Automatsko uključivanje zadnjeg brisača u rikvercu

prethodna tema - sledeća tema

szs

Kao što naslov kaže. Kad ubacim u rikverc a u toku tog paljenja sam koristio prednje brisače pali se sam od sebe onaj pozadi ničim izazvan.
Zamišljam zimus kako će da bude kad hoću da isparkiram u žurbi a zaledjen brisač pozadi. Eeee i crk!  :banghead:
Može li da se to bajpasuje?
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

saša61beograd

Jedan mali off:ove nove Dačije su prepune (ne)korisnih inovacija,a njihovi vlasnici se ne raduju baš mnogo zbog toga.Do sad je bilo kritičkih pisanja o:upozorenju na nevezane pojaseve,s&s sistemu,signalu nedovoljnog pritiska u gumama,strelicama za promenu brzine,sad ovo sa brisačima...).Gde ide ovaj svet?A meni moj matori,zastareli Logan sve draži.

Zoran

Danas čitam Guma M iz Mostara uzima 50 KM za servis sistema za nadzor pritiska u gumama.
Sam svoj gazda - vazda.

Aleks

Moze , naravno.
Probajte prvo da udjete u meni BC -a, trebalo bi da vam ponudi opcije ukljucivanja i iskljucivanja pojedinih funkcija. Tako je na novijim Renoima. E sad, ako ove nove Dacije nemaju funkciju ulaska u pomenuti meni, jedino resenje je odlazak u servis da se preko dijagnostike iskljuci ova funkcija.
Pogledajte jos jednom, trebalo bi da u uputstvu pise nesto o vezano za ovu funkciju brisaca.

hobbista

Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Veterinar

Mene je oduševilo što brisač radi kad pogledam unazad.  :ne:

szs

Citat: Aleks poslato 07.10.2016. - 19:31
Moze , naravno.
Probajte prvo da udjete u meni BC -a, trebalo bi da vam ponudi opcije ukljucivanja i iskljucivanja pojedinih funkcija. Tako je na novijim Renoima. E sad, ako ove nove Dacije nemaju funkciju ulaska u pomenuti meni, jedino resenje je odlazak u servis da se preko dijagnostike iskljuci ova funkcija.
Pogledajte jos jednom, trebalo bi da u uputstvu pise nesto o vezano za ovu funkciju brisaca.
Ja probao da udjem u BC kao kod stare ali cvrc, neće.
Zna li iko kako se upada kod ovih novih u BC servisni meni?
U uputstvu nisam video ništa vezano za auto zadnjeg brisača. To i ne pominje  :ne:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Andrix

I kod mene je isto, ako upalim prednje i ubacim u rikverc pale se i zadnji. A zimi jednostavno ne paliti prednje pre ciscenja i odledjivanja...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

szs

Citat: hibernacija poslato 09.10.2016. - 19:19
A zimi jednostavno ne paliti prednje pre ciscenja i odledjivanja...
Još da to objasnim ženi   :Smiley: :Smiley:
Biće..."vidi nešto neće zadnji brisač da radi"  :banghead:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

saša61beograd

Off:moj kum je 1993,kupio Yuga sa automatskim menjačem,koji je godinama radio odlično.A kada je počeo da baguje,kum ode kod majstora.Majstor mu kao najbolje rešenje ponudi da mu nabavi i stavi običan menjač,uz komentar:"*ebo ti automatiku."
Izvinjavam se ljubiteljima automatike.

Loganovac

 :Smiley:

Automatikom se bavim celog života, ali automatski menjač ne dolazi u obzir osim za vašar na karmbol-dromu. Takođe, da bih bio u temi, mislim da ova priča sa uključenjem zadnjeg brisača nije inženjerski dovoljno elaborirana.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

speedo

Laički razmišljam, ali ako auto ima senzor temperature, mogli su povezati sa brisačima i da se zadnji ne pali automatski ispod nule ili ispod 2°C.

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.