Kupovina nove Dacije

prethodna tema - sledeća tema

LeNgenda

Dnevna su LED, maglenke mogu da budu LED uz doplatu, srednje svetlo je LED.

Dugo svetlo je halogena.

Na slici se vidi dugo halogeno, srednje je običan LED, naziru se rupe u donjem delu reflektora.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Keka

U pravu si, cim sam video sijalicu prestao sam da zagledam dalje.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Dadokg


zaki

#93
Ovo je jedna od stvari koja mi se sviđa kod najjeftinijeg stepveja. Onaj ugrađeni tablet kod skupljih modela je samo mamac za narkomane i kojekakve klošare koji će ti ne trepnuvši razbiti kola da bi to iščupali. Druga stvar koja mi se sviđa kod ovog jeftinijeg je nedostatak onog kariranog štofa kojim su presvučeni delovi plastike, em je drečavo em se kao i svaka krpa prlja.
btw, na YouTube imate stotine klipova o ovom stepveju i svi se uhvate najskupljih modela, skoro pa niko da prikaže bazični model u beloj boji :)


kiconix

Sta ce klosar da radi sa tim ekranom?

szs

Ili ništa ili će ga prodati za par eura ali tebi šteta 200 ili 300

Mene zanima nešto drugo
Na ovima bez tableta.. može da se koristi radio i bez zakačenog telefona ili ne?
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

kiconix

To su pricali i za fabricke audio uredjaje, ne znam da je nekom ukraden.


zaki

Citat: szs poslato 10.04.2021. - 09:47

Mene zanima nešto drugo
Na ovima bez tableta.. može da se koristi radio i bez zakačenog telefona ili ne?

Ko što rekoh za bazni model ima jako malo informacija, ako sam dobro  razumeo on ima ugrađen  radio i osnovne podatke prikazuje na onom malom displeju na komandnoj tabli.
Što se tiče tog tableta na skupljim modelima meni je to užasno loše dizajnirano. Kod klija se taj displej stapa u  komandnu tablu, a ovde je nekako nabudženo, ko piletu sise.
Rekli mi da je isporuka stepveja moguća tek od oktobra  :Smiley:

szs

Citat: zaki poslato 10.04.2021. - 10:08
Rekli mi da je isporuka stepveja moguća tek od oktobra  :Smiley:
Normalno, treba prodati one silne Sce koji leže a i tržište je manje interesantno nego DE npr
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

zaki

Verovatno imaju starih modela na zalihama a ne pada im na pamet da sniže cenu, isto tako ovo je evropski hit pa neko sirotinjsko tržište nije toliko interesantno u ovoj ranoj fazi, kao ni taj bazni model na kome manje zarađuju i pri tome još u beloj boji, umesto da lepo platiš 420e za neku drugu boju.

kiconix

Bas ce to da pomogne
Onaj koji kupuje bira, tesko da ce neko da se odluci zbog roka da kupi base model.
Inace, sad pocinjem svaki dan da ih vidjam. Danas put, Bgd-Vrsac, videh i u Pancevu i u Vrscu.
Cini mi se da im prodaja u pandemiji ipak ide, kako tako.

Goky

Izgleda da su zalihe otišle. Poznanik zvao za firmu i tražio Sandera ili Logana 2. Niko nema. Na kraju uzeo Logana Essencial + klima paket za nešto malo preko 10.000
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

bocca

Mada, ovih dana izlaze vesti o prodajama automobila za prvo tromesečje u nekoliko većih evropskih zemalja. Dačija se uopšte ne kotira na prošlogodišnjem nivou već ima pad. Da li su razlog čipovi i to da ne mogu da ispoštuju količine ili ih ljudi manje traže videćemo u narednom periodu. Inače, ove godine su hit Pežo i donekle Tojota, prvenstveno Jaris!

Zoran

Neka su oni bez razloga povećali cijene...
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

#104
Svi su povecali cene i to ohohoho, i svi imaju dvocifiren pad u prodaji.

U Srbiji pad prodaje novih u 2020. godini oko 20%, polovnih oko 8%.

https://rs.n1info.com/auto/a685823-pad-prodaje-polovnih-automobila-u-srbiji-za-osam-a-novih-za-25-odsto/


Januar 2021. u Evropi pad oko 25%.

https://autorepublika.com/2021/02/17/veliki-pad-prodaje-novih-automobila-u-evropi-2/

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!