Prskalice za vetrobransko staklo

prethodna tema - sledeća tema

LeNgenda

Skineš creva.

Špic klešta i odozdo stiskaš i guraš.

Posle toga moooožda secneš crevo i natakneš nazad.

Ja ih zamenio sa onim sa druge generacije, samo se kliknu, a prskaju lepezu i ne zapušavaju se.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Andrix

Ja bih rado moje sa Logana 3, koje strcaju i mnooogo trose tecnosti menjao, za po meni idealne, kao sto su na Sanderu 2. Tamo je ispred obicne mlaznice dodata mreza koja rasprsuje svuda u kapljice. I pokriva se veca povrsina sa manje tecnosti.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

speedo

Dakle Sandero 2 je opcija na koju treba ići. Hvala, ljudi, na informacijama. Moje originalne prskalice su zakazale, pokušao sam da čačkam sa svih strana, ispušem kompresorom i onim vazduhom u limenci za čišćenje, vrelom vodom...međutim od četiri dizne, samo jedna radi kako treba.

Trumpeter

Otkrio sam da tek pri brzini većoj od 120 km/h prskalice ravnomerno raspršuju tečnost preko celog stakla, u gradskoj vožnji malo poprskaju metlice brisača kada su donjem položaju. Genijalan dizajn jer je uopšte poznato da se Dacija uglavnom vozi na velikim brzinama, ebiga, takav je to auto.  :evil:

LeNgenda

A da tebi napon ne varira previše spram broja obrtaja?

Pa na leru pumpa radi kilavo, a na 3500 obrtaja lepo štrca?

Normalno je obrnuti slučaj, da na većim brzinama sprej bude prikupljeniji zbog strujanja vazduha.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

speedo

Ljudi, je'l mnogo 15€ za originalne prskalice sa Sandera 2? Obe, naravno. To je jedina opcija za novo ovdje kod mene.

nik

Merak nema cenu.  :hihi1:
Šalim se, ali mislim da je to korektna cena za original.

LeNgenda

Ja sam dve nove pre 3-4 godine na Ebayu platio 10 evra, neki Rus to maknuo iz fabrike.

15 evra danas sa računom nije mnogo.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

MitarMrgulic

Realna je to cijena, ako je sve ok i ispravno...

speedo

Citat: speedo poslato 02.09.2023. - 14:49Ljudi, je'l mnogo 15€ za originalne prskalice sa Sandera 2? Obe, naravno. To je jedina opcija za novo ovdje kod mene.

Sam sebe da citiram...ima li neko preporuku za ove prskalice sa nekog sajta tipa ebay? Ovi su mi obećavali i obećavali, ali ništa od toga...

nik

#100
Da ponovim preporuku

https://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=2786.msg236300#msg236300

Jedino ako baš hoćeš original, ali lično mislim da ne vrede toliko (mislim na to da moraju da budu original, ne na cenu).

speedo

Hvala nik (po ko zna koji put).

Ne insistiram na originalu, nego na nekima koje će raditi posao. Bio sam raspoložen da platim solidnu cifru, kao što sam i pisao ranije, ali ovi su mi izgleda zavlačili i nisu u mogućnosti da ih nabave.

LeNgenda

Onda svratiti na otpad, uzeti sa bilo kog vozila druge generacije.

Eventualno ostaviti preko noći u nekom sredstvu protiv kamenca i to je to.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Goky

Da li se mogu štelivati prskalice na Stepway-u III (mislim na visinu na koju se baca mlaz)?
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Andrix

Ja podesavao na loganu 3. Ne svidjaju mi se uopste, mnogo trose. Najbolje su mi bile na Sanderu 2, kada preko one mrezice rasprsuju. Samo iglu uzmes i po malo pomeras
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari