Delovi od drugih vozila da "pasuju" na Daciu

prethodna tema - sledeća tema

markonikolic83

Zanima me da li delovi za Daciju mogu da se zamene sa delovima drugih automobila,tipa plocice,diskovi...cisto da bi ljudi znali.Ja sam recimo na audiju menjao plocice za kocenje.Audijeve su bile oko 120 eura,a pasuju od pajera 94` 95` godiste i kostaju oko 25 eura.Inace identicne su 100 %.Zato ako znate da neki delovi odgovaraju Daciji od drugih proizvodjaca,napisite.Ne mislim da vodimo nikakvu polemiku da li to treba raditi ili ne,cisto ako je neko zamenio nesto ili saznao da moze,neka kaze.
Na primer i prica oko poluosovine zajedno sa homokinetickim za 300 eura  :mad6: malo me iznervirala.Za tu cifru ako dodje do toga,mozes da  kupis poluosovinu od fapa,homokineticki od hamera,zavaris,napravis ricne da odgovaraju daciji i ostane ti za letovanje.  :to:
Malo se salim,ali sigurno da odgovara dosta delova od vozila na primer starije proizvodnje,ciji delovi su kvalitetni,ali zbog godista auta cena im je znatno niza od "original" dacijinih delova.

hobbista

#1
Za takve stvari ima program (bolje reći baza) TecDoc  :to:

A igranka sa poluosovinama je bila sa starijim Rešoima (ne znam kako je na novim). U istim modelima različitih godišta su bili menjači sa oznakama 01, 03 i 05 (ako se dobro sećam), i svakom je pomeren diferencijal po par cm levo/desno. Samim tim je bilo i tri dužine poluosovina za isti model  :cekicem:

Edit: dodao sam spisak odgovarajućih kočionih pločica
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

taxista1974

Sto se tice poluosovine, zamalo odgovara od Renoa 21, razlika je jedino u nutu u glavcini, kao i djunta sto ima sitni i krupni nut (Nacionalna klasa). Dobar metalostrugar bez problema resava taj problem. Lezaj prednjeg tocka ima iste dimenzije kao i na pomenutoj 21. Disk plocice odgovaraju od Clia i jos nekih modela. Kugla prednje viljuske takodje odgovara od Senica, Megana i jos nekih modela. Pumpa za vodu, takodje Clio. Ako se jos necega setim, napisacu. :jea:

markonikolic83

Plocice za kocenje odgovaraju od Renoa 5(za sad ne proverene informacija).

hobbista

#4
Evo spiska (u pdf-u) diskova koji odgovaraju  :write:

Eeeee, ne mož` dupli post :(
Postaviću u gornjem postu u pdf-u spisak kočionih pločica :)
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

RS TEAM

Citat: markonikolic83 poslato 15.06.2009. - 14:03
Plocice za kocenje odgovaraju od Renoa 5(za sad ne proverene informacija).
Da pločice za ventilirajuće diskove su iste kao na 5 gtt i cliu