Ulje u motoru i interval zamene

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Ovaj drugi dio posta, se potpuno slažem. Ako je naljepnica loša i loše zalijepljena za očekivati je traljav sadržaj.
P. S. Iza stare i uredne gardarobe očekujem urednog čovjeka sa stavom i iskustvom.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Hehe, još kao klinac prodavao sam breskve iz dedinog vinograda na pijaci. Slatko sam se smejao našminkanim tetkama koje su radije lepe, krupne i potpuno bezukusne breskve (interno smo ih zvali "gumenjače") plaćale 1400 ondašnjih dinara za kilo umesto malog, neuglednog ali sočnog i slatkog ko med Žutog Trifuna 800...
Jeste, lice prodaje pice, ali ja se ne bih sekirao za profit i/ili opstanak naftaških giganata, mnogo mi je više stalo da autu olakšam život i rad. Ambalažu ionako bacam, što se mene tiče mogu da pakuju i u flaše od kisele vode sve dok je kvalitet kako treba i cena korektna.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

saša61beograd

#827
Gledam ovih dana autokozmetiku (vosak) i bio sam na sajtu Arexons i K2.Obe ove firme u ponudi imaju i motorna ulja!Dakle,svako može da pakuje neko ulje ili da ga sam mućka.Ispada da je lako praviti ulja ili ih prodavati pod svojim imenom.Ako su to ulja pristojnog kvaliteta onda nema frke kod izbora,ispada da je svejedno,pa naše diskusije nemaju mnogo smisla.
U mojoj zgradi jedino ja i komšija sa 4.sprata (ima 92 godine) sigurno ne pravimo ulja.Za ostale komšije nisam siguran.
Ne znam kako ćete vi,ali ja nastavljam potragu za najboljim uljem,nekim eliksirom koji će mom Loganu najbolje prijati,a onda će prijati i meni.

saša61beograd

#828
U Kit komercu su Elf/Total ulja na popustu,oko 100-200 dinara po litru u odnosu na redovnu cenu.Gradacija 5w40 (sxr,nf,Total quartz 9000) su 520-600 dinara.Gradacija 10w40 su ispod 500 din,sve to u litarskim pakovanjima.I skoro sva su im sveža,neka čak maj/jun 2018.Na tim novijim pakovanjima tamo gde je odštampan datum sad je,koliko sam video,odštampan i pojedinačni broj svakog pakovanja.Ovo u vezi toga što je neko na forumu svojevremeno sumnjao u originalnost jer su svi brojevi bili isti.Obzirom da je Kit komerc,po sajtu Total Srbije,ovlašćeni distributer,mislim da sada otpada svaka sumnja u originalnost.A o kvalitetu u odnosu neke skuplje brendove,možemo i dalje diskutovati.

Keka

Za te pare i za ove nase motore, odlicno ulje.

NF za 550 din litar zadovoljava sve specifikacije kao i Castrol za 1280 din litar.

Obzirom na cenu, sad i Kadeta vozim na NF 5W40. Bilo je cenovno u rangu mineralnog 15W40.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


saša61beograd

Citat: Keka poslato 31.07.2018. - 13:47


NF za 550 din litar zadovoljava sve specifikacije kao i Castrol za 1280 din litar.

Ko tvrdi da zadovoljava?Elf/Total?Verovatno zadovoljava,a ako ne,ko će to utvrditi i dokazati.Možda srpska tržišna inspekcija koja šeta po pijacama i gleda da li su seljanke koje prodaju sir u propisanim belim bluzama?Zato sam sipao Nisotec,a da li on zadovoljava specifikacije?Tek to niko ne može da utvrdi kad je Gazprom jači od države.
Žalim za lepim plavim Elf kanticama i evropskim vrednostima u mom motoru,kako je to bilo kad je Logan bio mlad.

jasho

Ja sam sipao Nisotec, nakon elfa,već sam prešao nekih 7000km sa njim i čini mi se da je bolje od elfa, kako , subjektivan osećaj po zvuku, i kod rada motora

Keka

Citat: saša61beograd poslato 01.08.2018. - 08:09
Ko tvrdi da zadovoljava?Elf/Total?

Tvrdi davalac standarda, za poslati uzorak. Mozda ima mesta paranoji, mozda nema. Nisu to svemirski zahtevi.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Ljuba_Zemun

saša61beograd
ono u vezi prodaje sira i belih bluza kontrolisu poljoprivredna,odn.sanitarna odn.veterinarska inspekcija  :)

nik

Prelomih danas i predjoh posle 11 godina sa Elfa na Šelovo HELIX HX8 SYNTHETIC 5W-40.

Najviše zbog nezadovoljstva sa poslednjom turom kako motor zvuči, posebno pri prvom jutarnjem startu (možda je paranoja, ali sam ubedjen da nije).
Danas posle zamene, motor samo prede. Mada, moram da priznam da se i ranije "poboljšavao" zvuk posle zamene i sa Elfovim uljem. Videćemo sutra prvi jutarnji start, posle cedjenja celu noć. Javljam utiske.

saša61beograd

#835
Odličan izbor.Od svih Šelovih ulja ovo je najbolji izbor za naše motore.Šel Ultra je,čini mi se, previše "tanko",a HX7 je ipak samo polusintetika i meni je zimus bilo pregusto,lampica se nije gasila onako brzo kako sam očekivao.Verovatno je HX8 i moj izbor za sledeću zamenu.

Turbo

Ja vec tri zamene sipam HX8.Za sada je sve ok.
Mada i sa predhodnim uljima je sve bilo ok.Nekako sam oduvek gotivio Shell,a pogotovo sto sad imaju
zvanicnog uvoznika i distributera.

nik

Samo da javim. Ni traga suvom startu jutros. Ja zadovoljan. :kava:

Aleksabgd

Da li u 1 6 8v motor ide ista količina motornog ulja kao u 1.4 8v?

kiconix