Ugradnja filtera vazduha kabine-polen filtera

prethodna tema - sledeća tema

zac

  :aplause:  Svaka cast, ja se lomim vec neko vreme da ugradim taj polen-filter, ali se tesko nakanjujem, posto je jako nepristupacno, pa me strah da ne poje...em to plasticno kuciste grejaca kabine.... e onda bi bilo svasta.
Ali posto vidim da je dosta vas to vec odradilo, mozda cu pokusati na prolece.

Jedno pitanje, da li na polen filteru postoji dihtung koji sprecava prodiranje "fals" vazduha izmedju kucista grejaca (ove rupe) i plasticnog dela filtera? I ako ne postoji, da li ste stavljali neku sundjerastu gumu ili slicno?

VaskezNS

#166
@žac - pitanje dihtunga si mi uzeo iz glave. Ali ne znam odgovor, još nisam kupio filter  :whistling:  :laugh1:
Što se tiče sečenja plastike, ja prvo probao da sečem al ne ide. Znači bušilica i mala burgija i polako. Buškaš tek toliko samo da probije plastiku  (jer je iza sa leve strane hladnjak klime, ako se ne varam), i pravac sledeća rupa. Posle je seckanje od rupe do rupe lako  :hihi1: ...sem što me od gimnastike još uvek boli trtična kost  :Smiley:

@Gagi1/2 - tnx, dodao bih još i "kućnu" dijagnostiku, čišćenje odvoda kod stuba + sexy sitnice poput čuvenovih Loganovčevih grilonki  :), montaža senzora spoljnje temperature (to nisam pisao), opravka rasvete svih prekidača i upaljača...znači da lepo pripremim auto pa da sednem i da se vozam ko čovek  :lazy:  :)...da je lepše vreme bacio bih se i na motor al moraće da sačeka...  :kava:
Ovo je mesto za sLogan ;-)

zac

E jebajga, nisi kupio filter, a vec izbusio rupcagu  :doh: , pravo da ti kazem, ne svidja mi se tvoj redosled radnji.  :ziveli:

VaskezNS

A u pravu si hebga..al ne brigaj, ako ne nađem odgovarajući filter grilonke pašu na svaku rupčagu  :Smiley:

Sorry na :offtopic:  :laugh1:
Ovo je mesto za sLogan ;-)

krle

Citat: žac poslato 12.12.2011. - 21:27
  
... da li na polen filteru postoji dihtung koji sprecava prodiranje "fals" vazduha izmedju kucista grejaca (ove rupe) i plasticnog dela filtera? I ako ne postoji, da li ste stavljali neku sundjerastu gumu ili slicno?

Nema drugog  dihtunga osim ovog malog pri dnu. Nisam pokušava  dodatno  dihtovanje. U svakom slučaju, bolje je sa filterom nego bez njega.






zac

Slazem se da je bolje sa filterom nego bez njega, a i ima dihtung, kakav takav, to je super.
Krle, da li si i ti ugradjivao taj filter, ili ga imas fabricki?

krle

#171
Taj mali dihtung ima i  funkciju "natezača" za žabicu koja drži filter.

Ugrađivao sam u servisu, ali sam morao da  dorađujem jer mi nisu ugradili odgovarajući filter. Tada nisu ni oni znali da može
da se ugradi filter sa Clio III. Pisao sam o tome na početku ove teme.

Loganovac

Samo da konstatujem da ne može doći do prodiranja falš vazduha jer je kućište filtera uvek na nadpritisku s obzirom da se ventilator nalazi neposredno na ulazu vazduha u onu cev, odmah ispod usisnog grila (onog sa grilonkama  :hihi1:). Dakle, moglo bi da se desi eventualno da malo vazduha izađe u prostor oko nogu suvozača u čemu ne vidim nikakav problem.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

Hvala, ime, nisam o tome razmisljao, ali sad kad si mi otvorio oci, skonto sam i upravu si.  :to:

Keka

A ovaj mali dihtung bi mogao, pored natezaca zabice, da posluzi da na jakoj nizbrdici ne procuri voda iz klime na noge.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

#175
Cula zaba da se konji potkivaju, pa digla i ona nogu..  :bonk: :Smiley:

Elem, kupio sam pre neki dan polen-filter, pa planiram ovih dana da isecem ono plasticno kuciste grejaca kabine.

Imam par nedoumica oko ovog secenja. Na filteru, i to strana koja se montira na dole, postoji jedna plasticna zabica koja bi trebala da drzi filter da ne ispada, e sada, koliko sam sa slika video, niko ko je ugradjivao nije prosecao prorez za ovu zabicu??? Zasto?  Da li vam filteri ispadaju, i da li vam ta zabica uopste negde drzi?  :ces:

Imam nameru da prosecem otvor za ovu zabicu kao sto je na ovoj slici koju je Krle odavno postavio. Crvenim krugom je oznacen prorez i zabica na filteru.

PS: Svaka pomoc oko pomenutog proreza je dobrodosla.   :ne:


VaskezNS

Druže, s obzirom da će ti na gimnastičkim sposobnostima koje su potrebne da se iseče prorez pozavideti i Nađa Komaneči, ne verujem da će ti isecanje i tog proreza žabice biti posebno privlačna rabota  :D

Šalu na stranu, ako budeš mogao pokušaj, ali ja sam uspeo da namestim da žabica filtera "klikne" na svoje mesto tako što sam u isečen otvor ubacio filter, lepo nakuckao po svim stranicama da legne, i kada je došao red i na žabicu i ona je fino upala. Koristio sam stari dobri srpski alat za sve, kada ne ide na silu - znači veći čekić  :laugh1:

Imaš na prethodnoj strani moje fotke, posle isecanja sam stranice otvora još malko isturpijao i ponovio to nekoliko puta sa probom kako filter ulazi unutra..i sve ok :)
Ovo je mesto za sLogan ;-)

zac

Hvala, ala me utesi za gimnastiku......  :bonk:  a ja 100 kila.  :hihi1:

saša61beograd

Možda da se izvadi suvozačko sedište pa da se legne na pod?I obavezno ona lampa što se trakama kači na glavu.

hobbista

Hehehe, poceo sam da pisem, pa me preduhitri saša61 :)
Skinuo sam suvozacko sediste, bacio deblju prostirku na pod i zavrsio posao.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D