Benzinske stanice

prethodna tema - sledeća tema

Beogradski benzinci, gde točite svoje gorivo?

NIS / Gazprom
15 (51.7%)
MOL
1 (3.4%)
Lukoil
2 (6.9%)
EKO
5 (17.2%)
OMV
5 (17.2%)
ART Petrol
1 (3.4%)
EuroPetrol
6 (20.7%)
Neka druga benzinska stanica
3 (10.3%)
Knez Petrol
3 (10.3%)

Ukupno glasova: 29

Samba

Dragi prijatelji,
pošto sam nov vozač koji se sada prvi put susreće sa ovakvom dilemom, odlučio sam se da vas na ovaj način pitam za pomoć. Naime, nakon kupovine novog Sandera (1.0 Sce Benzin) prvo točenje sam imao na maloj ART Petrol pumpi odmah iza prodajnog salona i eto, s obzirom na to da ne vozim previše često, dođoh u situaciju da sada treba prvi put da odlučim gde ću sipati benzin, pa će mi od izuzetne koristi biti da čujem i vaša mišljenja.

Naravno, iako sam u anketi naveo "Beogradski benzinci", svako mišljenje i vozača van Beograda će svakako biti više nego korisno  :wink:

Unapred vam zahvaljujem na učešću u ovoj anketi.
Srdačan pozdrav

LeNgenda

U praksi, dokle god je neki veći lanac, sve je ok.

Ako se opredeliš za neki loyalty program, onda ćeš sam sebe usmeriti.

Lično sumnjam da ima razlike između ekvivalentnih goriva, 95-ica je ista svuda. Aditivirana goriva se možda i razlikuju.

Prljavštine i vode u gorivu nema.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Goran25

NIS, jer je dovoljno ozbljan sistem da ti uvaži reklamaciju ukoliko budeš imao problema sa kvalitetom goriva :)

@Samba, da li si bio vozač i pre Sandera ili?

Samba

#3
Nisam. Ovo mi je prvi auto :D

Za sada sam prilično zadovoljan, još se naviakvamo jedan na drugog, ali mislim da to sve ide u veoma dobrom smeru :)

Citat: LeNgenda poslato 11.02.2020. - 11:32
U praksi, dokle god je neki veći lanac, sve je ok.

Ako se opredeliš za neki loyalty program, onda ćeš sam sebe usmeriti.

Lično sumnjam da ima razlike između ekvivalentnih goriva, 95-ica je ista svuda. Aditivirana goriva se možda i razlikuju.

Prljavštine i vode u gorivu nema.

E da, eto @LeNgenda nametnu još jednu nedoumicu :) Ko nudi najpovoljniji Loyality program. Ovako na prvi pogled mi je delovalo da je NIS relativno ozbiljniji po tom pitanju od ostalih, mada sam čuo da je OMV takođe dobar.

Raja

S obzirom da ne voziš puno, sipaj na prvoj većoj pumpi kada se ukaze potreba (veći promet, svezije gorivo). Cene su manje-više
ujednačene. Lojaliti kartice ne koristim jer sipam gde stignem i za neki bedni postotak ne marim.

dekiv68

Mislim da u anketu treba ubaciti Knez Petrol jer su im pumpe dosta česte

joca29

Slovenački Petrol ima nekoliko pumpi u Beogradu i uzmi zlatnu karticu s kojom dobijaš popust. Nije na spisku za glasanje.

kiconix

Ne vozim na benzin ali mozda ti nesto znaci.
Poslednjih 10 meseci plin kupujem iskljucivo ma NIS-Gazprom.
Filteri nisu zaprljani, potrosnja ujednacena.

jovan

EuroPetrol

4 godine točim benzin i plin bez problema, sa klub karticom uz solidan i trenutni popust.

Raja

I koja je maloprodajna cena beMzina i gasa sa karticom i koliki odobravaju popust?

dekiv68


joca29

Isti je popust i na Petrol stanicama sa njihovom karticom.

Midzi

#12
Citat: Samba poslato 11.02.2020. - 10:15
Dragi prijatelji,
pošto sam nov vozač koji se sada prvi put susreće sa ovakvom dilemom, odlučio sam se da vas na ovaj način pitam za pomoć. Naime, nakon kupovine novog Sandera (1.0 Sce Benzin) prvo točenje sam imao na maloj ART Petrol pumpi odmah iza prodajnog salona i eto, s obzirom na to da ne vozim previše često, dođoh u situaciju da sada treba prvi put da odlučim gde ću sipati benzin, pa će mi od izuzetne koristi biti da čujem i vaša mišljenja.

Naravno, iako sam u anketi naveo "Beogradski benzinci", svako mišljenje i vozača van Beograda će svakako biti više nego korisno  :wink:

Unapred vam zahvaljujem na učešću u ovoj anketi.
Srdačan pozdrav

Ja uglavnom sipam BMB 95 ili GDRIVE na NIS/ovim pumpama. Poslednji put sipao na AVIA, bila neka akcijska cena...

U vezi popusta koristim  NIS-ovu karticu "Sa nama na putu" i OMV-ovu karticu...

jovan

Citat: joca29 poslato 15.02.2020. - 17:38
Isti je popust i na Petrol stanicama...

Pa i nije.
"Kupovinom goriva ili označenih artikala ostvarujete povrat novca na svoju Zlatnu karticu..."
Na EP stanicama popust je trenutan kroz manju cenu derivata i nekih usluga, recimo pranje vozila.