Ulje u motoru i interval zamene

prethodna tema - sledeća tema

saša61beograd

G-energy ulja se izgleda neće više prodavati kod nas.Pre neki dan,na Gazprom pumpi (bivši Dejton) nisam video ni jednu jedinu kanticu ovog ulja.A to se moglo pretpostaviti jer je u poslednje vreme ponuda G-energy ulja bila slaba,samo stare zalihe pod slojem prašine.
NIS ima novu akciju,4+1 gratis.I zanimljivu akciju:prijavite se,besplatno dobijete ulje,a onda pišete utiske,koga zanima sve ima na sajtu Nisoteca.
Još uvek nema Valvoline-a Made in Serbia i ne zna se da li će ga i kada biti.Ono što se zna je da je od 200 radnika u FAM-u,polovina dobila otkaz .Šta će i kako će raditi oni što su ostali,videće se možda već na Sajmu automobila.

dekiv68

svi dobijaju otkaz u FAM-u, onima koji se "ponovo" zapošljavaju se restartuje staž i za njihovo "ponovno" zapošljavanje dobijaju subvenciju od države :banghead:

silent

Citat: saša61beograd poslato 12.03.2019. - 11:39
G-energy ulja se izgleda neće više prodavati kod nas.

:(

NISOTEC AUTOLINE SINT SAE 5W-40 je dobio Reno specifikaciju?
https://www.nisotec.eu/sites/default/files/NISOTEC%20AUTOLINE%20SINT%20SAE%20SAE%205W-40%2C%20PDS.pdf

Da li je neko koristio Lukoil ulja?

saša61beograd

Gledao sam Lukoil ulja pre godinu ili dve (kad mi je dosadio ELF).Nisam radio analizu u laboratoriji,naravno,ali sam od Lukoila odustao jer:
-kod nas nema njihovih novih ulja Genesis,samo Luxe (SN i SL)
-za istočnu Evropu se prave u Rumuniji,a ambalaža je skromnija nego kao za originalno rusko.
-cena je kao za bilo koje "svetsko" ulje,a viša nego kod NIS-a,FAM-a,pa i od ELF-a
Slično kao i Nisotec,potcenjuju nas,pa sam uvređen odustao.A samo ulje je verovatno ok,kao uostalom još bar 20 raznih ulja na tržištu.

silent

Uh, a ja se već nameračio na LUKOIL GENESIS ARMORTECH 5W-40 
http://www.lukoil-masla.ru/en/Products/ProductCard?product=47

Hm, dizajn pakovanja Genesis i G-Energy ulja mi deluje vrlo sličan:

 

saša61beograd

Lepo si ti to izabrao (Genesis Armortech) ali idi na neku Lukoil pumpu pa se razočaraj kao što sam se ja razočarao prošle godine.Rusi smatraju da mi nismo dorasli njihovoj visokoj tehnologiji,za nas je dovoljan Nisotec (bez ijednog važećeg odobrenja).
Zbog takvog njihovog stava,bar u mom slučaju,profitiraće Shell ili Total.

szs

Citat: saša61beograd poslato 12.03.2019. - 19:30
profitiraće Shell ili Total.
Što se mene tiče izbor je bio jako jednostavan. ELF koji su mi u ovlašćenom servisu sipali na prvom obaveznom servisu nije imao RN0720 i to im neću oprostiti nikada. Na drugom sam odbio ELF iz jednostavnog razloga jer je Shell upravo uskočio na SRB tržište i ima proverenog distributera koji je pod jakim nadzorom bar prvih par godina. Drugo, Shell je sada najveći snabdevač ulja za prvu ugradnju u Renault/Nissan grupaciji. Naravno da bi mi odgovaralo da je cena ista ili manja ali...nije. Ljubav košta  :ne:
Za sada bez ikakvih loših zapažanja. Dakle svraćam uskoro u Orbiko i kupujem Shell ulje za naredni servis.
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Dadokg

#1027
Za mene je Elf bio jedino rešenje, jer ELF EVOLUTION FULL-TECH FE 5W30 je bilo jedino ulje koje je zadovoljavalo normu RN0720 a koje sam mogao naći na tržištu. Sada sam pretraživao i vidim da Shell, Motul, Eneos imaju ulje koje ispunjava navedenu normu. Cena je ipak na strani Elfa, 3800 dinara je kantica od 5l u Profacu. Za druge proizvođače pakovanja su manja pa je verovatno i zbog toga cena veća.
Dopunite me ako postoji još neko sa cenom i kvalitetom konkurentno ulje na našem tržišu sa pomenutom normom.

Edit: sada sam potražio i našao da na Mol pumpama ima MOL DYNAMIC SYNT RN 5W-30 ulja koje takođe odgovara.

szs

Citat: Dadokg poslato 13.03.2019. - 09:27
sada sam potražio i našao da na Mol pumpama ima MOL DYNAMIC SYNT RN 5W-30 ulja koje takođe odgovara.
Da li slučajno znaš i cenu?
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Dadokg

Na sajtu ništa ne piše. Sada sam svratio do pumpe i tamo ga nema. Radnici na pumpi prvi put čuju za to ulje.

kiconix

Nekako, ja bih ipak kupio Elf.  :hihi1:

szs

Kico, i ja bih da nije izgubio prvu ugradnju za Renault, da nas nije fortao 4 godine dok nije napravio ulje u RN0720 standardu i da Profaco ima pakovanja koja su pribljžno oridjidji izgledu i kvalitetu.
Sigurno je, motor će garant da izdrži i pola miliona ali DPF?
Jel vredno 1300rsd godišnje reparacije ili zamene DPF?
Šta znam....ja ovako.... a svako naravno po svom ćefu.
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

kiconix


saša61beograd

Citat: szs poslato 13.03.2019. - 14:45
i da Profaco ima pakovanja koja su pribljžno oridjidji izgledu i kvalitetu.
Na osnovu čega sumnjaš?Total je jedan od retkih proizvođača ulja koji od skoro ima svoju filijalu (firmu) u Srbiji,Total Srbija.Znači da radi direktno,a ne preko posrednika/zastupnika.Ako ne Profaco,onda Kit comerc koji je jedan od ovlašćenih prodavaca,kako piše na sajtu Total Srbije.Drugo,to sam već pisao,Total/ELF ulja od skoro imaju pojedinačnu numeraciju svake kantice,od sredine prošle godine,otprilike.
Ako je ranije bilo sumnje,meni je sada Total/ELF vrlo pouzdan što se tiče originalnosti,ako je kupljen u solidnoj radnji uz fiskalni račun.
A da li je bolji od Shell-a,Castrola i sl. o tome možemo da diskutujemo i da teoretišemo.
A da li je sipano odgovorajuće ulje ili ne,za to nije odgovoran Total.

szs

#1034
Kada sam ja gledao krajem maja 2018 kantice na buvljaku su bile ubedljivije.
Ono..mozda su posle počeli obelezavanje ali ja ih više nisam ni razmatrao.
Što se samog kvaliteta podmazivanja i reziduala na motoru nemam iskustva dovoljno da bih komentarisao a to sam i rekao u prethodnom postu (pola miliona km)
Brine me jedino Elf-ov odnos prema mom DPF tj gubitak grupacije Renault za prvu ugradnju.
Ako je dobar za Renault Shell je dobar i za mene.
Baš me briga sa kim ima Reno Sava deal. Zbog njihove zarade nemam nameru da na silu guram Elf
Uostalom Stalker je od skoro na forumu i iskreno se nadam da on ima daleko bolje i stručnije analize ulja sa odobrenjem RN0720
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella