Voskiranje ljubimca

prethodna tema - sledeća tema

Aleks

Ja odradio voskiranje pre neki dan sa ovim k2.

saša61beograd

Taj K2 je ozbiljniji od onog u spreju.Kakav je rezultat?

Aleks

Zadovoljan za sada.  Auto je mnogo čistiji posle vožnje ovih kišnih dana nego do sada.  Sve što zapljusne auto u najvećem delu sklizne.  Videćemo koliko je dugotrajno.
Ali...  ruke me bolele dva dana,  skoro 4 sata sam glancao.

saša61beograd

Danas popodne sam oprao i voskirao Logana.Trajalo je preko 4 sata,a baš sam žurio da me ne uhvati mrak.Prvo pranje crevom i sunđerom.Zatim Sonax šampon sa voskom,pa brisanje.A onda K2 ultra vosak,pomenut u prethodnim postovima.U poređenju sa Sonax tečnim (krem) voskom ovaj K2 je mnogo teži za rad,ali je sloj voska na farbi solidan.Nisam baš savršrno uglancao,ali estetika mi je bila u drugom planu,bitno je da je Logan "konzerviran" do proleća.Uopšte,estetike je sve manje jer mi je auto pun sitnih oštećenja od komšija koji se parkiraju oko mene.Pokušavam da se ne nerviram oko toga,a utešno je što sa 5-10 metara udaljenosti Logan i dalje,u svojoj 11. godini, dobro izgleda.
Uglavnom,nije loše,samo što sam "riknuo" od umora.Skuvao sam kafu kad sam završio i polio je po sebi jer su mi se ruke tresle od umora (i od "mladosti").
Ono kafe što nisam prosuo popio sam gledajući zalazak sunca i Logana koji se sija.Sve to u podnožju Avale, u zelenilu i tišini,samo su se čule ptice i cvrčci.Lep kraj jednog lepog letnjeg dana.

Aleks

Nemoj da te brinu tragovi voska koji nisu lepo "razmazani". Izgubiće se sve već posle prvog pranja i sušenja krpom.

saša61beograd

Citat: saša61beograd poslato 12.08.2018. - 21:09
Danas popodne sam oprao i voskirao Logana.Trajalo je preko 4 sata,a baš sam žurio da me ne uhvati mrak.Prvo pranje crevom i sunđerom.Zatim Sonax šampon sa voskom,pa brisanje.A onda K2 ultra vosak,pomenut u prethodnim postovima.U poređenju sa Sonax tečnim (krem) voskom ovaj K2 je mnogo teži za rad,ali je sloj voska na farbi solidan.Nisam baš savršrno uglancao,ali estetika mi je bila u drugom planu,bitno je da je Logan "konzerviran" do proleća.Uopšte,estetike je sve manje jer mi je auto pun sitnih oštećenja od komšija koji se parkiraju oko mene.Pokušavam da se ne nerviram oko toga,a utešno je što sa 5-10 metara udaljenosti Logan i dalje,u svojoj 11. godini, dobro izgleda.
Uglavnom,nije loše,samo što sam "riknuo" od umora.Skuvao sam kafu kad sam završio i polio je po sebi jer su mi se ruke tresle od umora (i od "mladosti").
Ono kafe što nisam prosuo popio sam gledajući zalazak sunca i Logana koji se sija.Sve to u podnožju Avale, u zelenilu i tišini,samo su se čule ptice i cvrčci.Lep kraj jednog lepog letnjeg dana.
Sve ovo sam ponovio u nedelju i iskoristio pakovanje voska do kraja (dovoljno je za dva voskarenja,jedino ovaj put nisam imao snage da uradim krov).Opet nije uglancano najbolje,ali posle nekog vremena se izjednači,kako reče Aleks u prethodnom postu.
Glavni benefit od ovog voskarenja je što se auto tokom zime i proleća manje prlja,odnosno lakše se pere.U perionici je dovoljna jedna tura ispiranja i da auto izgleda pristojno.Samo ispiranje,jer ne koristim opciju "pranje" nikad (jbg,ja sam čovek starog kova,plašim se struje,promaje i agresivne hemije).I još jedna stvar,zimus sam ovako voskaren auto lakše čistio od snega i leda!