Zvučna izolacija - uradi sam

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Citat: Svarog poslato 01.11.2011. - 21:48
Keko, to s telefonom će verovatno malo teže da ide. Bez obzira na kvalitete i mogućnosti savremenih telefona, nisam siguran da njihov mikrofon ima dovoljnu osetljivost i frekfencijski i dinamički opseg da bi mogao da imaš koliko-toliko pouzdan rezultat. A par decibela nepreciznosti može mnogo da znači u ušima.

Svestan sam da je ovo prirucna metoda, ali je ipak rezultat, kakav god bio, moguce kvantifikovati, za razliku od subjektivnog osecaja. Softver koji ima opciju kalibracije je bolji i precizniji, samo ga treba pronaci. U svakom slucaju moze da posluzi, bar dok ne nabavimo pravi uredjaj.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Veterinar

Nudim dizelku, ali ne i pomenute obrtaje. :)

hobbista

Kod mene može merenje između 5.000 i 6.000 :D
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

DrJekyll

#288
Smatram da se svaki čovek drugačije oglašava (jačinom govora), pa tako i svaki automobil ima svoj "glas". Mislim da nije isto moj sandero sa nekim drugim sanderom i sl.
To sa telefonom nije loše, ali da bi to bilo najmerodavnije i najpreciznije smatram da treba to proveriti na istom uzorku i pri istim okolnostima.
Znači ja budem zamorčić i premerimo jačinu zvuka u kabini u visini vozačeve glave, jačinu zvuka ispod volana i jačinu zvuka na zadnjem sedištu pri svim pomenutim testovima i onda skinem sve što sam radio i onda ponovo isto uradimo. Ondak ja to sve ponovo stavim pa onda opet ponovimo, tako bismo bili sigurni da smo prvi put dobili istinit rezultat kao i poslednji put.
E onda ako ima nekih promena svi će znati da ja nisam lud što bolje čujem od većine :crazy:


Javljam se da budem opitni uzorak #1 i bilo bi poželjno da još neko ima volje i vremena da to isto uradi.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

DrJekyll

U ponedeljak sam bio kod Žive u PA na zameni pločica i malo sam se požalio na Hit da su mi skinuli onaj čep kada su mi provlačili kabal iz kabine. Majstori (koje dobro znam) su odmah "intervenisali", i sa nekog udarenog sandera su skinuli taj okrugli plastični poklopac i dali mi ga za dž :lux:
Ovom prilikom se zahvaljujem svim ljudima tamo jer su me ostavili bez reči. Pošto sam žurio, morao sam da ih odgovaram da mi oni ugrade taj čep i rekao sam da ću to sam. Svaka im čast, ne bih ga nikada našao. :aplause:
Postaviću slike čepa i ugradnje kada se budem patio sa tim ovih dana. Inače i oni u servisu su mi rekli da skinem posudu za vodu da mi bude lakše. :doh:

P.S.
Inače slikao sam tapacirung haube sa nekog logana koji je bio tamo na servisu i mislim da paše i na sandera. Tako da sad jurim nekog havarisanog ili na nekom otpadu da nađem taj tapacirung.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Keka

Pitaj Martina, ja sam kod njega uzeo zvucnu izolaciju za firewall, a za haubu sam iskrojio od polovne Audijeve izolacije (1000 din na otpadu).
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


DrJekyll

#291
Martin who? :doh: Nisam do sada čuo za njega, aj molim te pojasni i reci koliko si dao za firewall.


P.S.
Evo slike tapacirunga sa logana
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Keka

Martin koji valja delove sa havarisanih automobila. Ne secam se cene, oko 1-2 hiljade. Pitaj Kiconixa za broj.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ppejic

Na Sandero pasuje podjednako tapacirung sa bilo kog auta, kad već nije Sandero. :-)

DrJekyll

Evo ga onaj čep što je meni falio na delu kod motora. Kako izgleda, siguran sam da ga ne bih nikada našao da kupim.








Još nisam stigao da ga stavim, al se nadam da ću do okupljanja da to završim.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

zac

Gde si ga nabavio? Ni ja nemam takav cep na autu...  :ne:

ivan-bgd

Pa ko vam poskida čepove? :zloca:

DrJekyll

Meni su ga "poklonili" kad sam bio kod Zive u PA, a inače meni je skinut taj čep u Hit-u kada su mi provlačili kablove za pojačalo woofera i nikada ga nisu ni stavili. Naravno tada nisam ni video da fali, a sad sam se zarek'o da neću više ni da kročim kod njih osim ako treba neke pare da im uzmem.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

zac

 :conf:  Ti bar znas ko ti je prckao po autu, na mom autu niko nista nije radio osim mene, i nema ga, verovatno fabricki nije stavljen ili ispao u transportu.

ivan-bgd

Citat: DrJekyll poslato 20.11.2011. - 11:42
Meni su ga "poklonili" kad sam bio kod Zive u PA, a inače meni je skinut taj čep u Hit-u kada su mi provlačili kablove za pojačalo woofera i nikada ga nisu ni stavili. Naravno tada nisam ni video da fali, a sad sam se zarek'o da neću više ni da kročim kod njih osim ako treba neke pare da im uzmem.

E ..beš majstore :cekicem:..a možda su ga skinuli da bi ti auto bio lakši i da bolje ubrzava :zloca: :bonk: