2021 Dacia Logan 1.0 Tce ECO-G Comfort

prethodna tema - sledeća tema

Mare

Najmanje je bilo letos, oko 5,85 litara TNG, od Sremske Mitrovice do Makarske preko Sarajeva, Jablanice i Blidinja.

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

Veterinar

Odličan auto, odličan motor   :ziveli:

Mare

Weekend vibes. Iliti, izlet na Fruškoj Gori. 👍😉

Mare

Bliži se zima, pa valja spremiti ogrev na vreme.
Na 58000 urađen i drugi servis,koji je koštao oko 31000 rsd.
Povremeno se pali greška SOS, ne nervira al videći, možda bude neki update.
Reprogram turbine odrađen na 50k km i za sada, skoro 10k km nakon intervencije, nema zveketanja.
Danas na 60000 urađena reglaža. Auto već duže vreme vuče u desno i došlo je do trošenja spoljne ivice prednje leve gume. Odrađena reglaža, gume sam zarotirao pa ću videti šta se dešava.
Kočnice su ok, ali sumnjam da su diskovi malo krivi.
Elem, generalno, autom sam zadovoljan.  :dobro:
Nabavio sam neke felnice i gumice 205/55/16.




Víkendom malo sređujemo plac na Fruškoj Gori.


Nastavljamo da uživamo u vožnji i da putujemo lagano.
:friends:

Capriolo

Kad je trap loš (i "zatvoren"), zar se ne troše obe prednje gume spolja? Kako može samo jedna?

U kom delu FG ti je plac ? Ako nije tajna :)

Mare

Malo je dobila i desna, naravno.

Iznad Ležimira. Vazdušna banja.

Capriolo

Moguće da si "odvalio" neku rupu kada se trap već malo poremetio. Mada, pravila tu nema. Koje si ono gume uzeo ?

A što misliš da su diskovi krivi? Trese pri forsiranom kočenju ?

Lep je meni taj deo FG. Mislim, lep mi je svaki deo. Bio sam danas na FG, a i sutra ću :)

Mare

Pa moguće, bila neka neravnina u Slovačkoj, znam da su mi bili otpali dugmići na centralnoj konzoli.  :zubo:

Trese pri laganom kočenju i ne uvek. Možda je i do gume. Ove ContiEcocontact5 još jedna sezona i Kanta. Sad već imaju oko 35k km.

Super je FG. I zna da bude baš zahtevna, ako ideš biciklom. Ovaj deo mi je baš blizu kuće, nepunih 20km.

Capriolo

Pa, dobro ti i točkovi nisu otpali :)

Mare


Mare

Prošle su prve dve godine od kupovine i ukupno 67000 km.


Auto se vozi svaki dan, bez ikakvih problema. :to:

Prošle nedelje sam primetio da je keder na zadnjim desnim vratima oštećen i isti je reklamiran. Deo je naručen i čekam poziv kad stigne u servis.


dekiv68

Mnogo mi se sviđaju felne.
Solidna kilometraža (skoro pa kao rabadžijska)

MitarMrgulic

Super je ovaj Logan, ima ih sada na akciji u BiH, za nekih 16 hiljada eura, ide benzin+plin, sa setom zimskih guma gratis...

Baš sam ga gledao uživo, izgleda baš kao ozbiljan auto.

Dobra je stvar kada ljudi prelaze dobru kilometražu u smislu da u većoj mjeri dobijaju nazad, to što su dali za auto.

Ja sa autima imam kilometražu od 10-12 hiljada godišnje, na Loganu MCV čak i manje, pa mi bude žao, a opet drago mi, jer će auto sa 20 godina, imati tek oko 150 hiljada km na satu...

Što kaže jedan šef servisa u SA, neka se auto vozi i sluša onoliko koliko je potreba i to je to :)

Mare

Ispunio Logan sva moguća očekivanja za ove dve godine vožnje. :too: