Povećanje potrošnje goriva zimi

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

kiconix

Sta znam Zoki, ovaj moj potrosi sve sto mu sipam.  :ne:

szs

Sa prosečnih 4.88 ode čak na 4.89  :Smiley:
Šalu na stranu
Nema neke razlike kod mene u vožnji. Dizlo je dizlo
Na otvorenom putu je i dalje oko 3.7-3.8 na oko 95 do 100 kmh
E sad što je prosečna brzina DO auto puta manja, saobraćaj u gradu usporeniji bar 30% pa samim tim i prosečna potrošnja raste taman toliko
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Loganovac

Pre nego što iznesem podatke da napomenem da živim u malom gradu sa uglavnom umerenim saobraćajnim gužvama. Parkiram se u dvorištu svoj zgrade u epicentru i imam mnogo vožnje u prvoj i stajanja da bih prešao izuzetno malu kilometražu. Zimi se menja to što imam još i rad u mestu (ponekad, kad moram da ćistim led sa auta), inače ostalo je isto. Leti, isključivo  pomenuti gradski režim, do 11L/100km, obično oko 10. Zimi bogami do 15.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

glavonja3

Leti malo ispod 6, jaka zima kao ovo trenutno malo ispod 8, prelazni period od jeseni/proleca ka jakoj zimi 6,5 do 7. Magistrala i seoski putevi bez mnogo saobracaja, malo grad, malo autoput, malo stajanja na granici.

MitarMrgulic

Na Logan MCV koliko sam primjetio, hajde negdje do 10% više troši zimi, jer imam uglavnom kraće relacije oko 5-6 kilometara ujutro i popodne, tako da sam veći dio prometa, u hladnom startu.

Ako se ide negdje dalje, u komadu, isto je kao i u ljetnom režimu, možda cca 1 -2 dcl više dok se auto ne ugrije, a ostatak isto kao ljeti.

Sad mi se zna desiti, kada naspem za 20 KM (kod nas je to oko 8,5-9 litara BMB), pređem oko 110-115 km pa se crvena ponovo upali. Režim je uglavnom 80 % gradska vožnja u manjoj ili većoj špici, te oko 20 % otvorene ceste. Znači u tom režimu, zimi, potrošnja se vrti oko 7,5-8 l.