Chip tuning?

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Lazare, da li ti zaista zelis da uradis chipovanje ili samo pronalazis razloge?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Lazar@

Zelim cipovanje ali kod nas nema nekih strucnih majstora za to,necu da mi neko ko radi u supi cacka po autu i da mi naplati 200e za to bez ikakve garancije.

ivan-bgd

A ti lepo poruči,ljudi ti pošalju i sam namestiš.Nije to neka mudrolija.
Keka@
Mislim da mu je frka da chipuje auto.Tj bi jer bolje ide,a ne jer se boji da ne dođe do nekog defekta. :ne:

DrJekyll

#303
Pa vidi kad Rumuni dolaze pa se dogovori sa njima za manje od 200 jevreja....a oni su ti provereni. Ako hoces dodji do mene i probacemo moj i tvoj auto pa da vidis razliku, a kod mene ima tacno godinu dana od cipovanja. Dodji na crtu  :lux: [uslovno receno ako svracas u BG (svi putevi vode u Beograd  :hihi: )]
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

VaskezNS

Citat: DrJekyll poslato 03.12.2013. - 01:55
Dodji na crtu  :lux: [uslovno receno ako svracas u BG (svi putevi vode u Beograd  :hihi: )]

Mhm, a-haaa, da-daa...  :Smiley:
Ovo je mesto za sLogan ;-)

DrJekyll

Ja sad derem i 1.6 16v, samo ne na otvorenom :whistling:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Veterinar

U zatvorenom prostoru?  :nami:  Verujem da Duster 1.6 16v ima znatno lošije performanse od Logana, ali moram da priznam da sam skeptik po pitanju boljih performansi 1.4 motora (čak i čipovanog) u odnosu na Logana. To ne znači da podstičem izlaske na crtu, samo... 10,2 s do 100 km/h?

drzarkod

Nema..ima bolje performanse i od 1.6 i 1.4 8v, vozio sva tri pa znam. Jedino je Logan 1.6 16 v bolji.

Veterinar

Citat: Veterinar poslato 05.12.2013. - 17:19
Verujem da Duster 1.6 16v ima znatno lošije performanse od Logana

Mislio sam na Logana 1.6 16v.

drzarkod

Ta da....ali nije bas znatno.... :too:

Veterinar

Logan 10.2 s 0-100, 183 km/h,

Duster 2wd 11,8 s, 165 km/h,

Duster 4wd 12,8 s, 160 km/h.

Sandero 1.4 (fabrički) 13,0 s, 161 km/h.

Loganovac

Sve je to bez čipovanja. Ali kad Džekil zgazi pedalu u svom nabudženom Sanderu verujem da ide ispod 5 sekundi do stotke!  :whistling:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

DrJekyll

Nemo' da se vređamo sa tih 5 sekundi...verovatno je i ispod 4, ali ne smem da merim kako ne bih udarao komplekse drugima  :laugh:



P.S.
Sad me stvarno zanima, sa ovako oborenim obrtnim momentom i sa ovih nekoliko konja više, kolika je razlika u ubrzanju između 1.4 bez i sa remapiranjem.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Lazar@

#313
nasao sam jedan veoma zanimljiv klip...Koja je razlika izmedju "starog" 1.5dci 70ks koji se ugradjivao do 2010 godine i "novog" 75ks koji se ugradjuje od 2011 cini mi se?

Samo za poredjenje 1.5dci 75ks sa power tuningom do 140 ide za 22.23 sekunde a na istom kanalu fabricka honda acord 2.2 i-DTEC 110kw(150ks)  ide za 22.20 sekundi...

"Dacia logan mcv 1.5dci 75ks

snimke ubrzanja od 0 do 140 km/h na Original, Optimum i Power tuning

rezultati su bili slijedeci;
Original: 31.02 sekunde
Optimum: 27.22 sekunde
Power: 22.23 sekunde"




Veterinar

Da li ima veze što je prvi put vožen i u "EKO" modu?