Prskalice za vetrobransko staklo

prethodna tema - sledeća tema

dukati

 :hm: Imao sam ranije problema sa desnom prskalicom za vetrobran, obe mlaznice nisu radile, (zaštopale se), u servisu mi naprave i onda leva ne radi, kad sam došao drugi put stvarno su sve korektno napravili i dolili tečnost za vetrobran. Tada je auto bio pod garancijom. Ima li neko sličnih problema?

krle

Jedna mlaznica   na desnoj strani, u zadnjih mesec dana,  često  blokira.Probao sam i produvavanje kompresorom, ali ne vredi.Sve što sam do sada radio samo privremeno rešava problem. Mislim da sam sam kriv jer sam jednom zaboravio da stavim poklopac  tako da je nešto upalo u posudu i sada to blokira  mlaznicu..

dukati

Meni se to počelo dešavat otkad sam kupi sredstvo za vetrobran u trgovini, i opet mi na desnoj prskalici, leva mlaznica slabo baca tečnost. Ali uz problem sa uljem na spoju u blizini kaiša ovo je ništa. Mada je vrlo opsano kad zakažu prskalice i odeš negde po kiši.

Munze

Ja sam imao tih problema, jednom posuda nije bila dobro zatvorena :doh: i svašta se unutra nakupilo i blokiralo obe mlaznice. Čitavu sam vadio, dobro oprao, produvao creva i mlaznice i sada radi bez problema, evo već skoro dve godine. :hihi1:

Drinski67

I ja sam imao taj problem. Uzrok je bio tvrda plastika poklopca rezeroara za tecnost; narocito zimi kad se jos dodatno stvdne; prosle zime sam mislio da je poklopac zacepljen, ali nije bio pa je uslo neko zrnce prasine.

U servisu su provremeno resili tako sto su produvavalikompresorom, ali se zrnce opet vratilo  u diznu.
Problem sam sam resio tako sto sam skinuo crveo sa zadnje strane i izduvao zrnce napolje iz sistema...

Od tada mnogo vodim racuna da li je poklopac dobro zatvoren.
Logan 1.5DCI, Laureat pack New Edition od 2006
Opel Kadet 1.6D 86' godiste do 2006

Keka

Svojevremeno sam video male filtere koji se postave na crevo, lice na plasticne benzinske po radnjama, ali su mnogo manji, a debljina cevi je prilagodjena crevu. Verujem da bi to trajno resilo problem sa zapusenim prskalicama, ali je problem naci te filtere, posto ih odavno nema po radnjama.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


krle

Mislim da bi ovakvo rešenje opterećivalo el.pumpu brizgaljki. Pitanje je da li bi mlaz mogao da "stigne" do šoferke :ces:
Najbolje rešenje bi bilo da su stavili   sito ili filter na nalivno grlo posude.

Keka

Ja sam na kadetu davnih dana nakalemio filter za naftu sa mrezicom, i od onda radi bez problema. Moguce da bi u nekom stepenu uticalo na protok, dok ne probamo, necemo znati  :to:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


RS TEAM

Raznorazne prljavštine se ba šskupe u samom telu prskalice, al evo i rešenja.Odeš u apoteku u kupiš špric,napuniš ga vodom, skineš crevo sa prskalice i sa spoljne strane, znači tamo gde izlazi tečnost špricneš tu vodu 2-3 puta i 100 posto očistio

Keka

Eto, taman se podigla tema, kao da je neko izbaksuzirao, jutros se zapusila desna sisica na desnoj prskalici.
Probao sam da procackam sa iglom-nista.
Probao sam da otkacim crevo odole i da isperem-nista.
Na kraju sam skinuo prskalicu, kad ono unutra neka buba ili pauk, sta li je, precnika oko 3 mm  :fiju:
Verovatno je usla dok je bila beba, i zaglavila se.
Sad opet radi kako treba.  :too:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


hobbista

Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Munze


Drinski67

Citat: Keka poslato 02.07.2009. - 15:31
Na kraju sam skinuo prskalicu, kad ono unutra neka buba ili pauk, sta li je, precnika oko 3 mm  :fiju:

Kako si skinuo prskalicu?  :conf: Meni se cini da je moja zalepljena. Bojim se da je ne ostetim prilikom skidanja...
Logan 1.5DCI, Laureat pack New Edition od 2006
Opel Kadet 1.6D 86' godiste do 2006

Keka

Sa motorne strane haube na prskalici imas 2 zabice, njih stisnes i prskalica lako silazi. Verovatno ne vidis zabice zbog zvucne izolacije haube.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Boka

Ti mali filteri koje je Keka pominjao ima kod prodavaca delova za tomos motore, znam pouzdano zato sto samo takav mali filter moze da se stavi na tomos automatik da preciscava gorivo. Cena je 100-150din.