1. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

miki-bgd

Stvarno sta je ulozak filtera vazduha?  :ces:

Ali je hit sto su zamenu filtera naplatili posebno  :doh:






Loganovac

Pa, ne menjaju kućišta, samo uložak filtera za vazduh i polen filtera.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

miki-bgd

E da, polen filter sam prevideo. Obicno se kretao nesto malo ispod 2000, al sad ga preterase. Ako nista drugo, to menjam sam, ne mogu da mi ukinu garanciju na cist vazduh u kabini  :D

Veterinar

Ne znam koliko takav filter košta inače i koliko košta za nove Dacije (ako se razlikuje), ali ja ga platih u "Lav Autu" 690 dinara pre neki dan.

miki-bgd

Ja sam u ovlascenom skoro radio mali servis, tamo je filter vazduha bio 1400, ovo je dosta vise, sto kazes mozda je do nove generacije. Mada je za filter ulja ista cena.

Polen filter je u ovlascenim servisima inace oko 2000, a u slobodnoj prodaji je tu oko 700, 800.

Loganovac

Ako ćemo da džeziramo baš oko polen filtera, meni su kod Žive ugradili uložak sa aktivnim ugljem, ali je koštao preko 2.500. Svejedno, ne može da se poredi sa ovima od 700 dinara ni cenom a ni kvalitetom. Dakle, teško možemo da komentarišemo cenu kad ne znamo o kom kvalitetu filtera se radi.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

vujanovgoran

Fillter vazduha je meca filter,  filter klime je mann,  sve pod oznakom renault.  Jos uvek u ponudi nema zamenskih filtera,  bar ja ih jos nisam nasao,  a u servisu delju za sve pare.  Vec sam pisao na ovu temu.  Za nove dacie sve filtere su izmenjali,  tako da ne pase nista.  Za filter klime sam koristio Unico AC 2530 koji se skrati za 2-3 cm,  i kosta oko 600 din.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Loganovac

Sinoć sam Purflux polen filter platio 1300 dinara kod lokalnog vaćaroša.  :agr: Baš mi je bilo zapelo, šta da radim...  :ne:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Daniel

Za logana nisam bušio rupu za filter tako da cene ne znam, a za rešo sam sad platio 1750rsd. (Meca) Ne znam da li mu taj dođe oriđiđi
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

saša61beograd

Ne postoje originalni filteri za Dačiju (kao što ne postoje recimo originalne gume).Postoji dosta proverenih i dobrih proizvođača filtera koji pokrivaju 100% onoga što se vozi.Treba proučiti kataloge i videti šta od Renoovih filtera odgovara za nove Dačije.A tih filtera ima svuda,po normalnim cenama:oko 500-600 din.uljni,oko 1000 din vazduh,tu negde je i za klimu.I sve to od solidnih proizvođača (Purflux,Mann,Meca,Champion...).Pretpostavljam da sve što ide u Klio 2 ide i u novu Dačiju,a to se lako proveri po katalogu.

Zoran

Ja sam radio kako Saša reče. Na netu našao Unico katalog i sve po njemu našao...
Sam svoj gazda - vazda.

Andrix

Sto rece covek, ima razlike u filterima, meni su na 1. servisu u Reno Savi prvo izvadili polen filter pa tek onda nasli koji odgovara, odokativnom metodom. A u ponudi po br.sasije bilo 2 vrste. Naravno odgovarala je skuplja varijanta.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

vujanovgoran

Na novim Dacia vozilima su svi filteri izmenjeni,  cak i uljni koji je na oko isti,  ali ventil u unutrasnjosti filtera je drugih karakteristika,  te se nije igrati sa njim. Pisao sam vec o svim filterima i oznakama.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

silent

Kolega je danas bio na 1. servisu sa Loganom 1.2 i promenili su mu ulje, filter vazduha i kabine, ali ne i filter ulja!!
Kažu da se on, po servisnoj knjižici, ne menja na prvom servisu, je l' to tačno?

Loganovac

 :doh:

Čemu menjati ulje bez filtera ulja? Ne znam šta piše u njegovoj servisnoj knjižici, ali ako to piše trebalo bi je spaliti! Možda filter goriva ne mora da se menja na svakom servisu, filter ulja apsolutno. Koliko se sećam, filter vazduha može da sačeka 30.000km odnosno drugi servis, ali je po meni to totalno kontraproduktivno.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.