Ulje u motoru i interval zamene

prethodna tema - sledeća tema

saša61beograd

Kupio Evolution u Profaco-u danas.Cene nepromenjene,Competition 430,Evolution 530,tu negde i Excelium,antifriz 400.Na sajtu nema cena.Takođe,nema menjačkog ulja,dobiće,kažu.

Sir Oliver

U subotu odrađen drugi servis. Sipali su Excilium 5w40.
E sad, ja il' sam lud, ili ne, ali auto se više ne dere kao magarac na 3 tisuće obrtaja.
Nije bio ovako tih ni kada je kupljen ni kada je urađen prvi servis kod Žive i sipan Evolution 5w30.
Da li to ima veze (a ne znam šta bi drugo) ili ne, bem li ga, al auto tiši.
I drink to make other people more interesting.

saša61beograd

Zamenio ulje po jučerašnjem lepom popodnevu,na suncu!Umesto polusintetike Elf 10/40,sipao Evolution 5/40, pre svega zbog kratkih vožnji koje ne mogu da izbegnem,a ne zato što mislim da je polusintetika lošija.Zanimajući se za ulja ovih dana primetio sam sledeće,ne znam da li je bitno:
-Elf ulja za istočnoevropsko tržište (RUS,BG,RO...) imaju drugačiju nalepnicu sa zadnje strane,sa hologramom,i nije višeslojna?
-Na nekim je etiketa Total Srbija,na nekim Profaco,negde kao distributer,negde kao uvoznik?
-Elf-ova sintetička ulja,bar ova koja koristimo,nisu 100% ili "ful" sintetička.To su hidrokrekovana mineralna ulja (šta god to značilo!).Tu tehnologiju je pre jedno 30 godina imala i rafinerija Modriča i bila u evropskom vrhu,još tada.To donekle objašnjava relativno nisku cenu Elf-ovih ulja.O kojima nigde na netu nisam naišao na  loše mišljenje.

Posle kupovine u Profaco-u svratim na Nis-ovu pumpu da sipam gorivo.Za oko 600din,10% skuplje od Elfa prodaju Nisotek 5/40 sa istim nivoom kvaliteta,SM,A3B4 kao Evolution.Nis planira kupovinu FAM-a Kruševac i verovatno će postati ozbiljan igrač na tršištu ulja.Jedva čekam da se to desi,da na istoj pumpi kupim gorivo i ulje,Made in Srbija, bez glavobolje o originalnosti,uvozniku,deklaraciji,nalepnici...

trajce

Juce zamenio ulje u motoru posle 10000km, Mobil 10w-40. Vec trecu zamenu koristim to ulje. Sipam 3l, sa zamenom filtera i to je dovoljno da nivo bude na sredini sipke.

roolet

i ja danas promenio ulje (evolution) i filtere, pionir i brekner,, takodje filter nafte (pionir = frad). uzivancija.
nista lepse nego kad covek sam to uradi.

Keka

Profaco, Profaco, Profaco......i sam sam kod njih kupio ulje.

Medjutim, posetom Elf sajta i izborom drzave "Srbija", otvara prozor http://www.total-serbia.com/lub/lubHungary.nsf/VS_SWI/16BFB5E02E08217AC12572F100320D42?OpenDocument&

U kontaktima se nigde ne spominje Profaco, vec Total-Serbia, Milentija Popovica 5a, Beograd.

Da li je Profaco izgubio licencu? Sta se desava?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


saša61beograd

Zbog ovog posta sam sišao u podrum i sa starih boca Elf-a čitam deklaracije:
-Competition kupljen 2012:Distributer Profaco,uvoznik Total Srbija
-Evolutio kupljen u martu 2013:uvoznik Profaco,ne spominje se distributer.
Ništa mi nije jasno.
Verujem i dalje u Profaco,bilo da je uvoznik ili distributer.Alternativa mi je Mol-ovo 5/40 sintetičko ulje sa Renoovim standardom (700/710) koje se prodaje na Molovim pumpama i tu nema filozofije.Skuplje jeste,ali ne boli glava ne temu uvoznik/distributer/original.

Ps.nedavno sam gledao cene ulja u inostranstvu i Elf je među jeftinijim,slično kao i ovde.

Keka

Umesto da lepo otvore maloprodaju, u prodavnici na ulici, kao sav normalan svet, oni cirkusiraju  :cekicem:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


roolet

Profaco je jedan od distributera elfa, ima ih jos. Legalnih.

drzarkod

Apsolutno se slazem sa Kekom...

kiconix

Koliko ja znam, uvoznik Elf ulja je Total Srbija, međutim nemaju maloprodaju već samo dilere.
Jedan od njih je Profaco, drugog ne mogu da se setim.

Ayrton

Citat: kiconix poslato 22.05.2013. - 21:31
...uvoznik Elf ulja je Total Srbija, međutim nemaju maloprodaju već samo dilere.
Jedan od njih je Profaco...
Upravo to su mi rekli kad sam na Sajmu automobila, ove godine, zastao na štand Total-a, da se snabdem sa nalepnicom,olovkom  i priveskom za ključeve.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Keka

Ocito da je u svim sferama prisutno pravilo da se formira 10 posrednickih firmi, treba nahraniti celu familiju.  :doh: :doh:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


roolet

ja nemam nikakav problem s tim, neka ih bude 500 sve dok je 1l=500 din. i dok je oridjidji.
pozzzzz

Andrix

I ja sam vise puta kupovao u Profacu, sto da placam skuplje u bilo kojoj prodavnici ili servisu. Moguce da su oni jedni od dilera ali opet malo cudno da nemaju maloprodaju/klasicnu, nego u stanu...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari