Koji ovlašćeni servis u Beogradu ima najbolju lakirernicu?

prethodna tema - sledeća tema

edc

Ljudi pomagajte, udario sam zadnjim branikom u neki stubic  :banghead:, braniku nije nista cak sam uspeo i da skinem farbu od stubica koja je ostala na braniku ali
zbog toga sto je branik pretrpeo deformaciju pojavile su se sitne pukotinice na laku metalik farbe. Pokusao sam da ih ispoliram i donekle sam uspeo,
u pocetku su se osecale pod prstom sada skoro ne, ali se ipak vide. Povrsina koja je zahvacena pukotinicama je otprilike 4cm x 6cm. Pretpostavljam da cu morati
ceo branik nanovo da prelakiram, pa me zanima koji mi ovlasceni servis preporucujete? Plasim se da ako ga oteram u Hit auto, gde sam ga i kupio, da ga ne dobijem
u losijem stanju od sadasnjeg.  :hm:

LeNgenda

Ne bih da mracim, ali branik ne rdja, ako je sve makar u zadovoljavajucem stanju i ne vidi se mnogo, "ne bi` ja tu nista dir`o".
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.


mrprofy

I mene isto zanima posto treba da izvedem jednu sanaciju krova...

edc

Postavio bih slike ali nemam digitalni fotoaparat a telefon mi pravi neupotrebljive slike. Bio sam danas do Hit auta, limar je pogledao branik i
morace ceo da se farba nanovo kao i malo da se ispravlja, a to zadovoljstvo kosta 12000 rsd. On me ubedjuje da ce sve biti perfektno
uradjeno i dovedeno u fabricko stanje. Srecom pa imam kasko.  :lazy: Jedino me brine to sto ce auto kod njih biti nekoliko dana, nadam se
da ga necu preuzeti sa nekim novim ostecenjima. Kad sve bude gotovo, podnosim pun izvestaj.  :write:

Loganovac

Razmisli još jednom, ako nije baš mnogo vidno oštećenje ne isplati se da to radiš. 12.000 dinara za šta? Jeste kasko, ali ćeš u tom slučaju
1) izgubiti popust za sledeću godinu
2) verovatno imati problema da naplatiš neku veću štetu (ne daj Bože...)
Ja imam full kasko od kad sam kupio auto (3 godine) a ipak ga vozim sa malo oguljenim zadnjim branikom (desna strana) i ne smeta mi. Uvek mogu da odem i da odradim džabe - nikad nije za to kasno, nije to lim pa da rđa. 'Oću da kažem, nemaju načina da provale da je staro oštećenje i moraju da ti priznaju štetu. Na kraju krajeva, baš ako ti je stalo da ga picneš, bolje bi bilo da to uradiš pred istek polise. Moj rezon, ne mora da bude tako.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Veterinar

Druze, zalepi Dacia Forum nalepnicu na to mesto. Ubio si dve muve... Em imas nalepnicu, em se ne vidi ostecenje i ne siri se... Jbg, ja stvarno sve popravljam nalepnicama.  :ne:

hobbista

Ili, ako ti mnogo bode oči, nađi neku nalepnicu, pa zalepi preko toga.
Proveri koliko ti je učešće u šteti za kasko. Ako si u onoj srećnoj grupi (učešće 100€), zaboravi na farbanje  :cul:

Edit: kasnim, kasnim, veterinar ima spretnije prste :D
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

edc

Polisa mi istice za 15-tak dana, tako da mislim da je dobro vreme da ga iskoristim. Zbog "potezanja" kaska gubim popust od 15% za sledecu godinu. Inace,
ja sam bolesni perfekcioniosta, ne trpim takva ostecenja.  :cool:

Loganovac

15% od koliko? Ne verujem da se isplati. A to što si bolesni perfekcionista, relativno brzo te prođe, još koja godinica i (nažalost) jedno po jedno češanje i guranje po parkinzima, na kraju shvatiš (kao Veterinar i ja npr.) da je ipak auto uglavnom samo gomila lima i plastike pa ili digneš ruke, ili zalepiš nalepnicu...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Veterinar

OK, ali mislim da ne bi verovao kakva sam ostecenja imao, a maskirao ih nalepnicama koje sam farbao u boju auta. Jedva se primecivalo. Bio sam perfekcionista prvih 5-6 meseci, a onda su pocele babe sa Tempo kolicima, ujedanja pasa, grebanje kljucevima, udaranja tudjim vratima..., a sve u roku nekoliko nedelja. Daleko od toga da mogu da gledam rdju na autu i sl., ali ne bavim se vise perfekcionizmom.
Loganovac je bio brzi i u pravu je.

edc

Ucesce mi je 50e, kasko me prosle godine izasao 27000, koliko ce ove biti, ne znam, ne verujem da ce se mnogo razlikovati. Ovo mi je prvi nov auto
hocu bar godinu-dve da ga odrzavam u koliko-toliko dobrom stanju. Svestan sam i ja kojekakvih baba sa cegerima, likova koji vratima zakucavaju na
parkinzima itd...

Loganovac

#12
Nek bude 22.000. 15% od toga je 3.300, pa plus 50 eur učešće - preko 8 cigli brate... tvoje su pare...

Odosmo totalno u off... Jali brisati offove jal' preimenovati temu, pitanje je sad...  :ces: Pejo...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

edc

Evo da javim kako sam prosao. Auto sam ipak oterao u Kompresor. Kompresor, naravno, nema svoju farbaru, pa su mi zato auto odvezli u servis Body car
sa kim oni imaju ugovor a koji se nalazi u ulici Baje Sekulica. Prvi put auto mi je ostao u servisu 5 dana, rezultat je bio sledeci: branik skinut, ispravljen, malo
izgtovan (mada mi je receno da se nista ne gituje, nego ako treba nabavlja se novi deo), ceo ofarban i izlakiran. Sve je to ok izgledalo, ali sam na par mesta
primetio osusene barice od laka (po coskovima branika odmah ispod zadnjih vrata), na sta sam im skernuo paznju, pored toga branik nije bio lepo namesten,
jedna od plasticinih zabica nije lepo legla pa je branik bio izvijen. Iz Kompresora me salju u Body car gde mi se direktor servisa izvinjava i kaze kako im je ovo prvi put
da im se tako nesto dogadja  :ces: . Zabicu ispravljaju na licu mesta, dok za sanaciju barica sam trebao da sacekam jos nedelju dana, da se lak stegne jer je na tim mestima
debeo 5, 6 mm. Dolazim ja posle nedelju dana, ostavljam auto jos na jedan dan u Body car-u gde oni saniraju barice secenjem  :banghead: jer su bile mnogo duboke
da bi se ispolirale, naravno ta mesta su lokalno zafarbali i izlakirali tako da su se videli prelazi  :ljut:. Ja opet ovo reklamiram u Body caru, direktor pocinje vec da se
nervira i kaze kako sam ja mnogo zahtevan i kako mi ni u Nemackoj ne bi bolje ofarbali. Posto im je bilo skupo da mi opet nanovo farbaju ceo branik, oni mi ponude branik
sa njihovog sluzbenog Sandera koji je iste boje kao moj, naravno, posto je to sluzbeni Sandero branik je izgreban na sve strane ali nije nigde udaran ni farban, pa ga ja prihvatim
pod uslovom da ga ispoliraju. Branik su danas ispolirali i ugradili, ostalo je jos par manjih ogrebotina, ali sta da se radi, bolje i ovo nego ispravljan, gitovan i lose ofarban branik.
Moram da pohvalim ljude iz Kompresora od kojih sam svo vreme imao podrsku u svojim zahtevima. Ubuduce cu dobro razmisliti pre nego sto oteram auto kod farbara, bolje je
trpeti manja ostecenja i ulublenja nego ostavljati auto na milost i nemilost kojekakvim "majstorima".

Veterinar

Citat: edc poslato 22.05.2010. - 00:34
Ubuduce cu dobro razmisliti pre nego sto oteram auto kod farbara, bolje je
trpeti manja ostecenja i ulublenja nego ostavljati auto na milost i nemilost kojekakvim "majstorima".

U sustini, to sam ti hteo ranije reci...