DACIA znak na vozilima

prethodna tema - sledeća tema

bocca

Novi Sad ima neke čudne šeme. Kao što su meni, a kasnije vidim i najvećem broju Stepvejeva u Novom Sadu krali centralne poklopce sa točkova. Samo što meni nije ni palo na pamet da nekom tamo "biznismenu" plaćam za moje poklopce!

Andrix

Te kradje datiraju odavno. Sa nekadasnjeg Logana, pre oko 10 god mi je ukraden znak sa gepeka, i ostecena farba jer je neko dobro zabio srafciger.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

LoganBoy

Pa recimo kada su se pojavile nove Dačije 2005.god i nadalje, u tom vremenu su znakovi kradeni sistematski i svaka druga Dačija je bila bez znaka. Jedan lik u saobraćaju (iz svog vozila) me pita da li ti znakovi sa Dačija sami otpadaju zbog lošeg lepka ??? Ja mu kažem da nije to problem već kradu k`o ludi. Baš su Dačije bile glavna meta. Država je polako izlazila iz bedaka 90-ih , još su se vozile Zastave , a neki frajeri su već imali para da kupe nove Dačije .... hm ... Sada ćemo da im maznemo znak. Danas su to uglavnom klinci koji glume huligane. Grebači su posebna priča. Negde sam pročitao da je lik bio u vozilu kada mu je zagreban auto pa izašo da se obračuna kad ono bakica ide i ključem grebe sva kola redom. On joj kaže u fazonu " ..šta to radiš ..." a ona ga nešto kiselo gleda i on odustane da ne bi zaglavio robiju što je nalupao bakicu. Klinci su takođe grebači. Na haubi mi i danas napisano ime neke devojčice mada se ne vidi mnogo. 

MitarMrgulic

Ima to veze sa ponudom i potražnjom za određenim oznakama, dijelovima i sl.

U BiH je prije par godina, bila pošast sa krađama zadnjih sjedišta za Citroene... mislim tipa C4.

Uvezeno je dosta LKV vozila koja su nakon uvoza prepravljana u putnička, a šverceri lokalnim lopovima plaćali određene cifre za zadnju klupu Citroen sjedišta.

Znam za 5-6 slučajeva gdje su ljudi, pravi-zdravi, zaticali ujutro vozila, sa izvaljenom zadnjom klupom.

To je bio trend koji je bio prisutan oko mjesec-dva jer je neko vjerovatno uvezao veći broj teretnih citroena.

Kod moje koleginice, bila je sreća da je auto bio kasko osiguran.

Tada sam saznao, da su zadnja sjedišta, sa procentualno velikim udjelom u cijeni vozila, mislim da je kasko procijenio da su sjedišta cca 1500-2000 eura, ne bih se smio zakleti, ali me je iznenadila visoka cijena.

Tako je isto i sa znakovima, uvezao neko auto, ružno izgleda, neće novi kupac da pogleda sakato auto, pa dileri pronalaze sitne klošare, koji im to odrađuju jer im se ne daje 10-20 eura po otpadima, gotovo sam siguran da je to u pitanju...

LoganBoy

Sve je moguće, ali kako objasniti da svaka druga Dačija u NS nije imala znak čim su se ta vozila pojavila na našem tržištu 2005.god. i to sve nova ili skoro nova vozila. Za to vreme bliža mi je varijanta da su to radili likovi koji su iste znakove kasnije prodavali po pijacama i onako drugarima. Verovatno je to glavni razlog i danas, a ostalo su iznimni slučajevi bahatosti i bolesti.

Da li ste znali da su glavna stvar za krađu na Škodama radkapne sa čeličnih velni. Kradu se plastične radkapne a original komad valjda košta oko 3000 din. Nemam pojma zašto su te glupe radkapne toliko skupe , ali činjenica je da su hit za krađu. Jedan gari ("gari" znači drugar u NS) je sa nove škode odmah skinuo radkapne i prodao ih pa vozi sa ružnim crnim felnama i baš ga briga.

Rešenje ovog problema je u mentalnoj spoznaji o nevažnosti materijalnog sveta iskazanog u novcu. Dakle, znak je samo znak i ne treba ga uzimati za ozbiljno. Znak je sačinjen od atoma, a atomi od protona, neutrona i elektrona a oni se vrte tamo jedan oko drugog a između je sve prazno, što znači da znak ne postoji. Neću da se nerviram oko nečega što ne postoji. Ajde bre ....

:Smiley:

MitarMrgulic

U pravu si, upravo o tome govorim, pojavi se neki dio koji je kataloski kao nov, kod ovlastenog servisa nenormalno skup, pa se odma pojavi i "crno trziste" za takve dijelove.

Malo je poznato ljudima izvan SA, u kojem se nekada proizvodio Golf, da je VW prednji znak, bio kataloskom cijenom oko 44 KM (23 eura), metlice brisaca mislim oko 20 eura, pa i jos nekih dijelova, koji nisu proizvodno trebali biti skupi, a bili su.

Za to se odmah pojavi, ulična alternativa...

LoganBoy

Nekada je policija u civilu tražila lopove po buvljim pijacama. Bilo nekad.