Zvučna izolacija - uradi sam

prethodna tema - sledeća tema

ppejic

#270
@DrJekyll
Svaka cast! Vidi se da si doktor, ne mozes bez rukavica!

@Keka
Cekaj, ona ravna memebrana izgleda ovako kada se ispod nje nagura azmafon?

Keka

Tako je. Moze da se pomera, cak i da se skroz svuce niz kabel, i onda se prema kabini vidi jos jedna, ali ta nema rupu u sredini nego je cvrsto priljubljena uz kablove.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


DrJekyll

Gledao sam danas i malo ispod volana, tj papučica i video da ima fabrička zaštita i nisam hteo ništa da diram više. Jedino se sada razmišljam da nekako sam skrojim izolaciju za firewall, videću ako je ne nađem na otpadu...i to i izolaciju za haubu.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

krle

Mogu samo da primetim da   kod  Keke nema nikakve dodatne manžetne.
Ovu membranu mogu i ja izvući, a to sam pokušavao da objasnim u prethodnim postovima.  

Loganovac

Citat: Loganovac poslato 30.10.2011. - 21:54
I ja mislim da se Peja prebacio, na toj slici sam rukom sklonio snop kablova da bih pokušao da snimim tu famoznu manžetnu.

Citat: ppejic poslato 30.10.2011. - 22:25
Meni ono liči na zgužvanu gumu (manžetnu)

:doh:


Ajde u 100 EUR da su kablovi!  :hihi1:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Aleks

DrJekyll  :aplause: Bas si se potrudio da pedantno odradis, a i lepo si dokumentovao slikama!  :respect:

DrJekyll

Hvala svima na "pozdravi i čestitke", a daleko od toga je ovo "pedantno". Ovo sam malo na brzaka odradio jer nisam imao mnogo vremena, a pozabaviću se kasnije kada budem krojio firewall da završim do kraja ovo. Treba još onaj procep u gumi da ga spojim i da vežem veliku vezicu oko toga, a za to ću morati malo da raščistim taj deo u motoru.

BTW
Danas sam ga malo stisnuo na auto putu i pri 140kmh se definitivno slabije čuje motor. Baš me zanima da li će se još manje čuti posle obloge haube i firewall-a.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

saša61beograd

Umesto vakuum sisaljke pada mi na pamet manžetna homokinetićkog za Zastavu,sigurno nije skupa.

Keka

Hajde da unesemo neku nauku u sve to i kvantifikujemo poboljsanje.

Treba nam dobrovoljac sa telefonom sa android operativnim sistemom, koji ce instalirati dva ili vise besplatnih programa za merenje buke https://market.android.com/search?q=audio+meter&c=apps&price=1&so=1. Dva ili vise programa da bi iskljucili subjektivnost samog programa, posto ipak to nisu profesionalni uredjaji za merenje buke. Ostaje da u dogovoru sa nekim ko se malo vise razume izaberemo koji ce to programi biti.

Onda izmerimo buku u neizolovanom autu u mestu u leru, u mestu pri 1000, 2000, 3000, 4000 i 5000 rpm, i isto to u voznji. Onda uzmemo izolovan auto, mozemo i neku dizelku da testiramo. Ja se nudim kao zamorce za izolovan auto.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


petar313

Instalirao sam Sound Meter.
Ovde, na poslu mi 14 računara pravi buku 69 decibela.
A u prostoriji gde je samo kvacni sat i ima malo buke sa ulice, buka je 55-57 decibela u taktu sata.
Probaću na mom autu ovih dana.
Kod mene nije ništa rađeno pa može da posluži kao kontrolni uzorak.

Svarog

Keko, to s telefonom će verovatno malo teže da ide. Bez obzira na kvalitete i mogućnosti savremenih telefona, nisam siguran da njihov mikrofon ima dovoljnu osetljivost i frekfencijski i dinamički opseg da bi mogao da imaš koliko-toliko pouzdan rezultat. A par decibela nepreciznosti može mnogo da znači u ušima.

ppejic

Nije sve u jacini, nego i u frekventnom opsegu.

Daniel

Ja cu da izmerim ovih dana. Mislim da ce dijagram ici na max pri 3500rpm
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

krle

Citat: saša61beograd poslato 01.11.2011. - 20:02
Umesto vakuum sisaljke pada mi na pamet manžetna homokinetićkog za Zastavu,sigurno nije skupa.


Odlična ideja.

Daniel

The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.