Kupovina novog Sandera & Sajam automobila u NS

prethodna tema - sledeća tema

zlatko23

Kako si mogao da platiš u eurima ?!?!

Verujem ti, ali mi izgleda skroz neverovatno, jer valjda po zakonu niko ne sme da prima devize kao sredstvo plaćanja jer je zvanična valuta RSD.

Munze

Ja sam takođe platio Logan 2005. godine u evrima, to je valjda tada moglo.
Sada mora da se plaća u dinarskoj protivvrednosti.

markonikolic83

I ja sam platio auto u evrima,kod nas je sve moguce.

Charlie

Malopre sam otisao na sajt srpske banke da pokazem kolegi uslove i neprijatno se iznenadio. Naime uslovi kredita su promenjeni tako da je sada kamata za one koji nisu klijenti banke 16,5% umesto 13% koliko je bilo do skoro. Mozda je to promenjeno i ranije ali nije bilo na sajtu. Za sandera 1.4 ambiance sa plus paketom opreme kog sam ja hteo da uzmem rata sada izadje 163 evra i podize celokupnu otplatu za nekih 1400 evra, sto i nije mala razlika (13705 evra). Taj model dodje 8365 evra. Mislim da cu ipak odloziti sve do sajma automobila sledece godine. Komercijalna banka, posto sam njen klijent, ima bolje uslove, barem meni. 14,65% kamata, doduse traze 10% ucesca i jednog ziranta koji moze da se optereti sa 50% od zarade. Tu bi mi rata bila 140 evra.

VeDuS

Sta reci?
Derikoze belosvetske.Mada mislim da na sajmu u Novom Sadu nece biti nekih extra velikih popusta vec da ce ici na neke pokloncice tipa radio,presvlake, felne... Ovo ti kazem jer sam i ja bio u takvoj dilemi i pokretao temu kao ti.
U decembru 2008 godine je Sandero ambiance sa paketom kakvog ga sada nude bio oko 9600 evrova ali se onda "dogodila" ekonomska kriza i slom auto industrije pa je nastupilo veliko zatisje.
Tada su svi poceli da spustaju cene i prave kojekakve ustupke i DACIA je nastupila sa Sanderom base koji je sa 7400 "pao" na 7000 , a Ambiance sa paketom plus i elektro paketom sa 9600 na 8300 plus metalik farba poklon jer su rokovi isporuke dugi pa kao da se ne predomislis i odes da kupis Hjundai i20  :wink:
Ovo ti govorim jer sam ja prosao taj period kroz dileme i ipak konacno... :dance:
Ne verujem da ce ici cene dole a cak mislim da ako pocne auto-industrija da se oporavlja u 2010. da ce poceti lagano da dizu cene i kao fol nivo opreme. Ta prica je vec vidjena sa Skodom i nekim Korejcima pa ce verovatno i Rumuni (Reno) krenuti tim putem.
p.s. Ovo je ipak samo moje misljenje a ako budu davali bilo koji paket opreme sa onom zenskom na sajmu... odoh da kupim jos jedan pa makar i na kredit :zloca: :wink:

Loganovac

U tom slučaju slobodno kupi i20. Letos je bila dobra akcija, neki kredit bez kamate...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zlatko23

Koliko sam ja informisan, neka me neko ispravi ako grešim, i20 ima kamatu, a i30 daju na 5 godina bez kamate, ali je učešće 30-40%, dok stvarno na ostatak nema kamate.

Inače, išao sam da "malo" probam Sandera 1.6 MPI. Nisu imali baš njega, već sam probao Stepway sa tim motorom. Moji utisci su sledeći:
- ručica menjača podrhtava, što verovatno većina vas već zna
- na papučici gasa se osećaju vibracije od motora! (to mi se uopšte nije dopalo)
- volan je relativno težak za okretanje, mada je verovatno jedan od razloga i to što Stepway ima 16" točkove, a Sandero 15", a koriste isti servo sistem, tj. sistem koji je napravljen za Sandera i 15" točkove
- jako mi se ne dopada miris unutrašnjosti. Očekivao sam da nova kola mirišu na novo, a ne da smrde! Da li je razlog toga plastika koja je upotrebljena ili tkanine, ali definitivno auto neprijatno miriše kada se sedne u njega
- kada pomerim vozačevo sedište prema mojim potrebama (a ja sam visok 194cm), iza ne ostaje skoro nimalo prostora za noge na zadnjoj klupi.

Sve u svemu, Stepway svakako ne bih kupio. Paket opreme koji se nudi je slabiji od Laureat Plus paketa kod Sandera i nema mogućnosti da ga menjate. Takođe su mi i rekli da će se Stepway proizvoditi samo do nove godine i još neko vreme prodavati ono što je do tada proizvedeno, ali neće biti nove proizvodnje. Naime, Stepway predstavlja jednu ograničenu seriju.

Moj izbor će najverovatnije biti Sandero 1.6 MPI sa Laureat Plus paketom. No, ipak ću sačekati Salon automobila u NS da vidim hoće li biti nekih popusta, a i spremaju se neki novi oblici finansiranja.  :dance:

Loganovac

U pravu si, kamata za i20 je bila 2% - znatno bolja od naše subvencionisane.
Samo još da napomenem, za tvoju visinu je Logan bolji izbor jer ima nešto više mesta na zadnjoj klupi čak i sa vozačevim sedištem u zadnjem položaju. Međutim, izbor je, naravno, samo tvoj. I nije uopšte loš!  :dobro:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

jasho

Citat: zlatko23 poslato 11.09.2009. - 08:30

- ručica menjača podrhtava, što verovatno većina vas već zna
- na papučici gasa se osećaju vibracije od motora! (to mi se uopšte nije dopalo)

aj ručica možda po malo, ali vibracije na papučici gasa, ne!!??

zlatko23

Stvarno se osećaju vibracije na papučici gasa, kunem se!
Pitao sam i prodavca koji je bio sa mnom u kolima zašto je tako, a onda mi je on objasnio da je Sandero uglavnom "mehanički" auto, da mu je papučica gasa vezana na sajlu, pa se vibracije prenose tako.. ili nešto u tom smislu.
Dakle, zaista ima vibracija na papučici gasa i sam prodavac mi je taj moj osećaj potvrdio. Mozda je to samo kod Stepway-a, moram priznati da nisam vozio Sandera, ali...
Molio bih vlasnike Sandera 1.6 MPI da prokomentarišu ovo.

Loganovac

Mogu da posvedočim da na mom Loganu nema toga.  :c1:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

kiconix


krle

 :to: Ista situacija, od prvog dana do danas-nema vibriranja papučice gasa.

Međutim, verujem u ono što je rekao Zlatko23 za papučicu gasa. U tome prilog ide i činjenica da sam na rumunskom forumu naišao na rešenje "smirivanja" papučice gasa pomoću tega. Problem vidim u načinu rešavanja kačenja obloge sajle gasa kod bloka ECU. Kod motora 1.4  i 1.6 video sam do sada bar 4-5 rešenja. Kod mene i kiconixa rešenje je potpuno isto. Kod loganovca je rešenje slično, ali je s obzirom da ima motor 16v, sajla dosta duža.


zlatko23

Bliži se Sajam automobila u NS - biće zadnje nedelje oktobra. Imam velika očekivanja... Nadam se da će biti nekih povoljnih kredita, pa da i ja postanem punokrvni član ovog foruma!  :to:

david

#44