Prskalice za vetrobransko staklo

prethodna tema - sledeća tema

Krle87

Nisam se do sada susretao sa lepezama koje ne bacaju lepo, očigledno je i to moguće. Ja bih rado ove moje ipak zamenio za takve. Ali iskreno me mrzi da kopam šta bi moglo da odgovara, auto je uglavnom za po gradu, i onda nije toliko bitno. Još je i novi model, pitanje je da li je neka nova prksalica, mada sam i kod kolege na novijem meganu video da isto baca u tri mlaza. Ako neko bude menjao neka napiše ovde od čega može.

maestral5747

meni se ta lepeza čini, barem na slikama, kao dosta jeftinije rješenje nego 3 mlaza, a proizvođači vole da štede

Loganovac

E slikaću ti kako ta lepeza nabaca tečnost na staklo pa da onda vidim komentar!
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

LeNgenda

Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Krle87

Meni je lepeza fantastična stvar. Mnogo manje i tečnosti treba čini mi se. Većinu površine stakla pokrije jako brzo. Tako da se ravnomernije i opere. Ako su stavljali ove sa mlazevima da nešto poboljšaju, ja lično ne vidim tu šta je bolje.

Capriolo

Da, lepeza prskalice su genijalna stvar. Imao sam ih na 308.
Ali je bila i jedna glupost oko algoritma pranja vetrobrana i farova.
Ako su upaljena oborena ili duga svetla, odmah nakon što se završi pranje vetrobrana, automatski je počinjalo pranje farova (hteo ti to ili ne), pri čemu prskalice farova izbacuju daleko veću količinu vode i to pod baš jakim pritiskom, tako da se deo vode odmah odbije od far i raspši u oblak. I pri većim brzinama deo tog oblaka vode sa farova bi uvek završio na vetrobranu. I posle završetka tog nevoljnog pranja farova bi obično još jednom morao da se obriše vetrobran. Debilno.

szs

Citat: Krle87 poslato 11.06.2022. - 20:08
Nisam se do sada susretao sa lepezama koje ne bacaju lepo, očigledno je i to moguće
Ove moje ne bacaju loše
Lepo raspršuju ali ne i dovoljno visoko
Bacaju nisko a nema podešavanja  :ne:
Nisko....najbliži opis do 2/3 visine šoferke
Kada se ide brže, oko 110-120, bacaju na polovinu šoferke
Zato su u servisu i naručivali +1 (malo višlje)

Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Loganovac

A recimo kod mene "lepeze" sa C4 pasuju ko dupe na nošu.

OK, radio je malo skalpel da bi kliknule u otvore...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

nik

Ja mogu da preporučim ove.


Imam ih na Loganu I, Kia Pikantu, a sada i na Sanderu I. Takodje postavio sam ih i kolegi na Sandera II.
Efekat imate ovde (snimak sa Logana).

Može da se podešava mlaz po pravcu, visini i uglu (može da se nakrivi ukoso, tako da najjači deo mlaza prati putanju brisača, dole desno-gore levo, gledano iz kabine).
Nema potrebe za "seckanjem" bilo čega jer je stub okrugao i fiksira se šrafom i provereno prolazi kod Dačija I i II generacije (za treću ne znam, nisam probao)
Cena, sitnica, jedino zbog neujednačenog kvaliteta preporučujem da se naruči više primeraka (što reče @szs, uz rizik bankrota  :hihi:). Ja sam naručio za Sandera dva para, jedna prskalica nije bila dobra (nije imala ujednačeno raspršivanje).

sale_u123

Meni su pre neki dan pukla creva i na brizgaljkama i na onom Y razvodu. Skratio sam ih i navukao ponovo. Za sada je ok, ali bih zbog starosti (15 godina) kompletno zamenio creva.
Pitanje je gde bi mogao u Beogradu da nadjem ovakva creva?

szs

Radnje koje prodaju ribice i opremu za akvaristiku
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Veterinar

Da. Mozda i prodavnice za kućne ljubimce, ako prodaju na metar. Čisto da te neko ne bi "odrao", 1m creva kosta kod mene 30 dinara. Ne reklamiram se, nego bi bila sramota ako neko prodaje 1m za 150 dinara i slično.

maestral5747

#87
Citat: nik poslato 15.06.2022. - 20:57
Ja mogu da preporučim ove.


Imam ih na Loganu I, Kia Pikantu, a sada i na Sanderu I. Takodje postavio sam ih i kolegi na Sandera II.
Efekat imate ovde (snimak sa Logana).

super izgledaju. Samo mislim da nebi išle na Scenic 2 kojeg trenutno vozim, baš šteta

astmario

Citat: nik poslato 15.06.2022. - 20:57
Ja mogu da preporučim ove.


Imam ih na Loganu I, Kia Pikantu, a sada i na Sanderu I. Takodje postavio sam ih i kolegi na Sandera II.
Efekat imate ovde (snimak sa Logana).

Može da se podešava mlaz po pravcu, visini i uglu (može da se nakrivi ukoso, tako da najjači deo mlaza prati putanju brisača, dole desno-gore levo, gledano iz kabine).
Nema potrebe za "seckanjem" bilo čega jer je stub okrugao i fiksira se šrafom i provereno prolazi kod Dačija I i II generacije (za treću ne znam, nisam probao)
Cena, sitnica, jedino zbog neujednačenog kvaliteta preporučujem da se naruči više primeraka (što reče @szs, uz rizik bankrota  :hihi:). Ja sam naručio za Sandera dva para, jedna prskalica nije bila dobra (nije imala ujednačeno raspršivanje).
Instalirao, lepo prskaju i pokrivaju, jedino je problem sto u momentu prskanja pokriju gotovo celu soferku pa se dok brisac ne predje ne vidi put.

speedo

Ima li neko neki dobar "fol" za skidanje prskalica sa haube? Mislim na fabričke na Sanderu prve generacije. Pokušao sam, ali plašim se da ne polomim pa onda neću ništa imati...baš je krta plastika i po ovoj vrućini.