vise tipican stav coveka koji je prvi put vozio po snegu sa zimskim gumama.
Za onaj BF G-Force mi kazu da je previse mekana (naravno, za sneg i led je extra). Inace, mislim da je Alpin A3 odlicna, svi je hvale, cak i vise od A4, samo je pitanje da li se jos uvek moze pazariti nova.

kiconix

Danas kupljene 2 Wintere.
195/65/15, 5020 din/kom.

http://www.planetaguma.com/

miki-bgd

#1022
Bio sam juce do planete. alpin a4 7200 + 300 balansiranje + 120 ventil, a felne 15" 55eur (~6200 naprema 6800 u hitu). Ocekivao sam neku olaksicu ukoliko uzmem sve kod njih, ali nema nista.

edit: da se razumemo, nista nisam pazario, bilo mi usput pa reko da se raspitam  :D

Boka

Kico, odlicna cena za tu dimenziju gume.

Lazar@

#1024
Šta uzeti za zimu koja slijedi?
Sava eskimo s3+
Sava eskimo HP
Barum Polaris 3
ove gume su oko 100e komad,vrijedi li doplatili jos 20e i uzeti
uniroyal ms plus 66?

ali me bas zanima ovo sava vs barum?

zac

Za te pare mozes uzeti Miselinku...a siguran sam da je bolja od navedenih.  :kava:

Keka

On vozi 16" na Stepway, pa su i cene bezobrazne.

Jedan od predloga je da kupis celicne felne i zimske gume 15", jeftinije je nego kombinacija alu+16.

Drugi predlog je da pogledas aktuelne testove

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2012_winterreifen_Test_205_55_R16.aspx?ComponentId=147067&SourcePageId=31821

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2012_winterreifen_Test_165_70_R14.aspx?ComponentId=147044&SourcePageId=31821
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Lazar@

Bilo je price o tome prije,nema felni nigdje polovnih,a u aliance je felna 15' celicna 70e...70x4=280e+ gumee  :fiju:  :doh:
Za 4 16' mi treba oko 400e,i to sa gumama iz neke srdnje nize klase  :D

Veterinar

Mogu da se nadju felne 15-ice za manje novaca.

ppejic

Upravo napred stavljene nove Winter1

11.764 din. sa balansiranjem i montazom, Agrohim

saša61beograd

U novom Auto-bildu (br.42) izašao detaljan test zimskih guma.

Zoran

Danas montirane S3 koje koristim od 2009 god.
Sam svoj gazda - vazda.

DarioGTI

Ja inače mjenjam ljetno-zimski set prije 1.11., ali mislim da ću ove godine to malo odgoditi. Ovaj tjedan je prilično ugodan za ovo doba godine, a ne vjerujem da će za tjedan dana pasti snijeg ili baš toliko naglo zahladit da temperature odu u minus. Vjerojatno će promjena setupa biti negdje u 2. ili 3. tjednu 11. mjeseca, ali opet sve zavisi kakvo vrijeme bude...

Sunce mi prija  :lazy:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Zoran

Mislim isto kao i ti ali Kupresa i prikolice kada se sjetim ne smijem se igrati makar malo zimske gume vozio po vrućini  :wave:.
Sam svoj gazda - vazda.

bocca

i ja postavio svoje zimske Save Eskimo koji dan ranije. ovo im je trece postavljanje. u prve dve zime presle 14300km. izgledaju kao nove.